Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy “férfi” úgy megver egy...

Ha egy “férfi” úgy megver egy nőt, hogy 8 napon túl gyógyuló serulesi lesznek, akkor biztosan börtönbe kerül?

Figyelt kérdés
A sérülés olyan mértékű, hogy kiszakadtak a füléből a fulbevalok, ver folyt a nyakán es az arcán, zúzódások voltak rajta mindenhol. Ha ilyen állapotban egy nő besétál a rendőrségre, akkor bizonyítás után biztosan lecsukjak azt az embert?
2021. márc. 24. 04:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Megvan rá az esélye, hogy a börtönben nőt csinálnak belőle...


Súlyos testi sértés, feljelentés esetén bíróságra kerül az ügy, ahol sok, az esethez nem is közvetlenül tartozó információt (volt-e már eljárás ellene, tanúk, szakértők véleménye, stb) is figyelembe véve hoznak ítéletet.

2021. márc. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Igen.
2021. márc. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnos mar nincs, ez nagyon régen történt, csak szeretném tudni, hogy hogy reagálnak erre a rendőrségen... sajnos akivel megtörtént nem tett semmit. Tipikus esete, mikor a nőnek nincs hova mennie a gyerekkel, ezért nem tesz semmit. Az anyámról van szó, en pedig láttam, hogy mi történt kislányként.

Egyébként az anyám apja az egesz családot verte nadragszijjal, ra kihívták a rendőrséget többször is es nem csináltak semmit... Ptsd-m van, ezért nem tudok leszakadni a témáról.

2021. márc. 24. 06:00
 4/13 anonim válasza:
37%
Simán börtönbe kerülhet. Igaz, függ az ő és ti ügyvédjeitektől, de erős bizonyíték esetén garantált a börtön. A bíró amúgyse szokta szeretni őket.
2021. márc. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos en nem tehettem semmit ez ügyben, az anyámnak kellett volna bemennie a rendőrségre, nem tette, nagyon sokszor elturte, hogy megverjék... felnőtt nőként nem tudom megérteni, hogy miért nem tett semmit. Felfordul a gyomrom ettől az egésztől.
2021. márc. 24. 06:55
 6/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk a szégyenérzet részét megértem. Ha rajtam folyna e ver es fekete foltok lennének a testemen, nem biztos, hogy lenne erőm besétálni a rendőrségre...
2021. márc. 24. 06:57
 7/13 anonim ***** válasza:
A családon belüli erőszak sajnos még mindig nem a helyén kezelt dolog nálunk. Sem a bántalmazottak, sem a hatóságok részéről.
2021. márc. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#6: Először orvos, látlelet.
2021. márc. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben nem "besétál a rendörségre", hanem ELÖSZÖR elmegy orvoshoz és felvetet látleletet!


Másrészt azt is vizsgálják, hogy a sérüléseket tényleg más okozta-e vagy ö maga besegített, ugyanis sok esetben elöfordul, hogy a nem elég látványos sérülések mellé saját maga is csinál párat.


De minden esetre elöször látlelet kell, és ezzel lehet csak feljelentést tenni.

2021. márc. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Persze, 1-2 évre. Utána viszont az áldozat jobb, ha nem található meg a régi lakásán.
2021. márc. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!