Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Enyhítő körülmény lesz, hogy...

Enyhítő körülmény lesz, hogy én vagyok a gyanúsított, de saját magamnak köszönhetem ezúttal, hogy van egy rendőrségi ügyem?

Figyelt kérdés

Tekintettel arra, hogy tegnap utoljára voltam folytatólagos kihallgatáson, közölte a nyomozóhölgy, hogy nem lesz több kihallgatás, ezért mivel kértem, a nyomozati anyag egy példányát már összefűzte nekem és ott mire mentem át is vettem.


Még nem néztem át mindent, de a lényegesebbeket igen.


2019.július közepén 5 sátrat felvágtam csak egyből hoztam el pénztárcát, abban 27.000 forinttal, nem értek tetten, de később feltűnt, hogy a rendezvényen gyanúsan állok és nem messze a füves területen szét vannak iratok dobálva és egy kés is volt arébb. A biztonságiak kipakoltattak és akkor 480 ezer volt nálam valamint 30 ezer ebből a zsebbe gyűrve. Kihívták a rendőröket, azonban bármilyen rendőri intézkedés nem történt, mert nem volt kétséget kizáróan bizonyítható, hogy én voltam és nem állítottak elő, a sértetteknek felvilágosítást adtak, hogy hivatali időben be lehet menni a debreceni rk-ra feljelentést tenni.


Másnap visszatértem, de nem lopási szándékkal, erre felfigyeltek rám és nem tőrtént semmi, a biztonsági őr átnézte a táskám és kitessékelt. Otthon vettem észre, hogy hiányzik 40 ezrem, ezért visszamentem és ezúttal én hívtam rendőrséget, és mondtam, hogy a biztonságiak elloptak 40 ezret tőlem. Természetesen nekem is azt mondták, hogy feljelentést lehet tennem hivatali időben a rk-on.


Másnap elmentem feljelentést tenni, hogy a biztonságiak lenyúltak tőlem 40 rugót és ismeretlen tettes ellen feljelentést tettem. A nyomozást elrendelték, beidézték azon őröket akik a rendezvényt biztosították és mondták, hogy senki nem vett el tőlem pénzt, viszont én nagy valószínűséggel előző este több sátrat kivágtam, az egyikb loptam. Felkutatták a sértetteket, akik Budapesten, Érden, Komáromban stb laknak és a budapesti sráctól hoztam el pénnzt. Így azt is kivizsgálta a nyomozóhatóság, hogy éntőlem ki lophatott, de nem lett siker és a nyomozást megszüntették, majd új ügyszámon folytatták, mert ha már feljelentést tettem, a biztonságiakat kihallgatták, ők pedig elmondták, hogy előző este én mit csináltam, ezért azt is kivizsgálta a rendőrség, hogy valóban követtem e el lopást, és sátrakat vágtam e ki. Mivel ez eredményre vezetett, engem tavaly novemberbe meggyanúsítottak dolog ellenierőszakkal egy vagy több közokirat, magánokirat rlvételével elkövetett lopással és 4 kísérlettel.


Tegnap zárult az ügy és a nyomozati anyagot megkaptam a leglényegesebbeket átnéztem és a sátorkárosultak nem tettek feljelentést, mert a rendezvényszervezők megtérítették a kárt nekik és a 27 ezer forintot is kifizették a sértettnek, melyet elvittem. Ez egy jótékonysági rendezvény volt azért volt ilyen rendes a szervező hozzájuk és nem tettek feljelentést, mert későbbi tanúkihallgatásaikon nyilatkozták, hogy másnap megtérűlt minden és a szórakozó nyaralásukat nem akarják megzavarni, hogy a nyaralásuk táborozás alatt a rendőrségre menjenek.


Én viszont feljelentést tettem, mert lopott tőlem a biztonsági és ügy indult és így ki kellett hivatalból azt is vizsgálni, hogy mi történt azt megelőző este, mert akkor meg dolog elleni lopás volt.


Így, ha én nem jelentem fel az őröket, akkor nincs ez a sátor ügy és nem vagyok benne gyanúsított, de így jó nagy öngólt rúgtam.


Azért írtam le részletesen, hogy értsétek, hogy mi alapján múlott rajtam, hogy én saját magam tehetek most róla, hogy gyanúsított lettem az ügybe.

Ritka az ilyen de ez történt velem. Jó nagy balek vagyok.


A kérdésem arra irányul, hogy ha rajtam múlott, én tehetek róla, hogy ilyen ügy indult és meg lettem ezzel a sátorlopással gyanúsítva, az ilyen enyhítő körűlmèny? Ha igen, mennyire?


Előre kérek szépen mindenkit, hogy csak normális válayzt kérnék.

Köszi🙂.



2021. márc. 19. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztosan nem enyhítő, te ugyanis nem saját magadat adtad fel lelkiismereti okokból, hanem megvádoltál másokat, amit nem is tudtál bizonyítani.
2021. márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mocskos tolvaj vagy.
2021. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Levente...
2021. márc. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

tehat loptal 30ezret, majd kihivtad a rendoroket mert elvesztettel 40et.

nagy az isten allatkertje... 🤦🏼‍♀️


miert volt nalad felmillio forint egy fesztivalon amugy?

2021. márc. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyhítő körülmény nem ezt jelenti. Kis forgalomzavar, de semmi gond.


A 27 ezres lopásos ügyedet tekintik egy,

a 40 ezres lopásos ügyet pedig tekintik még egy

ügynek, vagyis külön kezelik.

Egyetlen közös pontja a két ügynek te magad vagy, de ettől még nem vonják össze a kettőt.

2021. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*fogalomzavar
2021. márc. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nem jól írtad utolsó. Nem ismered az ügyet, akkor ne okoskodj. Nagyon el vagy tévedve.
2021. márc. 20. 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!