Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségen nyugodtan...

A rendőrségen nyugodtan szabad beszélni a törvényi jogokról?

Figyelt kérdés

A rendőrségen a nyomozó, ha kihallgat egy tanút vagy gyanúsítottat, akkor az érintett, hogy ne tudja a nyomozó befolyásolni, lehet hivatkozni a jogokra pl., hogy ezt meg ezt ilyen törvény pl a be 100.szakasz kimondja, vagy jobb, ha nem beszél az ügyfél ilyenről?


Én ugyan tudom, hogy a be.100 szakasz, meg az 500.szakasz mit ír, de sok ember azt se tudja, hogy mi az a "be".


Viszont, aki tudja, lehet erre kihallgatásokon hivatkozni vagy nem érdemes?


Márcsak azért, hogy a nyomozó tisztába legyen azzal, hogy magánemberek is tudják a jogokat.



2021. márc. 12. 21:24
 1/4 Fsms ***** válasza:
71%
A kihallgatásnál akár tanú, akár gyanúsított, jelen lehet, illetve jelen kell, hogy legyen ügyvéd. Ez az ő része.
2021. márc. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Lehetni lehet, de nem érdemes. Ha hülyeséget csináltál, rádverik a balhét.
2021. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mondta a nyomozó, hogy a másik ügyem a sátorlopás, az ugye átkerükt egy fiatal hadnagynőhöz, az nem nyomozó hanem nyomozó, de vizsgáló. Azért kerűlt át máshoz, mert aki eddig volt az ügy nyomozója, szerel lefelé. De azt hallottam, hogy sóhatjott egyet, örült, hogy megszabadult tőlem. Állandóan ha bajom volt, telefonáltam befelé, hogy bemennék egy papírért, tele volt a t...ke.


Ez a "Poffice Oktatási Központból lopásom ügy nyomozója is mondta, hogy ha lesz egy másik ügyem, akkor direkt kéri, hogy ne hozzá kerüljön, mert Ő még egy ügyet velem nem akar.


De nem ez a kérdés.

2021. márc. 12. 21:58
 4/4 anonim ***** válasza:

"...De azt hallottam, hogy sóhatjott egyet, örült, hogy megszabadult tőlem..."


Nem csoda, én is sóhajtok, és örülni fogok ha börtönbe kerülsz és nem lesz már több ilyen hülye kérdés.

2021. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!