Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igaz az hogy a szocializmusban...

Igaz az hogy a szocializmusban nagyon könnyen megvesztegethetőek voltak a rendőrök? Vagy ez csak tévhit?

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát részben igaz, főleg ha ismerősöd volt a rendőr.

De ha a rendőr épp hitt a rendszerben, könnyen kaphattál tőle egy-két nyaklevest a veszegetési kísérlet miatt.

2021. febr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Akkor még nem volt kamera rajtuk
2021. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Még 10 éve is úgy jött oda a rendőr, hogy 20 000 Ft helyszíni bírság, vagy tegyek egy "tizest" a forgalmiba
2021. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Hát igen 3-as, az még az átkosban 2002 és 2010 között volt.
2021. febr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Pont annyira mint most. Csak most kicsit jpbvan félnek, h felnyomja őket vki.
2021. febr. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 De La Cruse ***** válasza:
88%

Volt ilyen is és olyan is.

Jobb volt az életszínvonal és mindenkinek lehetett lakása. Még a katinák és a rendőrök is kaptak. Munkásőröknek is osztogattak. Amikor vége lett ennek az időszaknak akkor már rossz híre kezdett lenni a rendszer váltáskor a rendőröknek. Senki nem figyelt rájuk oda csak akkor kellettek amikor baj volt meg robbantások. Amúgy elhanyagolták őket és kisebb értéke lett a fizetésüknek.

2021. febr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha óvatosan, fű alatt próbálkoztál, akkor elfogadták. Ők is a piacról éltek, és az ő gyerekeik is kikövetelték az akkor éppen menő cuccokat maguknak.
2021. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Igaz én még gyerek voltam (13) de azt hiszem igen. Az emberek teljesen normálisnak gondolták a korrupciót, lopást (ugye az 'államé'), most is sok emberben megvan ez azért nem becsülik a közvagyont, pedig ugye semmi nem az államé vagy önkormányzaté, hanem mind adófizetők pénzéből van így vagy úgy. Szerintem ez javult azóta, de nagyon sok idő kell elteljen, minimum több évtized, hogy érdemi változás legyen ilyen dolgokban.

Szóval az én tudásom ebben általános de ezek nem különválasztható jelenségek. Ugyanígy feketén kereskedtek sok betiltott dologgal az emberek.

2021. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!