Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi köze van ahhoz a rendőrökne...

Mi köze van ahhoz a rendőröknek, hogy lent a parkolóba egy sört iszogatva bömböltetem a rádiót a kocsiba 18:30-kor?

Figyelt kérdés

Nem zavaróan. Járőröztek a parkolóban, bekopognak, hogy nyissam ki. Igazoltattak, kérdezik ittam-e alkoholt, megszondáztatnának. Mondom csak zenét hallgatok az új autóhifivel (Tényleg, két hete vettem), közben felpattintottam egy sört, ennyi. A fiatalabb elkezdi, hogy mivel tudom ezt bizonyítani, nem nem 5 perce álltam be oda és nem ittasan vezettem?


Az idősebb rendőr mondta a fiatalnak, hogy jó, hagyjuk már békén. Ezzel el is köszöntünk.


Bezzeg mikor múlt héten ugyan ezt megcsináltam este 10-kor, senki sem szagolt arra.


Asszony és kisgyerek mellett felejtős a zenehallgatás a lakásban, ezért menekülök le a kocsiba néha.


Most vagy felnyomott az elsőn a néni, aki itt a helyi megfigyelőrendszer, vagy kekeckedni akartak a kékek. De mi erre a jogalap?



2021. febr. 4. 19:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A sluszkulcsot vedd ki és tedd el mert csak akkor ihatsz gépjárműben, egyébként vezetőnek számítsz.
2021. febr. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
11: Van ahol csak akkor működik a rádió, ha rá van adva a gyújtás.
2021. febr. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Srácok, akkor jól értem, hogy ezt hozzávehetjük a "mindennapi szabálysértéseink" dologhoz? Ami csak akkor derül ki, hogy az, ha rendőri ellenőrzést kap az ember.
2021. febr. 6. 11:00
 14/14 anonim ***** válasza:

Pár éve sikerült utánajárni.

Ha a vezető ülésen ültél amikor ittas voltál akkor neked kellene bizonyítani, hogy nem vezetted a járművet. Ez viszont nem olyan egyszerű mint aminek tűnik, mert akkor is a jármű vezetője vagy ha az autót mondjuk vontatják, vagy gurul így nem jár a motor. Sőt még a motorkerékpár toló személy is vezetőnek számít. Faramuci helyzet de így van sajnos.

Ellentétben, ha az anyósülésen ülsz akkor ilyen módon az ittasvezetés nem merülhet fel. Ilyenkor nekik kellene bizonyítani, hogy megtörtént. Amit álló autóval akkor is nehéz ha jár a motor.


Az autó belseje nem számít közterültnek. Hiába van ott. Elvégre senkinek nincs joga beülni vagy kutatni benne. Ahogy itthon lehet nyitott alkohol az autóban, ellentétben mondjuk amerikával.

A közterületi alkohol fogyasztás pedig elég abszurd dolog, ennyi erővel azt is meg lehet birságolni aki a karácsonyi vásáron forraltborozik.

A zenéért sem igazán lehet szólni, ameddig a lakók nyugalmát nem zavarod. Bár ez egy kicsit szubjektívebb mert van az a nyugger akit a szívverésed hangja is zavar. De ha nem bejelentésre jöttek, vagy a fél csomid mélyládával van tele akkor szintén nem szólhatnak.


Igazából ha a rendőr nem akar szándékosan kötözködni, akkor az autóban történő alkoholizálással nem szegsz szabályt, nagyon max a közterültes dolgot tudja ráerőltetni, de az is csak egy piti vétség amire egy kisebb összegű csekk jár. Ráadásul egy nem túl egyszerű jogi helyzetet szül.

Viszont arra nagyon vigyázz, hogy ezt ne a vezetőülésben tedd. Mert ha rád akarják húzni az ittas vezetést akkor abból nagyon csúnya ügy lehet amit lehet, hogy a bíróságon kell magyarázni, az akkor sem kellemes, ha a végén téged hoznak ki nyertesen.

2021. ápr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!