Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet baj, ha a megtalt...

Lehet baj, ha a megtalt pénztárcát kidobnám?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam a buszon egy irattartó pénztárcafélét benne volt egy csomó irat meg a nőnek a gyerekei iratai is meg háromezer forint és némi apró.


Ma elvittem a címére, becsengettem, hogy nem ő hagyta el a buszon, mert megtaláltam, azt mondta, de igen, odaadtam és becsukta az ajtót. Azt sem mondta, hogy köszönöm.


Amiért semmi köszönöm nem volt, stb, ha megfogadnám, hogy azért is, ha máskor ilyeneket találnék, nem vi ném el leadni, hanem dobom.a kukába ki, ha megtudnák jogi bajom lenne?



2021. jan. 27. 22:45
 1/10 A kérdező kommentje:
*megtalált
2021. jan. 27. 22:47
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Ha neked belefér az erkölcsi felfogásodba, akkor igen.

Én nem tenném.

2021. jan. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, viszont egyet ne csinálj. Ha nincs cím, a rendőrségen ne add le személyesen. Egy ismerősömet még őt hurcolták meg, meg hivogatták vissza kihallgatni, hogy nem ő lopta-e el. Azt mondta legközelebb elmegy mellette.
2021. jan. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, sajnálom, hogy ennyire bunkó volt a tárca gazdája, de ez őt minősíti, nem téged!
2021. jan. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ez bunkó volt, lehet hogy a többi nem bunkó. Talált értéket le kell adni.

Sajnos olyan is előfordul, hogy a tulajdonos behazudja, hogy a tárcában volt pl 100 ezer ft (vagy tényleg volt benne, de amikor találtad, már nem volt benne).

Ilyenkor biztos lehetsz benne, hogy behívnak kihallgatásra, de a nyomozók nagyon gyorsan ki tudják deríteni, hogy hazudsz-e, vagy nem. Ha nem te loptad ki a pénzt, akkor bár nem kellemes egy kihallgatás, de nincs mitől tartanod, el fognak engedni.

Talált tárgyat, értéket lehetőleg úgy vegyél fel, hogy egy zacsiba dugod a kezed, azzal fogod meg a tárgyat, és belefordítod a zacsiba. Úgy még egyszerűbb a helyzet, hamarabb engednek utadra.

2021. jan. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt tudom, ha például valaki talál egy személyi igazolványt, azt elég bedobni egy utcai postaládába és a posta ingyen kiviszi a címre.
2021. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És honnan tudja a posta a címet?
2021. jan. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Név és igazolvány számból, de rendszerint az emberekre együtt hordják a személyikártyát és a lakcímkártyát. Rendőrségtől lekérdezik vagy a lakcimnyilvántartó ból.
2021. jan. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha együtt van a lakcímkártyával, világos.

De van joga a postának lekérdezni a címet? Nem ütközik ez adatvédelmi törvénybe?

2021. jan. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Nincs.

De.

Leadják a rendőrségen, ők meg leellenőrzik a címet, és kiküldik postán.

2021. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!