Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyi meleg rendőr van ma...

Mennyi meleg rendőr van ma Magyarországon?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 17:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Mindegyik az, a 36 C fokos testhőmérséklet elvárás.
2021. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Hahaha, ez kva jó kérdés :D

Számot nem tudok, de az emberek fele már leszerelt, amíg tudott, most ha feloldják a veszélyhelyzetet, akkor a másik fele fog.

Egyébként, ha nagyon érdekel a pontos szám, akkor közérdekű adat igénylést lehet kérni tőlük, hátha akkor egyszer kiszámolják...

A 97% feltöltöttség úgy van, hogy aki leszerel, annak a pozícióját is megszűntetik, ezért nem változik a feltöltöttség. De nézd meg a karrier oldalakat, hogy mennyi álláshirdetés, meg "legyél te is rendőr!" van a sorban. Megszámlálhatatlan! A katonáknak is azért kellett beszállniuk a határvédelembe, és most a covid dolgokba, mert nincs elég rendőr, aki elvégezné a feladatot.

Szóval van gáz rendesen :(

Esetleg, ha megemelnék a fizujukat normálisra, akkor egy csomóan visszaszerelnének, de OV is(!) leszarja a rendvédelmet...

2021. jan. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

statisztika@bm.gov.hu

[link]

2021. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"az emberek fele már leszerelt, amíg tudott, most ha feloldják a veszélyhelyzetet, akkor a másik fele fog."


Tehát a vészhelyzet után nulla rendőr lesz, azt mondod?

2021. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Ja, neeeem! Az 1,9millát kereső felső vezetők maradnak ;-) De belőlük elég kevesen vannak, és régen voltak terepen, szóval vehetjük nullának a számot akár...
2021. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

#4 [link]

Ebben van pro és contra is, te meg gondolsz, amit akarsz.

Azóta sincs statisztika, csak a leszerltek egyenruhái halomban az öltöző sarkában. Mondom, gondolsz, amit akarsz, de ne csodálkozz, ha nekem lesz igazam a végén...

2021. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Az összes az. Csak mind látens, ezért olyan frusztráltak.
2021. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Összesen 128.
2021. jan. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Ah mennyi rossz és főleg rosszindulatú válasz..

Először is, ilyen statisztika nincs, mert nem lehet készíteni, tiltják a jogszabályok. Faji, vallási, etnikai, vagy szexuális hovatartozások alapján sehol semmilyen statisztikákat, vagy listázásokat nem lehet készíteni, legalábbis az EU-ban. Ha ilyesmi történne idehaza, na akkor ugranának csak nekünk igazán a "nagy" EU jogállamiság bajnokai.

Másodszor, a 3-as belinkelte ide a BM büntető statisztikáját, aminek aztán végképp qrvára semmi köze ahhoz, hogy hány ilyen, vagy hány olyan rendőr van. Nem tudom sírjak-e vagy nevessek.

Harmadszor, 2-es válasza teljesen rossz. A honi rendőrség állománya, a most felduzzasztott határrendészettel együtt, olyan 45 ezer körüli. Ez csak a hivatásos állomány, de azon belül kb. benne van mindenki.

A honi haderő, most felduzzasztva olyan 12-15 ezres, de ebben is mindenki benne van, pl. a pilóták és a tábornokok is. Ehhez hozzá jöhet még úgy 5-6 ezer, nagyjából semmire se használható területvédelmi tartalékos. A két állomány létszáma közti elég nagy különbségből is jól kivehető szerintem, hogy a katonák legfeljebb minimálisan tudják segíteni a rendőrség munkáját. Ráadásul akkor is csak rendőr mellett, vagy rendőri segítséggel és korlátozott jogokkal.

100 %-os feltöltöttség nincs sosem sehol a világon, egyetlen szervezetben vagy munkahelyen sem. Ahol mégis, ott hazudnak. Az élet is halad, attól még, hogy járvány van nem áll meg. Vagyis pl. mennek el nyugdíjba, illetve vannak olyanok is, akik épp leszereltek pályaelhagyás miatt. Hogy státuszokat szüntetnének meg, szándékosan emiatt, az szintén egy ökörség, hiszen akkor végeláthatatlan melójuk lenne a személyzetiseknek a nagy semmivel és óriási káosz is kialakulhatna ebből.

Az 5-ösnek: Nincs olyan a rendőrségen, aki 1,9 milliót keresne bruttóban (nettóban pláne). A minisztereknek a fizetése kb. ennyi havonta. A rendőri illetményekről való jogszabályt egyébként itt találod:

[link]

Nem keresnek rosszul, főleg a tisztek, de 1,9 milliót egyik sem keres közülük. De egyébként ott sok dologtól függhet a fizetés pontos összege, lévén az nem egy bolti eladói állás, ahol előre megmondják mennyit fogsz keresni, kell, vagy nem a hely. Beosztástól, rendfokozattól, átvezénylésektől, túlóráktól, stb. függhet.

2-nek újra: Ami azt illeti, 2015-től folyamatosan emelkedik a rendvédelmi dolgozók fizetése, tavaly januártól 10 %-al nőtt a rendőrség, a tűzoltóság, a katasztrófavédelem, az idegenrendészet, a szolgálatok és a büntetés-végrehajtás hivatalos állományában dolgozók fizetése. Lásd:

[link]

És idén is fog nőni, a válság ellenére. Egyébként a rendszerváltás óta nem volt ilyen arányú béremelés sem a rendvédelem, sem az egészségügy területén, előtte meg a kádári időkben pláne nem! Gyurcsány idejében meg örültünk, ha egyáltalán fizetést kaptunk, teljesen mindegy volt hol dolgozott az ember. Én éltem már mindkét vezetés alatt, úgyhogy tudom.

Ami meg azt illeti, rendszerint túljelentkezés van a rendőrségen, illetve a jelentkezők egy komolyabb százaléka eleve meg sem felel a felvételi követelményeknek.

Persze, tudom én, hogy ostobaságokat, fikázásokat könnyebb ideírni, mint utánanézni dolgoknak, vagy inkább csendben maradni, meg sok itt a piros biciklit toló is nyilván, de azért mégis...

2021. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

#9 A hazai rendőrségi állományra van valami értelmes forrásod is, vagy higyjük el bemondásra? Ez elvileg nyilvános adat, de 2019-2020-ast én nem találtam.

Hogy ki meleg és ki nem, az magánügy, nincs köze a munkához, ezért foglalkozbi sem érdemes a kérdéssel.

A többi, amiről írsz egyértelműsíti, hogy pék vagy...

2021. jan. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!