A Bitcoinról miért mondták ezt ?
A hagyományos pénzrendszerben a számlaszámod nyilvános, a tranzakciók és az egyenleg bizalmas. A BitCoin rendszerben a neved nincs is nyilvántartva, a tranzakciók és a számlaszámok nyilvánosak.
Abból, hogy a név nincs nyilvántartva sokan arra gondolnak, hogy milyen jól lehet vele bűnözni. Azt azonban nem gondolják végig, hogy előbb-utóbb áruvá, szolgáltatássá kell váltani a BitCoint. Ezen a ponton jelentősen kisebb anonimitást nyújt, mint a bankjegyek (sokkal jobban visszakövethető).
Ma már vannak anonimitásra kihegyezett kriptovaluták is, de BitCoin esetén ez nem volt elsődleges szempont.
A kriptovaluták sértenek rengeteg érdeket, hiszen a "hagyományos" bankrendszeren kívül jöttek létre, sértik a nemzetek kormányainak pénzkibocsájtási monopóliumát és még lehetne sorolni.
Vannak hibái, de a BitCoinnal megszületett egy új pénzrendszer, ami vagy leváltja, vagy erősen vissza fogja szorítani az eddig ismertet (Nem a BitCoin, hanem valamelyik utódja).
"Vannak hibái, de a BitCoinnal megszületett egy új pénzrendszer, ami vagy leváltja, vagy erősen vissza fogja szorítani az eddig ismertet (Nem a BitCoin, hanem valamelyik utódja)."
A nemzeti valuták mögött van valós fedezet, nemzati bank,aranytartalék. egy ország, több millió/tízmillió/százmillió ember termelése. Mi a fedezet a kriptovaluták mögött?
Mi van akkor, ha elindul egy új hype és az árfolyama ellenére senki nem hajlandó a BTC-t, ETH-t vagy akármit dollárra és euróra váltani? Ahogy megszűnik a konvertibilitása úgy vész el az értéke is, mivel ezen felül más nincs mögötte. Vagy nem jól látom? Egyáltalán nem értek a kriptovalutákhoz, csak kérdezek :D
A Bitcoint Satoshi Nakamoto néven találta ki egy programozókból álló csoport (az anonimitásukat akarták megőrizni), de még ők sem gondolták, hogy valaha ekkora hype lesz belőle, egyértelműen erre utal a kötött, szűkös blokkméret. 5-6 éve már nem az hajtja fel a Bitcoin árát mert "digitális arany", hanem mert nagy hypeot csapnak körülötte (ilyenkor sokan bevásárolnak belőle mert gyors hasznot akarnak), amikor elül a hype, akkor mindig esik az értéke jelentősen.
Erre a blokklánc elvre sok mindent lehet még építeni, dokumentumkezelő rendszert, vagy csalásálló elektronikus szavazórendszert, vagy logisztikai szoftvereket (utóbbi célra már évtizedek óta használják a blokklánc elvét).
A mögötte álló blokklánc elv sokkal régebbi, a Bitcoin abban volt az első, hogy a blokkláncra fizetőeszközt építettek. A blokklánc lényegében egy olyan adatbázis, amiben minden korábbi módosítás nyomai kötelezően ott vannak és a benne található adatok titkosítottak. Ezért a pénzmozgások a blokkláncon belül nyomon követhetőek de csak akkor, ha tudod, milyen kód tartozik ahhoz a személyhez, akinek a tranzakcióit követni akarod. Ez az, amit a hatóságok, vagy az adóhivatal nem tudnak, ha az illető feketén adja tovább a Bitcoinjait, vagy sok tranzakciót csinál, mielőtt kiutalná egy ismert váltóhoz. Biztos, hogy ez nem lesz mindig így, az egyes országok törvényeket fognak alkotni a kriptovaluták szabályozására és követhetőségének biztosítására.
Konkrétan olyan sehol nem volt, hogy egy politikus áramot lopott azért, hogy Bitcoint bányásszon (de ha tévedek, be lehet linkelni érdekességképpen), ami már csak azért is lehetetlen, mert otthoni körülmények között még ingyen árammal sincs sok értelme Bitcoint bányászni mert csak aprópénz jön belőle a fizetésükhöz képest.
Akik bányásszák, azoknak egy komplett hardverparkjuk van több ezer célhardverrel, úgy már megéri (most még).
"Konkrétan olyan sehol nem volt, hogy egy politikus áramot lopott azért, hogy Bitcoint bányásszon"
De, nemrég Budapesten :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!