Miért éri meg az átlag bűnözőnek bűnözni?
Gyakran halljuk, hogy valaki pl. kirabol embereket, elkapják, börtönbe megy pár évre, majd megint elkövet valamit, megint ül, megint kijön, és így tovább.
Ezek az emberek a természetüknél fogva képtelenek arra, hogy normális munkát végezzenek, taszítja őket, hogy naponta be kellene járni dolgozni, és ezért jobban megéri nekik a bűnözés és a börtön, ahol nem kell dolgozni?
Gondolom a börtönéletet, az összezártságot, a leeső szappant ők sem élvezik, és ha egy ideig jól is élnek, összességében több időt töltenek börtönben, mint szabadon. Megéri ez nekik?
Ha belekerül a mókuskerékbe, akkor már tényleg nehéz a kitörés:
"A társadalom egyetlen dolgot vár el egy börtönbüntetését letöltött bűnelkövetőtől: „térjen jó útra”, vagyis mielőbb illeszkedjen be. Ugyanakkor megnehezíti, szinte lehetetlenné teszi ezt a priusz jogintézményével – olvashatjuk a Humánpolitika.hu cikkében. A bűncselekmény súlyától függően 3, 5 vagy 10 év az a periódus, ami után az illető mentesülhet az efféle „halmazati büntetés” alól. Ilyen priuszt szándékos bűncselekményt elkövetők kapnak: aki egy évet ül, az további háromig „nem tiszta”, aki 1 és 5 év közötti letöltendőt kapott, az további 5 évig, 5 év feletti elzárás után pedig még 10 évig jár a bélyeg.
A börtönbüntetésüket töltők évekig tervezgetik, mit csinálnak majd, ha kiszabadulnak a börtönből. Nagy részük úgy érzi, tanult a büntetéséből, szeretne változtatni az életén és nem akar többé visszakerülni. Munkahelyt találni még a lakhatásnál és a családi kapcsolatok rendezésénél is keményebb dió."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!