Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ebből is lehet rendőrségi ügy?

Ebből is lehet rendőrségi ügy?

Figyelt kérdés

Nem a rendőrségnek hanem a DKV zrt Debreceni Közlekedési Vállalatnak tennék panaszt, és ha a sofőr tagad. Ugye, ha a rendőrségre teszi az ember a panaszt, és bizonyíték nincs, könnyen hamis vád gyanújával találhatja szembe magát valaki. De mivel a DKV az nem hatóság, hanem egy közlekedési vállalat, ott ha nem tudok valamit bizonyítani max hagyják az ügyet, de nem kell félni hamis vádtól, azonban a sofőr, ha megtudja, hogy én tettem panaszt, akkor az érdekelne, hogy Ő maga a sofőr feljelenthet-e a rendőrségen.


A közlekedési cég felé egy olyan panasz lenne, hogy az egyik viszonylatú busz kimegy a város szélére egy cég van és egy ipari park, az út másik oldalán kukoricás és a sofőr a végállomásnál a kukoricás mellett elsütötte a riasztófegyverével egy vaktöltényt, ami csak pukkan.


Azt hallottam, hogy a sofőrnek éles lőfegyverre is van viselési engedélye, de egy riasztófegyvert sem szórakozásból sem süthet el egy riasztótöltényt sem. A kollégáinak már mutatta a fegyverviselési kiskönyvét.


Szóval ez nem játék, ilyen szitu miatt, ha a DKV panaszirodán panaszt tennék, akkor ha megkeresik és tagad, valahogy megtudja én tettem panaszt, feljelenthet a rendőrségen valami miatt?


(Sajnos igaz)



2020. okt. 24. 22:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem, hogy természetesen leszállt a buszról, vissza indulásig volt kis idő és arébb ment a kukoricás széléhez és ott sütötte el, este sötét volt 10 óra körűl, többet nem írok.
2020. okt. 24. 23:02
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is semmit nem tudsz bizonyítani.

Másodszor: bár munkaidőben csinálta, de nem buszvezetés közben. Neked, mint utasnak, semmi közöd hozzá, hogy mit csinál, amikor nem buszt vezet (még ha munkaidő is).

Szerintem, mivel semmi sem bizonyítható, a sofőrrel elbeszélgetnek, hogy akár igaz, akár nem, ilyet ne tegyen munkaidőben, mert ha legközelebb több tanú is lesz ugyanerre, akkor valami szankció lesz érte.

A sofőr, ha van esze, megfogadja a főnökei tanácsát. Ha újból és újból csinál ilyeneket és másoktól is jönnek bejelentések, akkor belekötnek valahol a munkájába, és olyan indokkal küldik el, amit nem tud megtámadni.

Akárki tett panaszt, a nevét és adatait biztos nem adják ki a sofőrnek. Tehát neked nem kell tartanod attól, hogy a sofőr följelent bármilyen indokkal is.

2020. okt. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Levike, a rablás vádlottja panaszkodik :D
2020. okt. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Levike...
2020. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!