Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőr elfoghatja a rokonát?

Egy rendőr elfoghatja a rokonát?

Figyelt kérdés

Tegyük fel körözés van kiadva az egyik rokona ellen..

Ezért elő kell állítani..

Ezt végezheti egy rendőr az egyik rokonával szemben?

Esetleg közeli pl anyja vagy apja esetében is? (tehát előállíthatja az apját is??)

Vagy rokont nem állíthatja elő?

Szóval rokonával szemben intézkedhet egy rendőr?


2020. szept. 16. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
El.
2020. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Hát olyanról már hallottam, hogy a felesége nem adott pénzt piára és megbírságolta, mert nem volt világítás a kerékpárján, de hogy előállíthatja-e azt nem tudom.
2020. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez a kérdés inkább arra irányult, hogy a vezetés ad e az adott rendőrnek ügyet, ha tudják, hogy közeli hozzátartozója érintett? Ezesetben nem hiszem. Legalábbis az lenne az etikus, ha ezt más rendőrnek adnák. Ahogy ha rendőrt ér sérelem, neki is be kell jelentenie, nem kezdhet el személyes üggyel foglalkozni hivatalos személyként.
2020. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Igen, természetesen elfoghatja. De szerintem ha megbeszéli a rendőrfőnökkel, megtagadhatja és mást küldenek helyette.
2020. szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 árokpart ***** válasza:
100%
Szerintem sem adják neki az ügyet, közvetlen hozzátartozó meg rokon esetén pláne nem. Pozitív és negatív irányban is lehet elfogult és egy fegyveres rendvédelmi szerv nem működhet, nem intézkedhet pusztán érzelmek alapján.
2020. szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!