Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Titeket nem bőszít, amit a...

Titeket nem bőszít, amit a rendőrség tesz? (vagy nem tesz)

Figyelt kérdés

Sorolok 3 példát.

1 Amikor Péntek László megölte a rendőrségi pszichológus lányt, a rendőrők lehelyszíneltek és éppen mentek el, amikor egy helyi lakos szólt nekik, hogy egy közeli kukában véres ruhadarabok, női fehérnemű van. A rendőröknek nem tűnt fel, hogy az áldozat ruhái hiányoznak?

2. Amikor megölték a soroksári futónőt, a férjét évekig gyanúsították, végül sok év után egy már börtönben ülő rabnál találták meg az áldozat telefonját. Egy rendőrnek sem jutott eszébe, hogy kerestetni kellene a telefont, akár cellainfó alapján is?

3. Most 18 év fegyházra ítélték azt a fiút, aki megölte Csengét, belefojtotta egy aknába, mert fejjel lefele beletette. 4 év alatt nem jutott eszébe a rendőröknek, hogy átnézzék a lány telefonját? (Végül

abban találtak bizonyítékot a szándékosságra)

Azt még elnézzük, hogy egy gyalogrendőr nem egy lángész, de egy nyomozó, aki évekig járt a rendőrtisztire, feltételezhetően van valamennyi józan esze, miért nem képes ilyen elemi nyomozati lépéseket megtenni? Engem borzasztóan dühít, hogy ennyire nincs rendben valami a nyomozóink képzésével, vagy hozzáállásával, vagy a felső vezető rendőrökkel. Tüntetni ellenük nem lehet, hanem csak némán nézhetjük a tehetetlenkedésüket, miközben a főrendőr egyre-másra dicsekszik, mennyire remek e felderítési arány, bla-bla-bla. Dühítő.



2020. szept. 12. 07:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
Vigyázz! Ügyészasszony nagyon védi a rendőröket. Biztos a fia vagy nem is tudom rendőr vagy a családba valakije rendőr.
2020. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
65%
Én is szoktam őket itt védeni alapvetően, csak elmondtam ezt a sztorit, hogy néhol van mit javítani a hozzáálláson és ez finom megfogalmazás.
2020. szept. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Én pedig ismerem a bűnügyi nyomozati munkát, a büntetőügyeket és kötődöm a joghoz, most vagyok 2.féléves a jogi egyetemen. Alapjába véve én sem a rendőrök ellen nem, sem velük nem vagyok.


Én azt mondom, mindenki v÷gzi a munkáját.


Azt ne feledd, a kérdésben szereplő kiemelt ügyeket, nem a városi kapitányság nyomozta, hanem a megyei, mert kiemelt ügyek és ahol nem 23 éves hadnagy nyomozó nyomoz, hanem öreg rókák:).

2020. szept. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%
2. Félév a jogin ... megvan a róma szigód? :D gondolom nem
2020. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 árokpart ***** válasza:
0%
Miért ne tüntethetnél? Szervezd meg jelentsd be törvényesen pl. az ORFK épülete elé és már tüntethetsz is. Jogilag nem korlátozza semmi, hogy rendőrségi épület előtt tüntess csak az a kitétel, hogy nem zavarhatod a működését az intézménynek.
2020. szept. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!