Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Titeket nem bőszít, amit a...

Titeket nem bőszít, amit a rendőrség tesz? (vagy nem tesz)

Figyelt kérdés

Sorolok 3 példát.

1 Amikor Péntek László megölte a rendőrségi pszichológus lányt, a rendőrők lehelyszíneltek és éppen mentek el, amikor egy helyi lakos szólt nekik, hogy egy közeli kukában véres ruhadarabok, női fehérnemű van. A rendőröknek nem tűnt fel, hogy az áldozat ruhái hiányoznak?

2. Amikor megölték a soroksári futónőt, a férjét évekig gyanúsították, végül sok év után egy már börtönben ülő rabnál találták meg az áldozat telefonját. Egy rendőrnek sem jutott eszébe, hogy kerestetni kellene a telefont, akár cellainfó alapján is?

3. Most 18 év fegyházra ítélték azt a fiút, aki megölte Csengét, belefojtotta egy aknába, mert fejjel lefele beletette. 4 év alatt nem jutott eszébe a rendőröknek, hogy átnézzék a lány telefonját? (Végül

abban találtak bizonyítékot a szándékosságra)

Azt még elnézzük, hogy egy gyalogrendőr nem egy lángész, de egy nyomozó, aki évekig járt a rendőrtisztire, feltételezhetően van valamennyi józan esze, miért nem képes ilyen elemi nyomozati lépéseket megtenni? Engem borzasztóan dühít, hogy ennyire nincs rendben valami a nyomozóink képzésével, vagy hozzáállásával, vagy a felső vezető rendőrökkel. Tüntetni ellenük nem lehet, hanem csak némán nézhetjük a tehetetlenkedésüket, miközben a főrendőr egyre-másra dicsekszik, mennyire remek e felderítési arány, bla-bla-bla. Dühítő.



2020. szept. 12. 07:07
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
49%
Engem nagyon.
2020. szept. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom ezek mikori esetek, de a rendőrség ma már sokkal fejlettebb. Tudom, mert benne vagyok. Ilyenek vannak úgy 1-2 évente egyszer.

A rendőrségnél is az van, mint mindenhol máshol. Senki se tökéletes és senki sem tud mindent.

Az ilyen eseteknél feltehetőleg egy tapasztalatlan nyomozó dolgozott.

És ezek rögtön mennek a sajtóba, és fel van kapva az egész. Kár hogy a sikeres nyomozati munkák nem a médiánál kötnek ki, annál bezzeg nincs felhajtás. Mert az 80-%ban több, mint ami rosszul lett lezárva.

Nehogymár ezért tüntetni akarjatok te jó isten...

Lehet lepontozni, de ez így van.

2020. szept. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem egy nyomozó hibázik, ha előfordul hiba. Mint volt a móri bankrablás tetteseinél. Egy teljes csapat futott lyukra ügyésszel és bíróval együtt.
2020. szept. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Mindenki hibázik és egyébként nem látsz bele ezekbe az ügyekbe, annyit tudsz belőle, amennyit a médiában leírnak, ez alapján elég merész ítélkezni.

Erre pedig külön reagálnék: "4 év alatt nem jutott eszébe a rendőröknek, hogy átnézzék a lány telefonját? (Végül abban találtak bizonyítékot a szándékosságra)"

Az nem zavar, hogy itt az informatikai szakértő volt a hülye, nem a rendőrség? Nem nem nézték meg a telefont, hanem azt hitték, hogy nem lehet adatokat visszanyerni belőle, mivel elázott.

2020. szept. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
24%

Rendőröktől mit vársz?


Annyi eszük lenne szakmát tanultak volna.

2020. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

#4, tipukus, aki kívülről ugat de nem lát bele. Tudod, mennyit kell tanulni egy rendőrnek? Rohadt nagyok a szigorítsások, és ha egy feltételnek is nem felelsz meg repülhetsz.

Garantálom neked hogy nem lehet akárkiből rendőr. Remélem tisztában vagy a kemény fizikai, pszichológiai és egészségügyi alkalmasságikkal. Nagyon szórják ám azokat az egyetem, akikben nincs meg a hivatástudat.

Szerintem vegyél vissza.

2020. szept. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
egyetemen*
2020. szept. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

7:

Valóban a 4-esnek szántad?

2020. szept. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%
Bocsi, #6-nak, félrenéztem
2020. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok ismét, s ha már szóba hoztam a móri bankmészárlást ...

Vajon tényleg baki volt a teljes "ügymenet", vagy valami más lehetett?

2020. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!