Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Abból lehet bajom, hogy egy...

Abból lehet bajom, hogy egy nyilvános fotó megosztó oldalról letöltött képeket feladom levélben postán?

Figyelt kérdés
Akt képek. Nem kérek lehordást, csak gondoltam, örülne a nagymama, ha megtudná, mivel foglalkozik az összespórolt pénzén "egyetemre" járó unokája.
2020. aug. 31. 19:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Véleményeket nem kérek. Szerintem ezzel nem követek el bűncselekményt, ha eléállnék nem hinné el. Majd hisz a szemének, hogy woodman hogyan seggberakja az unokáját, mikor mimden fillérét odaadja neki, mert egyetemre jár. Aztán fel sem vették....
2020. aug. 31. 19:16
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Sumákok ilyenkor nem írnak rá feladót (vagy kamut) és szevasz.
2020. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Feladót nem kell rá írni, azt tudom. Ha nem ajánlott, felveszik anélkül is.
2020. aug. 31. 19:25
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Szegénykém, annyi pénzed sincs, hogy megdugd a csajt? Diákmunka esetleg?
2020. aug. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Aztán ha az öreglány mondjuk emiatt szívrohamot kap, és meghal, kicsit se zavartasd magad. Bár tudom, hogy ez nem is hatna meg téged, szóval csak úgy mondom, oda se figyelj.
2020. aug. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyébként nem kértem véleményt! Csak az érdekel, hogy a csaj emiatt feljelenthet-e? Elküldeném neki máshogy, de nincs emailje.


Gondoltam arra, hogy figyelek az ujjlenyomatokra stb.

2020. aug. 31. 20:27
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Feljelenthet, de ha nincs feladó és nyomot sem hagysz a levélen, akkor max ismeretlen tettes ellen fognak nyomozni (ha egyáltalán eljut odáig az ügy). Amúgy a feladással vigyázz, mert a postákon van kamera. Ha mondjuk feladod XY városban, akkor a posta nyom rá egy bélyegzőt, amin rajta a heky és a dátum. Ha feljelentenek tusni fogják melyik városból lett feladva, és ha mondjuk csak 1 posta van, akkor a kamera felvételek alapján beazonosíthatnak.
2020. aug. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ettől félek,erre gondoltam! De komolyabb dolgok miatt nem teszik ezt meg, ebben meg semmi bűncselkemény.


Aztán mi alapján jelentene fel???


Nyilvános oldalról töltöm le, azért fizettek neki milliőkat, hogy férdiak millió verjék a képei, ami örökké ottmarad, bárki számára letölthető. Ha ekkora hülye. Ebben semmi bűncselekményt nem látok. Nem illegália.


A küldés? Nem fenyegetem, nem zsarolom. Legálisan letöltöm. Egy levél meg nem zaklatás.


Erre gondoltam egyébként, hogy postán van kamera. De nyilvános oldalról legálisan, erre a célra felrakott képek. Nincs amiért feljelenthet. Max. zaklatás, de ezzel még nem teljesül a tényállás. Illetve komolyabb zaklatással sem fogllakoznak, meg ha félholtra veri sem, nem hogy egy legláisan letölthető képpel. Gondolom szerződést írattak vele alá, nyilvnáos elérhetővé, letölthetővé tették, innentől. Ennél nincs lejjebb szerintem. Woodman seggét nyalja, meg seggbeb...ssza...

2020. aug. 31. 22:30
 9/11 anonim ***** válasza:
ha ennyire magabiztos vagy, mitől félsz? csináld csak...max lebuksz, aztán majd a bíró eldönti, hogy bűncselekmény volt-e vagy nem.
2020. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, feljelenthet rágalmazásért.

Becsület csorbítására alkalmas valós tény híresztelője is rágalmazás bűncselekmény elkövetésért büntetendő, ha a valóság bizonyításának nincsen helye, mert azt nem indokolja közérdek, vagy bárki jogos érdeke.

(Magánvádas így ebben rendőrség, ügyészség nem illetékes, a sértett bíróságon tehet feljelentést, ha a a békülésre idézésen nincs békülés, akkor a sértett képviseli a vádat a tárgyaláson.)



Btk.

Rágalmazás

226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt, vagy

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el.


A valóság bizonyítása

229. § (1) A 226-228. §-ban meghatározott bűncselekmény miatt nem büntethető az elkövető, ha a becsület csorbítására alkalmas tény valónak bizonyul.

(2) A valóság bizonyításának akkor van helye, ha a tény állítását, híresztelését, illetve az arra közvetlenül utaló kifejezés használatát a közérdek vagy bárkinek a jogos érdeke indokolta.

2020. szept. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!