Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Valaki tud ezzel kapcsolatban...

Valaki tud ezzel kapcsolatban infót adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetek kibernyomozó?

Jelenleg infós középsuliba járok. Ezután nke-re kell jelentkeznem?

A kibernyomozó szakra is kötelező a fizikai erőnléti felmérő?

Láttam, már van a napokban egy ehez hasonló kérdés kiirva. De azt nem én írtam ki.

Érdekelne, ezzel a munkával kapcsolatban minden!

Mennyire zűrös? Fizetés milyen?

Eléggé érdekel az informatika.. És a rendőrség is érdekel. Ezért kezdett el ez a szakma érdekelni.

Jó tanuló vagyok 4,5 átlagom volt eddig mindig. Volt amikor 4,8.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. aug. 6. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem először egy szimpla nyomozónak kell tanulni, majd ha van komolyabb infós tudásod és tapasztalatod akkor jelentkezhetsz a kibernyomozók közé.
2020. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Nke honlapján úgy olvastam, hogy indul ilyen képzés..

Szoval szerintem nem kell sima nyomozónak.. Amúgy sincs sima nyomozó. Van bűnügyi, pénzügyi, gazdaság védelmi.. Azért ennyit én is tudok..

😀

2020. aug. 6. 22:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2: az NKE honlapján találsz telefonszámokat, ha fölhívod, készségesen válaszolnak kérdésedre.
2020. aug. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 De tuti jó ha van informatikai tapasztalatod, kibernyomozáshoz nem elég ha le tudsz programozni egy weboldalt.
2020. aug. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

NKE-n van kibernyomozás. Viszont tiszthelyettesek is lehetnek nyomozók. Csak akkor továbbképzésekre kell járnod és kicsit hosszabb idő mire az leszel.


A kibernyomozás eléggé összetett és és nem feltétlen csak egy irodában ülős munka. Szóval jó ha van etikus hacker tapasztalataid és nem taszít a terepmunka.

2020. aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,Valószínűleg az én kérdésemet lattád.Mindent leírok neked amit tudnod kell ha kibyernyomozó szeretnél lenni.

Éretségi után (jelenleg 370 pont volt a felvételi)jelentkezel a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Kibernyomozó szakára,ami utan majd felmérik pszhiológiai,erőnléti tudásod,nem kell megijedni nem egy nagy felvételi.Ezek után mint olvashattad a felvi.hu-n C típusú átvizsgáláson esel át ahol megnézik előéleteted,esetleg szüleid testvéreid hátterét.Maximum akkor utasithatmak el ha szuleid vagy testvereid vagy kozelhozzá tartozód háborús vagy terror bűncselekményeket követtek el.Ezek után felvételt nyertél az egyetemre es a képzés 4 éves.Kinevezésed előtt már foglalnak neked helyett a készenléti rendörségnel ahol hadnagyként leszel kinevezve vagy ha kitűnőként végzel főhadnagyként fogod kezdeni a pályád,kezdő hadnagy fizetés 230 ezer ft + támogatások.2 év után kezhetsz el egy kicsit több irányba nézelődni, pl. NNI TEK TIBEK stb. De nem biztos hogy kellesz nekik de idő kérdése.

Remélem segítettem es hogy egyszer kollégákként beszélhetunk.További szép napot.

2020. szept. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!