Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nyomozó mit hinne ilyenkor...

A nyomozó mit hinne ilyenkor szerintetek, természetes vagy begyakorolt a mondott szöveg?

Figyelt kérdés

Ha egy embert beidéznének kihallgatásra, gyanítanák, hogy ő követte el bűncselekményt, azonban mint tanú pozícióban hallgatják ki.


Ha a kihallgatás előtt a tanú azt mondaná a nyomozónak, hogy "Ha arra gondol, hogy én követtem el, akkor haladéktalanúl meg kell, hogy gyanúsítson és gyanúsítottként kell kihallgatnia, mert ha nem, akkor Ön a 2012. évi C. törvény 305. szakasz szerinti hivatali visszaélés bűntettét követi el, melyet a törvény három évnyi szabadságvesztéssel rendel büntetni."


Ha ezt ahogy írtam így elmondaná a tanú a nyomozónak, a nyomozó vajon mit gondolna, hogy teljesen természetes, hogy ilyet hall egy tanútól, mert neten bárki számára elérhető a btk, vagy esetleg begyakorolta a tanú?


Oké, nem lehet tudni mit gondolna a nyomozó, mert senki nem lát a fejébe, de csak kérdezem ugyanis a mai világban volt, hogy ügyvéd követett el valamit vagy ügyész és ők benne vannak a jogban, mégis kihallgatták őket, előfordult ilyen.



2020. júl. 30. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Értem.


Neve? Anyja neve? Születési helye...


Kb. ez lenne, kicsit sem hatnád meg vele, mert azt te nem tudod bizonyítani, hogy ő már gyanakszik.

2020. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondaná, hogy bízd csak rá, hogy ő mit gondol.
2020. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt gondolná na egy újabb okostojás aki túl sok Dericket meg Petrocellit nézett. Majd szépen lefolytatná a tanú meghallgatását. Ha van eléggé karakán akkor még jegyzőkönyvbe is veteti a hülyeséget, hogy a tanú ezt mondta.
2020. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából én egyszer ezt mondtam végig neki, ugyanezt. Nem vetette jegyzőkönyvbe, csak annyit mondott, hogy"Jajj istenem, ezt nem hiszem el...aztán csodálkozva mondta a nevem. Gondolom bolondnak nézett vagy nem is tudom.

Amit végén lejegyzőkönyvezett, elolvastam és aláhúztam ami kevés nem való dolgokat odaírt és azt kitörőlte csak ezután írtam alá, majd illeték ellenében kaptam egy példányt, amit vittem ügyvédnek bemutatni, aki.azt mondta, hogy teljesen jó jegyzőkönyv, ebből nem tudnak meggyanusítani semmivel.


Szóval nálam volt ilyen, de a kérdésem arra irányult, hogy máskor, ha ilyen történik akkor a fent említett szöveget mondaná a kihsllgatott a nyomozónak, mit gondolna.

Mert van aki ismeri a jogot. Mondom volt, hogy ügyvédek vagy ügyész is követett el jogsértést és kihallgatták, meg nagy embereket is ki szoktak hallgatni.

2020. júl. 30. 16:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Áruld el mit követtél el és elmondom mit fognak gondolni.
2020. júl. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!