Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök mi alapján találnak...

A rendőrök mi alapján találnak meg egy embert? Mármint, ha pl a telefonját nyomozzák le akkor a sim kártya nélküli telefont is le tudják? Most itt nem bűnözőkre gondolok csak, ha mondjuk egy tini elszökik otthonról.

Figyelt kérdés
Kérlek ne arról szóljanak a kommentek, hogy ne csináljak ilyet, nem akarok szökni, csak kíváncsiskodom.
2020. jún. 29. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
SIM kártya hiányában tudomásom szerint nem kommunikál a telefon az adótornyokkal (igen, tudom, segélykérésre akkor is alkalmas) de úgy értem nincs folyamatos kapcsolat. Ergó ha nincs cellainformáció akkor nem lehet beazonosítani.
2020. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
(Viszont itt csak a GSM/LTE hálózatra tértem ki. Ugyanakkor a wifi sim kártya nélkül is működik. Az interneten pedig ugyanúgy ott hagyod a lábnyomod...)
2020. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Bármilyen nyom alapján, amit hagy. Internethasználat, ha valahol kártyával fizet, felveszi a kapcsolatot az ismerőseivel, stb.
2020. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Argloss ***** válasza:
95%
A telefonoknak SIM kártya nélkül is alkalmasnak kell lenniük segélyhívásra. Ehhez nyilván csatlakozniuk kell az adótornyokhoz, ami közben kiderül a telefon IMEI száma. Ha ez a telefon a te neveden van, vagy a korábbi SIM kártya a te neveden volt, esetleg tudják, hogy erről a telefonról indítottál már hívást, akkor valószínűleg hozzád fogják tudni kötni.
2020. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 az oké, de ha független a telefon, nincs benne sim kártya, akkor melyik adótoronyhoz fog kapcsolódni?
2020. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A legerősebbhez
2020. jún. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
(Amúgy szerintem hiba volt átsorolni ezt a kérdést a Politika/Rendőrség kategóriába, mert ez egy 100%-ban tech jellegű kérdés szerintem.)
2020. jún. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!