Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendészeti szakközépbe könnyeb...

Rendészeti szakközépbe könnyebb bekerülni, mint a tisztire?

Figyelt kérdés

Az RTK-n meghúztak a pszichológiai alkalmasságin, azt mondván hogy nem vagyok eléggé domináns. De egy rendészeti szakközépben, mint pl Körmend talán elnézőbbek lennének?

Úgy tudom nagy az emberhiány.



2020. jún. 26. 23:20
 1/8 anonim válasza:
100%
Mikor húztak meg? A mostanin?
2020. jún. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még tavaly
2020. jún. 26. 23:36
 3/8 anonim válasza:
Idén nem jelentkeztél?
2020. jún. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, mert felvettek egy másik egyetemre, amit másodikként jelöltem meg. De most újra előtört bennem a vágy, hogy rendőr akarok lenni.
2020. jún. 26. 23:39
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
A fizikai, egészségügyi és a pszichológiai alkalmassági vizsgálat egységes.
2020. jún. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendészeti szakgimnáziumokba hármas körüli átlaggal érettségizők mennek, ott úgy kezelik őket, mint régen a sorkatonákat. Ha egyetemre jársz, akkor nagyon nem a te szinted. Inkább gondolkodj el azon, hogy pl. végzés után szerencsét próbálsz valamelyik nemzetbiztonsági szolgálatnál.

[link]

2020. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De az orvos/pszichológus dönti el, hogy ráírja e a papírodra, hogy alkalmas e vagy sem.. Ha emberhiány van akkor talán kevésbé szigorúak.


Nemzetbiztonsági szolgálathoz hogy lehet bekerülni? Kell hozzá valami speciális végzettség?

Engem leginkább a Készenléti Rendőrség érdekelne

2020. jún. 27. 18:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tisztekre, tiszthelyettesekre ugyanaz a jogszabályi követelmény, mégis egy tiszthelyettestől sokkal alacsonyabb szintet is elfogadnak.

AH-nak, IH-nak, NBSZ-nek a lényeg hogy legyen egy diplomád, beszélj 1-2 idegen nyelvet, értelmes legyél, meg tökös.


"Pszichés egyensúly


Az egyén olyan kiegyensúlyozott lelkiállapota, amikor harmóniában van saját magával és a környezetével, és ez a kiegyensúlyozottság a magánéleti életvezetésében és a munkahelyi feladatellátásában is jellemzi. Kizáró okként jelennek meg a különböző pszichés egyensúlyvesztések és funkciózavarok.


Vizsgált területek:


a) személyiség érettsége,


b) szorongás,


c) pszichoszomatikus tünetképződés,


d) pszichés terhelhetőség,


e) frusztrációs tolerancia, stresszel való megküzdés.


2. Devianciák hiánya


A deviancia olyan magatartás, mely megszegi a közösség vagy társadalom nagy része által elfogadott normákat. Kizáró okként szerepelnek a különböző devianciák, mint pl. bűncselekmények elkövetése, az alkoholizmus, a gyógyszerfüggőség, a kábítószer fogyasztás, az öngyilkossági kísérlet stb.


3. Személyiségjegyek/személyiségvonások


Azoknak a személyiségjegyeknek, személyiségvonásoknak a megléte, amelyek a rendvédelmi szerveknél rendszeresített feladatkörökben szükségesek. A meghatározott személyiségjegyek, személyiségvonások nem megfelelő szintje kizáró ok a felvételi folyamatban.


Vizsgált területek:


a) szociális hatékonyság,


b) szociabilitás,


c) önkontroll,


d) agresszivitás,


e) emocionális kontroll,


f) felelősségtudat,


g) alkalmazkodási készség, rugalmasság,


h) önértékelés.


4. Intellektuális képességek


Az intelligencia az egyén összetett, globális képessége arra, hogy célszerűen cselekedjen, racionálisan gondolkodjon, és hogy a környezetében hatékonyan működjön. Alapkövetelmény az iskolázottságnak és az életkornak megfelelő átlagos intelligenciaszint elérése.


5. Figyelmi képességek


A figyelem meghatározott célra történő irányításának képességét, valamint a figyelem tartósságát jelenti. Arról a képességről van szó, hogy az egyén képes-e figyelmét hosszabb távon, a környezeti (zavaró) ingerek kiszűrésével egy adott feladatra összpontosítani. Követelmény az átlagos szintű teljesítmény.


6. Kommunikációs képességek


Megfelelő kommunikációs képességekkel rendelkezik, aki érthetően, beszédhiba nélkül, tagoltan, nem hadarva, de nem is túl lassan beszél, választékosan tudja kifejezni magát, valamint írásban is megfelelően kommunikál. Képes felvenni a kapcsolatot más személyekkel, jó kontaktusteremtő képességgel rendelkezik, és törekszik a kapott és adott információk megértésére és megértetésére.


Kizáró okként szerepelnek a különböző beszéd és írászavarok, beszédhibák pl. dadogás, pöszeség, raccsolás, hadarás, dislexia, disgráfia stb.


7. Pályamotiváció/munkamotiváció


Elsősorban azoknak a konkrét indítékoknak a megléte, amelyek egy meghatározott pálya - szakma és munkakör - választására, illetve az abban való tartós helytállásra ösztönöznek valakit. Ezeknek az indítékoknak a hiánya kizáró ok a felvételi folyamatban."

[link]

2020. jún. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!