Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a rendőrök fizetéséből...

Ha a rendőrök fizetéséből lenyírnánk 25%-ot rendbe lehetne hozni/meg lehetne állítani az U.S.A "polgárháborút"?

Figyelt kérdés

Egy rendőri túlkapás miatt, most fosztogatnak amerikaszerte. Már felgyújtották 3/4-ét Mineáplisnak és mivel feloszlatják a rendőrséget, így félő hogy nem állítja meg a rablóbandát senki és a maradék fehéreket is elűldözik. Valahogy le kellene nyugtatni az embereket


Ha úgyis a rendőrökre haragszanak, mert korábban is már sok feketét öltek meg, akkor nem kellene úgy lecsitítani a tüntetést, hogy általános fizetéscsökkenést hajtunk végre?


Az egész nyugati világban be kellene vezetni, hogy lássák, hogy mi fehérek ezt komolyan gondoljuk, hogy együttérzünk a fekete embertársainkkal és ezért most európában is, az egész nyugati világban a bűnösök fizetését csökkentjük, hogy átérezzék mennyire rosszat tettek.



2020. jún. 8. 22:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nincsenek rossz tapasztalataim a rendőrökkel. Bár az örökre megmarad, amikor 2 rendőr nem tudta leírni a 'Polaroid' szót és inkább megbeszélték egymás között, hogy hagyják, majd aki jön utánuk, az leírja... :)

Természetesen nem gondolom, hogy minden rendőr hülye lenne, sőt!

2020. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Te egyetértenél azzal, hogy lecsípjenek 25%-ot a rendőrök fizetéséből mindenhol a világon? Talán akkor nem lennének ilyenek [link]
2020. szept. 17. 18:59
 13/18 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Már egy hónapja megírtam a válaszomban, hogy nem a fizetésekről van szó :)
2020. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%

Pedig de ezt akarja a BLM #defund the police.

Amúgy annyira szánalmas, hogy így eljátszák a nagy védtelen áldozatot. Én is voltam tuntetesen már és soha nem bántott a rendőrség. Mindenki aki volt tudatja, hogy ha oda megyek a rendőrsorfal elé és kövekkel, üvegekkel, molotovokkal dobálom őket akkor jól meggumibotoznak érte. És ha csak ennyivel megúsztam örülhetek. Nem azért kapom mert fekete vagyok, hanem azért mert egy senkiházi tahó agresszív idióta, másokra veszélyes rendbontó provokátor vagyok.

2020. szept. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Nem, nem ezt akarja. De ha belinkeled, ahol ezt olvastad, hajlandó vagyok elismerni a tévedésemet, bár nem hiszem, hogy ez elhangzott bárhol is.
2020. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 FoxtrotLidérc ***** válasza:
Én viszont kérem a BLM programját, hogy elhiggyem, amit mondasz.
2020. szept. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
2020. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 FoxtrotLidérc ***** válasza:

Köszöntem! Szóval... Maga a kezdeményezés, ami a hajléktalanok, hátrányos helyzetűek megsegítését célozza, az korrekt. Békásmegyeren például ha jól tudom, van olyan ifjúsági ház, ahol van biliárd, csocsó, pingpong, amivel tudnak játszani a fiatalok - akár hátrányos helyzetűek, akár nem. Ez egyfajta gyűjtőhely, lényegében együtt is vannak, jól is szórakoznak. Aki balhézik, az repül, alkohol terén pedig zéró tolerancia. És ez jó így.

Viszont! A rendőrséget, mint intézményt nem lehet megkerülni. Vannak olyan elemek, amik különösen erőszakosak, különösen közveszélyesek. Ezeket az illetőket pedig el kell zárni a többi embertől. Képzeld csak el, ha még ennyire sem lenne rendőrség. Az emberekben rengeteg frusztráció van, és ezáltal a nagy részük radikális. Ha egyik napról a másikra elszakadnak az utolsó láncszemek is, akkor onnantól kezdve SENKI és SEMMI nem védi azoknak az érdekeit, akik mindössze békében akarnak élni. Rengeteg frakcióra szakadna szét a társadalom, amit ma ismerünk. Láttunk erre egy intő példát Szomáliában. A kormányerők konkrétan tehetetlenné váltak az egyre milíciákkal, frakciókkal szemben. A Wikipedia idevágó cikkeit javaslom, hogy olvasd el.

Véleményem szerint amit küldtél, az alapjaiban véve nem volna rossz, ha a társadalom elesettebb tagjainak támogatását vesszük. Ez az aspektusa megoldást jelent egy problémára. Viszont! Az általad linkelt modellel párhuzamosan egy jól képzett, jól fizetett, jól felszerelt, úgy pszichológiailag mint fizikailag alkalmas, elhivatott tagokból álló rendőrségre is szükség van - olyanokra, akik nem különféle politikai érdekekre, hanem az alkotmányra, és a közjóra teszik le az esküt. Akik megvédik az adott ország állampolgárait azoktól, akik fokozott veszélyt jelentenek pl azokra is, akik ki akarnak törni a mélyszegénységből, a nyomorból, a szervezett bűnözés világából. Ez a problémakör pedig az átlagemberen már évszázadokkal ezelőtt túlnőtt. Nyilván: Kifejezett rendőrállamot én sem szeretnék. A legjobb egy kiegyensúlyozott társadalmi berendezkedés lenne. Hogy egy frakció se élhessen vissza a hatalmával.

2020. szept. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!