Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gyakran szokott ilyet csinálni...

Gyakran szokott ilyet csinálni a rendőrség?

Figyelt kérdés

Ma ültem a tesco parkolóba, egy rendőr autó (VW Caddy) körbe körbe járkált, meglátott egy mozgáskorlátozott helyen parkoló Román felségjelzésű autót (BH -Bihar -) majd leparkolt kicsit távol, amit jött a tulaj egyből kéklámpa ki és máris jött az intézkedés.


Mellékesen jegyzem meg a tulajt ismertem, zoknikat, parfümöt lehet náluk vásárolni, mindig megkérdezik. Vagy lehetett az éhező romániai gyermekeknek adományozni náluk.


Szóval, egy nagyon kedves családról van szó. Oda akartam menni és számonkérni a rendőröket, hogy 3-an ennyire ráérnek meg kicsit az érdekükbe szólni, de félve attól, hogy bevisznek inkább nem tettem. Volt még rajtuk kívül 2 ember akik megijedve a látottaktól elsiettek, gondolom nem akartak úgy járni..


Nekem ez úgy jött le, hogy egy kitervelt dolog volt, milyen gyakran csinálnak ilyet a rendőrök?



2020. jún. 6. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mozgás korlátozott helyen nem parkolhat senki, aki nem mozgáskorlátozott.
2020. jún. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A rendörök szerinted mi rosszat tettek?

A mozgáskorlátozott helyen nem parkolhat olyan valaki, aki nem jogosult erre. Az lényegtelen, hogy az illetö "jó ember" vagy sem, ettöl még nem jogosult arra, hogy elfoglalja a mozgáskorlátozottak helyét!

Másrészt neked semmi jogod bármit is számonkérni a rendörökön, nem a fönökük vagy.

2020. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak. Nem kéne mozgássérült helyen parkolni, akkor sem, ha "nagyon kedves család" meg gyűjt a romániai éhezőknek, mert nem az van kiírva, hogy "mozgáskorlátozottaknak és kedves embereknek".
2020. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 qkker1 ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan jártak el, a kutyát nem érdekli, hogy honnan jöttek, milyen csórók /vagy nem/, a mozgáskorlátozott helyre nem állhat be!
2020. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyakran szoktak jogszerűen eljárni.
2020. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!