Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenkor mi fog történni,...

Ilyenkor mi fog történni, kapok kártérítést?

Figyelt kérdés
Ellopták a biciklimet, most úgy tudom elfogták a tettest, de a bicikli nincs meg. Ilyenkor kifizettetik vele az okozott kárt, vagy mi szokott történni ilyen esetben?

2020. máj. 30. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem fizettetik ki, ha akarod beperelheted és kérheted a kár megtérítését.
2020. máj. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ez mondjuk egy nagyobb érték esetén, pl. egy többmilliós autónál is így van, hogy a sértettnek kell a pénze után futnia?
2020. máj. 31. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Kárértéktől független, a rendőrségnek nem dolga a kármegállapítás meg a pénzbehajtás. Ha megtalálják amit ellopott az illető, akkor visszaadják, ha nem, akkor a károsultnak kell 1) az értéket megállapítani, hogy mennyit kér vissza 2) beperelni akitől a pénzt kéri. A bíróság meg megállapítja, hogy valóban a bűnös-e a bűnös és mennyi az annyi.
2020. máj. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg lehet biztosítást is kötni, ha annyira nagyértékű vagyontárgyról van szó.
2020. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EgyGabor ***** válasza:

Tudtommal a biztosítás sem fizet ha megvan az elkövető.

Úgyhogy jobb ha nincs meg...

2020. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Invader Nik válasza:

Sajnos, ha nem lesz meg a biciklid akkor azt fogják közölni hogy "Sajnáljuk de az eltulajdonított kerékpárt nem tudtuk előkeríteni"

Ráadásul mivel ez nem minősül nagy értékű lopásnak ezért az ítélet sem lesz annyira súlyos.

De lehet hogy ez változott, majd kiderül.

Sok szerencsét!

2020. jún. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Tőlem egyszer elloptak egy telefont, meg is lettek a tettesek. (Nem tartom valószínűnek, hogy túlságosan szankcionálva lettek volna...)

Tárgyalás volt, kérdezték is hogy kártérítést szeretnék-e, persze igen volt a válasz, rögzítve is lett. Soha nem kaptam egy forintot sem...persze lehet ha sokáig pereskedek és kötöm az ebet a karóhoz akkor kaptam volna, de nem tettem és nem is biztos, hogy bejött volna.

Az illetőket ugyanis ismertem és olyan emberen akinek papíron a tulajdonában semmi nincs és hivatalosan jövedelme sincs, nem fognak semmit behajtani. Az állam meg nemhiszem, hogy ilyeneket megelőlegez.

Nem akarlak befolyásolni az én példámmal, de tény hogy nekem kizárólag csak további procedúrát és kellemetlenséget okozott az is, hogy egyátalán feljelentést tettem. (Egy vascsővel többre mentem volna)

2020. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Update:

Elkapták az elkövetőt, ráadásul összevonták több lopással az ügyet. Sajnos a legutóbbi levélben azt írják, hogy felfüggesztették az ügyet, mert nem jelent meg a kihallgatáson és mivel hajléktalan, ezért nem találják. De legalább elfogatóparancsot kiadtak ellene. Azt hiszem már nem fog előkerülni a bicajom. :D

2020. aug. 20. 22:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!