Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kiberbiztonság - Hogy követik...

Kiberbiztonság - Hogy követik le, majd fogják el a rémhírterjesztőt?

Figyelt kérdés
A magyar rendőrség, hogy találja meg azt az illetőt aki álnéven rémhíreket terjeszt? Hogy szerzik meg az IP címet? Az rémhírterjesztő ellen az elfogás után Személyazonosság-lopás vádjában is eljárást indítanak?
2020. máj. 15. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

- bejelentés alapján indítanak eljárást ha gyanú van

- nem

2020. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Az IP címét a közösségi oldal üzemeltetői és vagy a tárhelyszolgáltató köteles kiadni a hatóság kérésére.
2020. máj. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alex Fly ***** válasza:
77%

Felejtsük már el ezt az IP-címes hisztit! Az speciel tökéletesen alkalmatlan a személyazonosításra.

Egyébként pedig ahhoz, hogy egy közösségi oldalon rémhírt terjessz, előtte regisztrálnod kell; amihez eleve meg kell adnod pár adatot. Ezekből már elég szépen fel lehet térképezni az embert - a neten mindennek nyoma van...

2020. máj. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mint ahogy mondod a neten mindennek nyoma van, de a megadni kért adatok helyén is hazudhatsz esetleg a SMS megerősítéssel lehet gondod, de erre ingyenes szolgáltatások vannak. Az IP címes hisztiről nem szeretnék beszélni, de ha az áll profilt regisztráló számítógép IP címe megvan, akkor le lehet kérni a közösségi oldalra azonos IP címmel regisztrálókat, amennyiben a regisztráló nem használ egyéb szolgáltatásokat.
2020. máj. 15. 12:04
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

A hatosag mindenhez hozzafer. Csak be kell irni a rolad megtudott adatokat es mindent latnak, hogy mit es mikor csinaltal. Azt nem tudjak, hogy ki nyomkodta a klaviaturat, de mar csak a kornyezet terfigyelo kamerait kell megnezni az adott idoben es mar is kiderult, hogy ki volt abban az internetkavezoban, ahonnan az illeto netezett.

Elkapnak nagyon gyorsan,

2020. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
100%

@4: átlagemberként, a nyilvános eszközökkel is elég sok mimdent ki lehet deríteni bárkirő a neten. Egy hatóságnak pedig ennél jóval nagyobb eszköztár áll a rendelkezésére.

Ezzel szemben nem sokat tudnak kezdeni azzal, ha ismerik egy szolgáltató külső címét, amely mögé NATolva ott egy többezres felhasználói bázis... Főleg ha az illető megteszi a legelemibb biztonsági lépéseket is.

2020. máj. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bevezetésül mondjuk azt, hogy ez csak így szokott lenni, mindenütt a világon...


Ha egy kormányzati vagy kormánybarát oldalon írsz névtelen hozzászólást, még ha VPN-ed van, akkor is otthagyod a böngésződ vagy mobil eszközöd UID-jét, ez alapján meg már megvagy, ha nem külön biztonságra kihegyezett OS fut az eszközön. (Pl. használtad ugyanezzel az eszközzel, böngészővel - azaz UID-vel - a kormányzati ügyfélkaput, nemzeti mobil fizetési rendszert, ahol azonosítottad magad.


De pl. TailOS-sel nem fognak meg, akkor minden egyes web böngésző indításkor legenerálódik egy új virtuális gép új UID-del, azt nem tudják lenyomozni, ha csak pont nem vagy olyan süket, hogy miután kormányellenesen hozzászóltál, ügyfélkapura belépsz.

2020. máj. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!