Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem intettek ki, de én kiállta...

Nem intettek ki, de én kiálltam a rendőri ellenőrzésnél. Ez gyerekes cselekedet?

Figyelt kérdés

4 éve vezetek, eddig egy alkalommal vettek ki, akkor szóltak mert kiégett a menetfényem, ez frusztrált, hogy hibáztam.


Most elmentem mosni aztán láttam, hogy van ellenőrzés, megfordultam és kiálltam, furcsán néztek, de mondtam, hogy "legyen szíves ellenőrizni"


Aztán röhögtek és kérdeztem szondáztatnak is? Mert megköszönném! Aztán kérdezték, hogy mivel van ce jogsim dolgozok e, mondtam még nem és mondták, hogy "viszont látásra ".


Ennyi volt. Itthon elmeséltem, és mondták milyen buta vagyok.


21/f


2020. jan. 11. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vidámmá tetted a napjukat, mert utána mesélhették a kollégáiknak hogy mekkora balekkal találkoztak, ennyi.

Bármikor kérheted a rendőrök segítségét amúgy, ha éppen magadat akarod velük ellenőriztetni, akkor ebben is. Csak nem szoktak ilyet tenni.

De azért kíváncsi lettem volna hogy ha találnak valamit és meg akarnak miatta büntetni - akkor azt is elfogadtad volna? Vagy akkor már bepróbálkoztál volna azzal, hogy hát nem is ők állítottak meg, ezért ne is büntessenek?

Amúgy minden friss jogsisnak ki kellene próbálnia milyen az ha félreállítják a rendőrök, mert sokan stresszelnek ha rendőrt látnak az út szélén, holott nincs miért. Most kipróbálhattad milyen az amikor a rendőr elkéri az irataidat stb. ez egy jó tapasztalat.

Nem az a baj hogy félreálltál és kérted hogy ellenőrizzenek, hanem hogy baleknak mutattad magadat és még el is mondtad otthon. nem rossz ha ki akarsz ilyesmiket próbálni, csak ne mutasd magad butának utána! Legközelebb hasonló esetben nem kell magyarázni, csak annyit mondasz azt hitted hogy neked is félre kell állnod és tessék, itt vannak a papírjaid, szükség van-e másra is? Utána már megkérdezheted hogy szondáztatnak-e is éppen é ha igen kipróbálhatod-e ha már ott vagy. Akkor már nem egy buta fiatalnak hanem egy vagány srácnak fognak nézni, aki még ezt is meg meri kérdezni a zsaruktól.

2020. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mbear345 válasza:
100%
Soha nem jutna eszembe ilyesmi. Nem gyerekesség, de nagyon furcsának tűnhet.
2020. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csináltam olyat, hogy önként kiálltam, igaz sáros voltam:) Én azzal nyitottam, hogy útba igazítást kértem. így, nem ellenőriztek semmit és a 30-40 méterre lévő rendőrök sem intettek ki. Látták, hogy előző ellenőrzésből jöttem ki.
2020. jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben tisztába voltam ha bármi baj van. De nincs, max. az lett volna a baj ha megmérik a co-t mert egr szelep le van falazva. De műszakin átment, és nem ismerős csinálta. Ezek soha nem tudták a valós értéket, régi adagolós dízel... Ausztriába nem is értem hogyan mennek át műszakin, ha benn van az egr hibakódot ír-ügye bukás, ha nincs akkor meg magas az érték. Minden műszakira új egr-t vesz az osztrák?!
2020. jan. 11. 11:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Továbbá az rossz érzés amikor minden elindulásnál átnézem a kocsi világítő-jelző berendezéseit és 1 alkalommal amikor kell is az egyik nem világít, pedig a legdrágább menetfényt vettem és reggel jó volt, délbe amikor kivettek, nem..
2020. jan. 11. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:

"Itthon elmeséltem, és mondták milyen buta vagyok."

Igen, mert a felnőttek már tudják, hogy épeszű ember nem megy oda a rendőrhöz, ha nincs rá különösen jó oka.

2020. jan. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!