Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogos, hogy ezért nem mehetek...

Jogos, hogy ezért nem mehetek be, ha nem vagyok bűnös?

Figyelt kérdés

Egyszer azt hitték, hogy a Debreceni Egyetemről én loptam pénzt és másnap mikor visszamentem, kihívták rám a rendőröket, akik igazoltattak de nem tudták rámbizonyítani, hogy én voltam, (mert nem én). Ekkor mondták, hogy "viszont látásra" a nőnek, meg, hogy sajnállják, be kell menni a rendőrségre, ha akar és ott ismeretlen tettes ellen tehet feljelentést és elmentek. Tett is feljelentést a nő, mert rá másfél hónap mulva "tanúként" kihallgattak, ugyanazt mondtam mint a járőröknek. Aztán nem lett meg az elkövető se , a nőnek a pénze se.


Ez az egyetemi főépület nyilvános de csak a földszinti rész, ott van könyvtár, büfé, wc és minddn korosztály jár oda, este 9-ig látogatható bárki számára. Kamera nincs, ezért nem tudták ki volt az elkövető.


Azóta, ha meglátnak a biztonsági őrök, nem akarnak beengedni, valamint ha bementem azt mondták, hogy " heló-fáradj ki légyszíves" valamint, ha a közelbe meglátnak mondták, hogy "be ne gyere". A kérdésem az, hogy miért nem mehetek be, ha nem vagyok bűnös? Tegnap amikor ott voltam, ahogy jöttem ki, mondta a másik idősebb biztonsági őr, hogy "na megint bent voltam". De tegnap adott volt a lehetőség és szépen elmondtam a biztonságinak, hogy nem én követtem el az akkori pénzlopást ez ki is derűlt majd a nyomozás során. Oké, aki elkövette azt se találták meg.

Erre a biztonsági azt mondta, hogy őket nem tájékoztatták mindegy, akivel szemben már volt rendőri intézkedés az nem mehet be onnantól oda.


Ez igazságtalan. Bárkire kihívhatják a rendőröket és később kiderülhet, hogy nem sáros. Megértem, hogy ha a bíróság jogerősen megbüntet valakit akkor oké, de ez, hogy csak valakire kihívták a rendőröket és nem is csinált semmit, akkor is kitiltani ez nagyon furcsa.


Szerintetek jogos, hogy ezért többet oda nem mehetek be vagy szerintetek is kevés és nyugodtan beszéljek a vezetőséggel, hogy be kell engedni a könyvtárba engem meg wc-re büfébe?



2020. jan. 8. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Minden épületben a vezetőség dönti el, hogy kit enged be és kit nem, nem kell indokolni.
2020. jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne menj oda.

Figyelj, akkor valahogy kibeszélted magad. De most ha megint eltűnik valami, úgy hogy ott voltál akkor az hogy fog menni?? Majd megmondják, hogy a kis köcsög itt volt, el is tünt valami. Véletlenek márpedig nincsennek. Azt nem tudod kimagyarázni, hogy 2 szer is te lettél a gyanúsított, vagy másodjára elég lesz az is hogy ott voltál. Legyen meg a valódi tettes és utána próbálkozz, vagy várj amíg kicsit elfelejtődik az ügy. De egyszer lehet megunják és bevisznek, pl birtokháborításért, mert szóltak hogy te ott nemkívánatos személy vagy.

2020. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy egyetemek aulája nyilvános jogilag, de ha ott nincs semmi dolgod, akkor máshol idd meg a kávéd, meg máshol használd a WC-t.


Gondolom biztonsági őrök megkérdezték, hogy mit keresel ott, és erre semmilyen értelmes okot nem mondtál (pl. vársz X nevű csajra/haverra, aki hallgató), meg nem is közelben laksz/dolgozol.

2020. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!