Szerintetek jó dolog a demokrácia?
Az ember képes gondolkodni, és önálló akarata van. Mivel nagyon sok ember van, mind önálló akarattal, ez rendkívül bonyodalmas. Akik ilyesmiben nem ismerik ki magukat, ettől megrettennk, és szeretnék, ha a dolog egyszerűbb lenne. Ezt úgy képzelik, hogy van egy ember hatalommal, majd ő megmondja mi legyen, aztán a milliók meg ezt teszik. Ez jó, mert akkor szegény emberünknek csak ezt az egy dolgot kéne megérteni.
Csak hát az élet nem kívánságműsor, sokféle ember sokfélét akar, ezt össze lehet hangolni ugyan, de az sok tudást és kitartást igényel. Ezért jobb a demokráciánál a diktatúra. Ott csak egy dolgot kell tudni, hogy tudniillik, mi a parancs. Aztán nem kell gondolkodni, csak végrehajtani. De ez nem probléma, emberkénk úgy is képtelen átlátni, miféle lehetőségei lennének, ha önállóan cselekedhetne.
Szóval a demokrácia csak azoknak jó, akik értik. A diktatúra ugyan lehet, hogy nem annyira jó, de ott legalább nincs is lehetőség ezt megtudni, tehát lehet boldogan élni. Boldog tudatlanságban. A megértés bizony elég macerás dolog, sok munka, türelem és kitartás kell hozzá.
#11
Csakhogy demokráciában legalább van mozgástered, diktatúrában meg nuku.
Az egyszerűség nem érv a demokráciával szemben.
A demokrácia az egyik legnagyobb ajándéka a társadalomnak. Nézzünk csak rá Koreára. Lehetne nem visszaélni is a hatalommal, de a valóságban ez nem működik.
A demokrácia minden kényelmetlensége és nehézsége ellenére is a legjobb rendszer. Fárasztó, de jó.
Utolsó, azt írod, az egyszerűség nem érv, közben pedig túlzottan leegyszerűsíted a dolgokat: számodra a demokrácia jelenti a fejlődést, a diktatúra a nyomort. Pedig ez csak attól függ, hogy milyen vezetése van az országnak, az pedig nem minden esetben jobb demokráciában, mint diktatúrában, ahogy már a 10-es hozzászólásomban írtam.
Tudod, melyik ország gazdasága erősödött a legtöbbet az elmúlt két évtizedben? Elárulom: Kína. Ott demokrácia van?
'Tudod, melyik ország gazdasága erősödött a legtöbbet az elmúlt két évtizedben? Elárulom: Kína. Ott demokrácia van?'
A gazdasága viszont kőkeményen kapitalista. Továbbá: Ázsia és Európa közt azért vannak nem csekély különbségek mentalitás és kultúra terén.
#17
Nyugat-Európában több száz éve demokrácia van, így eme kijelentésed erősen sántít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!