Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan került a baloldal...

Hogyan került a baloldal szinte mindenhol a nyugati világban minden téren észrevétlenül fölénybe?

Figyelt kérdés
Az egész nyugati világban megfigyelhető hogy a tudományos, kulturális, üzleti területeken valamint a médiában fullasztó fölényben vannak a baloldaliak. Trump twitterezik mert az egész média ellene van (Ha Orbán nem változtat, a média itt is többségben balos lenne.), mikor elnök lesz, tiltakozásképp egyes nagy márkák kivonulnak Trump plázáiból és a luxusszállodáit kevesebb milliomos látogatja mert a milliomosok is mind baloldaliak, cenzúráz a Facebook, a californiai egyetemeken azt tanítják állítólag hogy a fiatalok ne szüljenek mert a túlnépesedés tönkreteszi az ökoszisztémát és Magyarországon is az egyetemeken a jobbos tanár ritka mint a fehér holló és a jobbos művész szintén az, (nekem az egyik egyetemi tanár egy egész előadást szentelt a Fidesz által bevezetett közmunkarendszer pocskondiázásának, a másiktól megtudtam hogy a kerítést hamarosan lebontják (muhaha),a harmadiknak meg Paks nem tetszett stb.), magyar történelmi film gyakorlatilag utoljára a kommunista diktatúrában (!) készült, azóta csak max. a holokausztról pedig ez az ezer év adna témát bőven jó filmekhez. Az MTA is tele van balos professzorokkal akik kínosan ügyelnek rá hogy jobboldali pl. történészt még véletlenül se vegyenek maguk közé. Hogyan kerültek ezek fölénybe mindenhol? (Az MTA például még a kommunista időszakban lett feltöltve kommunista professzorokkal akik a rendszerváltás után olyan autonómiát kaptak hogy azóta se lehetett őket onnan kidobni, úgy tudom.)

2018. nov. 22. 20:18
1 2 3 4
 11/32 Fizikakedvelő ***** válasza:
40%
#5: Undorító pökhendiség. Ténylegesen képes lennél az értelmes ember politikai világnézetéhez feltétlenül a liberálist társítani? Mert tudományokkal,művészetekkel,saját szakmáján belüli dolgokkal az fog magas szinten foglalkozni,és az fog értelmesnek számítani aki LIBERÁLIS?? Vagy egyáltalán az általános attitüdje a dolgokhoz valószínűleg akkor okos és értelmes ha LIBERÁLIS?? Ilyet leírni eszméletlen nagy ostobaság és arcátlanság.
2018. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

A média világa tele van művészekkel, ők általában különc bohém emberek, individualisták, ezért liberális szemléletűek. A tudományos világban dolgozók is inkább liberálisok, mert az eredményes tudományos munkához objektivitásra van szükség, ahhoz pedig előny a függetlenség.

A kérdés, hogy a liberálisok manapság miért húznak a baloldal felé? Szerintem főleg azért, mert a teljes jobboldal olyan nagy mértékben meg van bélyegezve a náci fasizmus óta, amit azóta sem tudott magáról lemosni. A kommunizmus hiába követelt legalább annyi áldozatot, a többség szerint ott nem magával az alap ideológiával van a baj, hanem a tökéletlen emberekkel.

2018. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
76%

#11

Brühühühühü, jaj, megsértettem az érzéseidet?

Szövegértés egyes: nem azt mondtam, hogy ha liberális valaki, akkor értelmes. Azt mondtam, hogy ha értelmes valaki, akkor liberálissá válik. Az okos emberek arra fogadnak, ami működik. A liberalizmus láthatólag működik, a többi felsorolt eszme meg nem. Az a helyzet, hogy több száz év kísérletünk van erről. Mindig a liberalizmus nyert. A vallások, a nacionalizmus és a kommunizmus mind zsákutcák. A konzervativizmus meg egy eredendően defetista eszme, ami mindig enged a liberalizmusnak idővel.

2018. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Fizikakedvelő ***** válasza:
42%

#13:Igencsak pofátlan vagy,ugye tudod?

Egy undorító,pökhendi valaki,aki úgy gondolja,hogy a liberalizmus az igaz és egyetlen út,és,hogy értelmes ember valójában csak liberális lehet.Te fel tudod fogni,hogy hány embert sértettél vérig ezzel az arrogáns és ostoba kijelentéssel? Nem hiszem. Bár veled kár vitatkozni,hiszen az írásodon is látszik,hogy elvetemülten követed és az egyetlen igaz úttá emeled a liberalizmust. Arról nem is beszélve,hogy természetesen én sem a liberalizmus által kialakított értékek összességével állok szemben. De tényleg fel sem tűnik milyen idiótaságokat hordasz össze? A kiváló fejlesztőmérnök,aki szereti és követi a hagyományokat és nem képes elfogadni,ha pillanatról pillantra akarnak politikai-társadalmi változásokat megindítani,az mucsai? Az orvos aki nem hajlandó elfogadni az LMBTQ szánalmas erőltetésér médiafelületeken keresztül(természetesen ez nem Magyarországi jelenség,ezzel tisztában vagyok),az proli?

A történelemtanár,aki úgy látja,hogy esetleg a liberalizmus is kezd bizonyos pontokon merevvé válni,annak ellenére,hogy pont ezt nem akarta,az hülye?

Olyan vagy,mint azok a Fidesz-szavazók akik képesek mindent elhinni nekik,és megszállottan ragaszkodnak a párthoz.

2018. nov. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

#14

Nem nagyon tud zavarni, hogy hány embert sértettem meg. Az interneten meg aztán még kevésbé. Te sértődtél meg, ezzel neked kell megbirkóznod, nem nekem.

Milyen "elvakult" dolgot tudsz felhozni, amit mondtam? Mert azon túl, hogy ezt ismételgeted, nem látom az ellenérvedet. A liberalizmusról bebizonyosodott, hogy működik. A többi eszméről bebizonyosodott, hogy rosszabbul működnek. Aki ezek után a bizonyított rosszat választja a bizonyított jóval szemben, az buta. Akinek van esze, az a bizonyított jót választja. Persze nem 100%-ban, de túlnyomó többséggel. Ahogy telik az idő, ez egyre inkább igazzá válik. Ezért a liberalizmus térnyerése teljesen természetes és elkerülhetetlen. Ezek a fő állításaim. Az, hogy mindenféle jelzőket aggatsz rám, nem cáfol semmit.

2018. nov. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan került a baloldal szinte mindenhol a nyugati világban minden téren észrevétlenül fölénybe?"


Mondjuk úgy, hogy a magyarral szemben a legtöbb ember a fejlett országokban igényli a szabadságot, a jólétet, a választási lehetőségeket, és nem igazán szereti a korrupciót, lopást, agymosást, hazudozást, diktátor politikusokat.

2018. nov. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Fizikakedvelő ***** válasza:
Mi az,hogy bebizonyosodott? Amint mondottam,nem azokról az értékekről van szó amelyeket már megteremtett a liberalizmus és tudunk vele azonosulni. Hanem azokkal például amiket felsorolva a különböző szakmákon keresztül mutattam be. Ezekről egyáltalán nem bizonyosodott be,hogy abszolút működőképes és jó a társadalomnak. De ugyanígy a többi ideológiárol sem.(a kommunizmusról persze igen)Főleg úgy,hogy a konzervativizmusnak nem is hiszem,hogy olyan jelentős térnyerése lett volna,amin keresztül a működésképtelenségét bizonyította volna. Akkor lenne működésképtelen ha a változással totálisan szemben állna. Csakhogy a konzervativizmus nem ezt jelenti(bár szeretik így beállítani),hanem inkább egy fontoltságot teremt meg és a szerves változásra hívja fel a figyelmet.
2018. nov. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
84%

#17

"Mi az,hogy bebizonyosodott?"

EZ:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Stb. stb. stb. stb. stb. stb. stb. stb. stb. stb. stb.

Minél liberálisabb egy ország, annál nagyobb a jólét, jobb az oktatás, magasabb az életszínvonal, alacsonyabb a korrupció, nagyobb a boldogság, stb. Ha a liberalizmus olyan rossz, akkor nem boldogtalan, szegény, korrupt, stb. svédekkel, németekkel, kanadaiakkal, dánokkal kéne tele lenniük ezeknek a felméréseknek?


Ami meg a konzervativizmust illeti, ez a hosszabb véleményem:

"nem azokról az értékekről van szó amelyeket már megteremtett a liberalizmus és tudunk vele azonosulni" (és társai)

Igen, ezt minden generáció eljátssza. A ma konzervatívja a tegnap liberálisa.

K1: Én rabszolgaságot akarok

L1: Töröljük el a rabszolgaságot!

K2: Nyilván a rabszolgaság rossz ötlet volt, de én szegregációt akarok!

L2: Töröljük el a szegregációt!

K3: Nyilván a szegregáció rossz ötlet volt, de...

...


A konzervativizmus, ahogy korábban is mondtam, a liberalizmus követő ideológiája. Mindig idővel enged a liberálisoknak. És persze mindig letagadja, hogy amit képvisel azt 10-20-50-100 évvel korábban az akkori konzervatívok őrült libsi agymenésnek tartották.


Ugyanez a nemi szerepekkel. Amiért a mai konzervatívok harcolnak, az 100 évvel ezelőtt radikális liberalizmus lett volna. És a jövő konzervatívjai pedig azért fognak harcolni, amit a ma liberálisai kivívnak. Ugyanez a drogokkal, ugyanez a háborúkkal, ugyanez a gazdasággal, ugyanez a szexuális orientációval, ugyanez mindennel.


Már vannak fiatal "konzervatív" ismerőseim, akik támogatják a melegházasságot meg a fű legalizálását. Ők 20 évvel korábban nem hogy liberálisok, de radikális liberálisok lettek volna. Ugyanígy minden ügyet idővel feladtok, és továbbléptek a következőre. A liberálisoknak mindig igaza van a végén. Csak a konzervatívok miatt pár millióval több fekete volt rabszolga, pár millióval több fekete ellen diszkrimináltak a szegregáció idején, pár millióval több meleg ellen diszkriminálnak ma. Bár ezt az egész melegházasság dolgot gyakorlatilag már megnyertük. 10 év múlva a konzervatívok ugyanilyen beszélgetésekben azt mondják majd, hogy "nyilván olyan alap liberális dolgokat, mint a melegházasság elfogadunk, de..." És az az időleges "DE" az minden esetben sok ember életét keseríti meg még sok éven át.

Ezt írtam le korábban is: "A konzervativizmus meg egy eredendően defetista eszme, ami mindig enged a liberalizmusnak idővel."


A konzervatívok lényegében olyan liberálisok, akik a saját komfortzónájukat fontosabbnak tartják más emberek komoly szenvedésénél. Pl. a meleg férfiak nekem is olyan "ízléstelennek" tűntek régebben. De tudatosítottam magamban, hogy ez egy rossz berögződés amin túl kell lépni. A konzervatívok erre képtelenek, helyette minden ellen harcolnak egy 20-30 évig, amíg elmúlik magától az üggyel kapcsolatos rossz érzésük. De ennek a rossz érzésnek az árát soha nem ismerik el.

Az összes ideológia követői közül a konzervatívok nem a legbutábbak, de egyértelműen a leggyávábbak. Egy náci legalább meghalt azért, amiben hitt. Egy konzervatív csak hagyott pár millió embert szenvedni vagy akár meghalni, mert nem akarta elvégezni a minimális agymunkát, hogy felülkerekedjen a belé nevelt programon.

2018. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
44%

# 18


Én eddig liberálisnak hittem magamat, viszont ha tényleg ezt jelenti a liberális értékrend, akkor ezek után őszintén nem akarok ilyen lenni. Amit képviselsz az semmivel sem másabb, ugyanúgy megbélyegzed az embereket, csak más alapján.


"Minél liberálisabb egy ország, annál nagyobb a jólét, jobb az oktatás, magasabb az életszínvonal, alacsonyabb a korrupció, nagyobb a boldogság, stb."


Érdekes módon Szaud-Arábia nem a listák végén van, miközben a legkonzervatívabb a világon.


"A liberálisoknak mindig igaza van a végén."


Ez azért az önteltség magasiskolája. Ezek után gondolom a vitának sem lenne helye, hiszen mindenki tudja, hogy mi lesz a vége.


Amúgy, ha 10 év múlva azt mondja pár liberális, hogy a kommunisták utópisztikus elképzelése, ahol mindenki egyenlő jó, akkor mi lesz?

2018. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Fizikakedvelő ***** válasza:
#19: Úgy látom nem egyedül vagyok a véleményemmel. Természetesen nem azt mondom,hogy nincs igazság #18-as mondandójában,de erős önteltségerzet árad belőle.
2018. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!