Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szétesik a Jobbik?

Szétesik a Jobbik?

Figyelt kérdés
Most van ez a belső széthúzás a radikális és a néppárti szárny között, amit jelzett a hét végi elnökválasztás, ahol kis különbséggel győzött Schneider Tamás. Engem ez az SZDSZ szétesésére emlékeztet. Ott is ez volt a végjáték, hogy súlyos ellentétek alakultak ki a Kóka- és a Fodor-szárny között. A végén kis különbséggel megválasztották ugyan Fodor Gábort elnöknek, de ő nem tudta uralni a pártot, a frakció semmibe vette a pártdöntéseket, aztán rövidesen zuhanórepülésbe kezdett és megszűnt az SZDSZ. Engem a Jobbik mostani állapota teljesen erre emlékeztet. Vagy nem analóg a helyzet?

2018. máj. 14. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban analóg, hogy ha egy társaságban két hasonló erejű ellentétes nézet van jelen, és megegyezni képtelenek, esetleg ne mis akarnak, akkor annak szakadás a vége. Lehet, hogy mindkettő folytatja törpepártként, lehet, hogy egyik vagy mindkettő felmorzsolódik. Nem megjósolható.
2018. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Igazából ezt az egész szétesősdit a fideszes média sulykolja. Dúró és Toroczkai is háttérbe vonult, a tagságból akiknek nagyon nem tetszik a néppárti vonal az már Vona alatt is kiléphetett volna.

Mindenesetre lehet hogy lesznek kilépők, de szakadás szerintem nem. Ezt azért mondom, mert attól a naptól kezdve hogy a Jobbik 2010-ben először bekerült a Parlamentbe folyamatosan támadták egyes hangok hogy "túl radikálisok", "túl baloldaliak", "túlságosan elkényelmesedtek", "na most aztán szakadás lesz", és idáig ezek csak hangos idióták voltak...

2018. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%

Nyilván szétesik, hát hogyne esne szét, hát nem lehet egy olyan pártot egyben tartani, ahol az alelnökök verekednek...

Oh, wait...

2018. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
10%
Ha a 888 megírta, akkor biztosan.
2018. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem a 888-on olvastam, hanem az origón, csak nem linkeltem ide a cikket, mert kicsit túl hosszúnak találtam, és nem értek egyet vele mindenben. Ők tényleg propagandisztikusan szuggerálnak egy féle végkimenetet, amivel én így nem teljesen azonosulok, de mégis az SZDSZ alapján úgy vélem, hogy lehet benne valami. De tényleg erről a cikkről jutott eszembe a kérdés. [link]
2018. máj. 14. 16:15
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#3

Az az LMP volt.

Vagy már a Jobbikban is verekszenek? Mert akkor lemaradtam valamiről.

2018. máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát remélem.
2018. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem feltétlenül baj vagy rossz, ami most a jobbikban végbemegy.

Változott a helyzet és erre reagálni kell valahogyan. Az mszp nem tette és hiába vált ki belőle a dk, az is ugyanazt folytatja, csak pepitában és gyurcsány az örök főnökük. A szavazóik pedig egyre kevesebben vannak, a dk szavazótábora csak az mszp-től átpártoltakkal növekszik. A legutóbbi választási eredmény nem valós a taktikai átszavazgatások miatt.


A fideszben is volt hasonló "szakadás" amikor a liberális szárnynak nem tetszett, hogy Orbánék nem azon az úton akarnak tovább menni. Akkor rögtön csökkent a támogatottságuk, hiszen a kivált parlamenti képviselők vitték magukkal a szavazók egy részét is.

De hosszú távon e tette lehetővé, hogy rétegpártból nagy párttá nőhessenek.


A jobbiknál sem ez a gond, hogy a radikálisabbak mást szeretnének, mint a néppártosodni akarók.

Az a baj, hogy a mostani váasztás előtt képesek voltak összeállni azokkal, akik ellen maga a párt létrejött, azokkal, akik eddig a fő ellenségnek, hazaárulónak, egyébnek volt kikiáltva. Vagyis a hitelességét vesztette el a párt - mindkét oldala.

Nem lehetetlen a talpra állás, akkor sem, ha kettészakadnak és külön formációkban indulnak tovább. De nagyon sok munka kell ahhoz, hogy a renoméjukat visszaállíthassák.

Olyan vezetőkkel azonban, akikről bármikor elő lehet rántani, hogy valaha szkinhed vezető volt vagy éppen a tévé székház elleni támadásban vett rész, majd összeállt azokkal, akik 2006 októberben lövették őket, nem sok siker jósolható nekik.

Majd meglátjuk.

2018. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

#2


Az lehet, hogy csak a "fideszmédia" beszél róla, mert a többinek kezd megint büdös lenni a jobbik, de azt nem hagyhatod figyelmen kívül, hogy a jobbik egykori alapítói és volt tagjai, támogatói mondják ezt, akiknek azért be kell látnod, kicsit jobb rálátásuk van a helyzetre, mint másoknak.

2018. máj. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a formában nincs tovább, ez biztos, sokaknak okoztak nagy csalódást.
2018. máj. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!