Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha az interneten mindenki az...

Ha az interneten mindenki az ellenzéket istenítette akkor miért nyert mégis a Fidesz?

Figyelt kérdés
Nem értem, a legtöbb helyen a Jobbikkal, MSZP-vel LMP-vel, DK-val szimpatizáltak és a kormányváltásért volt mindenki oda, de a Fidesz mégis lesöpörte az ellenzéket. Ez miért van? Vagy csak az interneten van mindenkinek nagy szája, közbe meg ugyanúgy Fideszre szavaztak?
2018. ápr. 9. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A fideszesek csendben voltak. Az ellenzék hangos volt...nagy volt a pofa...közben meg kevesen vannak
2018. ápr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A fideszesek a kisgrofót nyomatják, meg emegyet néznek netezés helyett.
2018. ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Az ellenzéknek össze kellett volna fognia! Ezzel azt értem hogy az egyéni választó körzetekben azoknak vissza kellett volna vonulniuk a legerősebb ellenzéki jelölt javára és nem vetíteni az ellenzéknek azt hogy ki az erősebb. Elég sok egyéni körzetben ezzel volt a probléma, és nem a kis pártokkal mert ők alig alig értek el valami eredményt. Itt ugye ha az ellenzék összefogott volna a legesélyesebb javára akkor sok helyen győzhetett volna egy ellenzéki jelölt teljesen mindegy melyik párttól. A listán mondjuk nem működött volna én szerintem, de ezzel ha csak egyéniben fogtak volna össze akkor messze lenne a Fidesz 2/3.
2018. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Az interneten mindig is felülreprezentált volt a fiatalabb, városi(as) társadalmi réteg. Azok az oda a madár sem jár típusú települések, ahol nincs más mint M1 meg a Mediaworks hetilapja, internet csak mutatóban, a falu 90%-a pedig közmunkás (a maradék pedig munkanélküli cigány), nem fogják hallatni a hangjukat a neten, de szavazójoguk ugyanúgy van, mint neked meg nekem. A választók egy nagy hányada ilyen helyen él, mások pedig megingathatatlan Fidesz-hívők, de őket ugyanúgy nem találod meg a neten, mert nyugdíjasok, nem neteznek, stb.

A taktikai szavazás is csak kevés embert ért el, sokan pedig ellenszenvvel tekintettek rá, magyarul nem volt jó semmire sem. A részvétel sem volt olyan kiugróan magas.

2018. ápr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én pl nem szoktam ilyen fórumokon irkálni, most csak azért jöttem ebbe a topikba, hogy megnézzem, hányan estek egymás torkának. Attól, hogy valaki nem írta ki internetre, még szavazhatott a Fideszre (mint ahogy van, aki úgy jár nyaralni, hogy nem osztja meg Facebookon...).
2018. ápr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!