Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha az összes ellenzéki párt...

Ha az összes ellenzéki párt visszalépne, mondjuk az LMP javára, akkor az simán legyőzné a fideszt?

Figyelt kérdés

Nyilván elméleti a kérdés.

Tételezzük fel, hogy mindenki visszalép, hogy az összes párt az ország érdekét a sajátja elé helyezik (nyilván ez csak egy álom)...és mondjuk visszalépnek egyetlen egynek a javára. Mondjuk az LMP-nek, de ez csak egy példa, akinek nem tetszik képzeljen ide más pártot.

Akkor az az egy szerintetek legyőzné a fideszt? A többi visszalépett ellenzéki párt szavazói szavaznának mondjuk az LMP-re a Fidesszel szemben?


2018. márc. 28. 21:57
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

#9 Hát ha ez igaz, akkor nincs miről beszélni.

Ezek szerint kevesebben akarnak kormányváltást?

Ja hát akkor én nem is szóltam.

Bocsánat.

Akkor maradjon csak a Fidesz.

Elvégre erről szól a demokrácia.

2018. márc. 28. 22:17
 12/23 anonim ***** válasza:
75%
Hódmezővásárhelyen is laza Fidesz győzelmet jósoltak, és meglehet nézni, hogy mi lett a végeredmény. Egy kicsit szerintem nem árt szkeptikusan közelíteni a közvéleménykutatásokhoz.
2018. márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A közvélemény kutatások mindig túltolták eddig a Fideszt valamivel...

Most is a Fidesz fog nyerni, de összesen 36%-ot érnek majd el. A Momentum éppenhogy csak bekerül, az együtt nem kerül be. Az MSZP és Jobbik százalékát nem tudom megjósolni sajnos...


Lehet, hogy most hülyének néztek, de 8.-a után nézzetek vissza és majd meglátjátok, hogy igazam volt.


(Matek zseni vagyok, űzöm a következtetés tudományát, tudok kettesével számolni és betudom kötni a cipőmet)

2018. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%
Gyakorlatilag vagy a Jobbbik győzi le, vagy kb. senki sem, mert a jobbikosok fognak legkevésbé átszavazni.
2018. márc. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ezért vagyunk mi normális emberek velük megátkozava... Mármint nem a jobbikosokkal, hanem azokkal akik nem képesek a taktikai szavazásra (amivel amúgy szintén talán a Jobbik kerül a legjobb helyzetbe)
2018. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

A Jobbik sosem fogja legyőzni ,amíg rajta kívül más is indul. Ezt meg már leírtuk, hogy a Jobbik és az MSZP közötti szakadék miatt ez megvalósíthatatlan.


Ez amúgy nem kellemetlen egy kicsit. Hogy Orbán azért lesz hatalmon még 4-8-12 év múlva is mert a két legerősebb ellenzéki erő között egy szakadék van?

Ez nem nevetséges?

2018. márc. 28. 22:38
 17/23 anonim ***** válasza:

De nem érted, hogy ez nem a pártok döntése? Én se és a szavazóik másik 80-90% se szavazna a Jobbikra ha összefogna a DK-val vagy az MSZP-vel. --> Ebből kiindulva egy ilyen összefogás politikai öngyilkosság lenne, valamint rengeteg távol maradó szavazót /érvénytelen/ + Fidesz szavazatot eredményezne.



*Amúgy sem a biztos/biztosnak tűnő szavazók fognak dönteni, hanem az, hogy a bizonytalanok végül hol köznek ki, illetve hány, amúgy eddig a szavazásoktól távol maradó, passzív választó emeli fel a seggét és megy el a szavazni.

2018. márc. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Akárhogy csűröd-csavarod, az ellenzéki pártokat nem lehet egybetolni, hogy úgy szavazzanak, mintha egy párt lennének, mert akkor eleve egy párt lennének. Elképzelhető volna persze közöttük pártszövetség, de akkor sokkal közelebbi nézeteket kellene vallaniuk, legalább a legfontosabb kérdésekben. de ez láthatólag nem így van.


Átmeneti kormánybuktató célú taktikai szavazásra pedig a tömegek nem vehetők rá, szerintem, legfőképp azért nem, mert az összellenzék győzelmét követő várható zűrzavaron kívül nem tudnak értelmes célt kijelölni. Azt mondják, kormánybuktatás, majd előrehozott szavazás - a Fidesz meg addig elmegy alukálni? Vagy hogy gondolják? Vagy a Fideszt megszüntetik? Kétlem, hogy sikerülne.

2018. márc. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

De ha szimplán megszűnne az MSZP és a Jobbik.

Akkor a szavazóik szerintetek nem szavaznának le az LMP-re a fidesszel szemben?

2018. márc. 28. 23:23
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem. (Én talán, de sok jobbikosnak a Fidesz a másodlagos preferenciája.)


És egyébként meg hogy/mitől szűnnének meg? A két legerősebb ellenzéki pártól beszélsz.

2018. márc. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!