Mennyibe fog kerülni hazánknak Kósa és Szíjártó kijelentése az országcsődről?
Ezt még megjósolni sem lehet! Már eddig is sokba került.Nemcsak a devizahiteleseknek,de pl. az OTP,az államkötvények stb. is sokat vesztettek. Elemzők szerint már történtek tőke kivonások is.
Varga Mihály pedig még most is csak azzal van elfoglalva,hogy az MSZP-t szidja és okolja.Kis Pista vagy Nagy Jancsi elhiszi neki,hogy Bajnai meghamisította a számokat,de az IMF vagy Brüsszel nem. Ők ugyanis negyedévenként ellenőrizték a számokat,és hamar rájöttek volna a jelentős hamisításokra. Egyébként Varga is rájött volna,mert ő volt 8 éven keresztül az országgyűlés számviteli bizottságának az elnöke.
Mi lehet Kósáék kijelentései mögött?
8 éven keresztül megszokták,hogy bármilyen hazugságot mondanak,annak semmilyen következménye nincs. Ami természetes,mert akkor csak ellenzékben voltak,és nem figyelt rájuk a pénzügyi világ. Most viszont kormányon vannak! Amikor megnyerték a választást,akkor Varga is mondott olyanokat,hogy a hiány nem tartható,jelentősen megemelkedik,adócsökkentést stb. igért. Tudták,hogy ehhez Brüsszel és az IMF beleegyezése is kell. A két okos nyilván tesztelni akarta a hatást,ami igen rosszul sült el. Az sem éppen szerencsés,hogy egy ilyen nagy bakit Varga csak hibának nevezett. Még most is csak igéretek vannak,konkrétumok nélkül. Ami szintén érthető. A Fidesz pontosan tudja,hogy folytatni kell Bajnai gazdaságpolitikáját,és ez megszorításokkal és az ígéretek be nem tartásával jár. Ezt viszont nem akarják meglépni az önkormányzati választások előtt.
Ha holnap nem adnak a pénzügyi világ számára is elfogadható,világos intézkedési tervet,akkor még rosszabb helyzetre számíthatunk.
Az első válaszolónak: az kerülne sokba,ha nem folytatnák Bajnai munkáját.
Ami Kósáékat illeti: a pénzvilágnak nem lehet rossz jelzéseket adni,mert azonnal reagálnak rá,és a hitelességet visszaszerezni nagyon nehéz.
Ma már nem sokan emlékeznek a Posta Bank botrányra. Valamikor a 90-es évek elején elterjedt,hogy a Posta Bank csődbe megy. Hosszú sorokban álltak a betétesek a bankfiókok előtt,és vették ki a betéteiket,vagy éppen a fizetésüket,nyugdíjukat. Az állam beavatkozott,így elkerülhető volt a csőd,de még utána is sokáig nem bíztak az emberek a Posta bankban.
Ilyesmi ma is bármikor előfordulhat,egy-egy felelőlen kijelentés hatására.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!