Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatod a 65 év felettiek...

Támogatod a 65 év felettiek ingyen uutaztatását?

Figyelt kérdés

jelenleg mo-on a 65 év felettiek (magyar és eu allampolgarok) ingyen utaznak

ez szerinted tamogatható a közpénzekből?


2018. jan. 6. 10:39
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy az ellen a milyen kifogás van, hogy ne legyen ingyen az utazás, de az eddig erre szánt összeggel növeljék a nyugdíjakat?
2018. jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

Nem fogják beépíteni a nyugdíjba, mert azt mindenkinek adni kéne, viszont az ingyen utazást jószervel a nagyobb városokban lakó nyugdíjasok veszik igénybe a helyi utazás alkalmával, a falusi népek elenyésző része utazgat busszal, vasúttal, helyi-járat meg nincs!

A nyugdíjasok bőven elférnek a buszokon, trolikon, villamosokon, metrókon: az összkapacitás pár százalékát használják csak, nincs külön csak nyugdíjas járat a kedvükért.

A faterom pl. jogosult lenne rá, de mindenhova kocsival megy mert szereti a kényelmet - nem nagyon adják át a helyet a "fiatalok"...

2018. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
50%

nagyon tévedsz utolsó, én falusi voltam és nálunk falun bizony utaznak a nyugdíjasok a szomszéd városba mert ott a zsemle nem 15 forint csak 13 viszont ingyen utaznak és nap is telik így nem is kell több

btw: minkét szülöm nyugdíjas (csak mert valamelyik posztodban emlegetted őket), ráadásul az egyik nyugdíja 100E alatt van bőven de én nekik is megmondom hogy nem támogatom sőt nagyon is ellenzem az ingyen utazást

2018. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

"Amúgy az ellen a milyen kifogás van, hogy ne legyen ingyen az utazás, de az eddig erre szánt összeggel növeljék a nyugdíjakat?"


Ugyanugy terheled az adófizetőket. A mostani nyugdíjasok a saját időseiket nem utaztatták ingyen.

2018. jan. 8. 20:38
 35/51 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem rendben van egy mértékig az ingyen utazás is, azonban nem korlátlanul. Pl. ha az lenne, hogy havi 2-3 km ingyen vonatozás, ugyanennyi buszozás, a BKV-n meg egy extra kedvezményes havi bérlet. AZ szerintem ok lenne.


Semmi sincsen ingyen.

2018. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

"A mostani nyugdíjasok a saját időseiket nem utaztatták ingyen."

Persze kérdező - az ökrös szekérre nem kellett menetjegy...

2018. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
27%

35: "Semmi sincsen ingyen."

Erre azért ne vegyél mérget...

2018. jan. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
24%

"Nem. Fix jövedelme van, ha utazni akar, akkor fizessen a szolgáltatásért, amit igénybe vesz."

Azért ne feledjük, hogy a minimálnyugdíj 2008 óta nem változott: 28.500 Ft, és sokan vannak, akik még ennél is kevesebbet kapnak. Ehhez add hozzá, hogy betegeskednek, tehát gyógyszerre, kezelésre, gyógyászati segédeszközre kell költeni, egyre nagyobb eséllyel hal meg a párjuk, szóval ez nem olyan egyszerű.

Természetesen olyan nyugdíjasok is vannak, akik rengeteget kapnak. Az EU-s nyugdíjasok nem azért kapnak kedvezményt, mert olyan bőkezűek és jófejek vagyunk, hanem azért, mert van egy ilyen EU-s szabály, hogy az alanyi jogon járó kedvezmények EU-s állampolgároknak mindenkinek jár. Viszont ez kölcsönös: más országokban a mieink is élvezik ezt. (Ez nem minősítés, csak ténymegállapítás.) Nem tudom, hogy EU-s szabályoknak megfelelne-e, ha kor helyett kor+jövedelem alapján járna a kedvezmény.

Nem tartanám egyáltalán ördögtől valónak, ha x jövedelemig csúcsidőn kívül ingyenes lenne a közlekedés, azon belül meg negyed vagy féláras jegyet kéne venni.


Azonban ehhez közlekedési reform egységes átalakításával nyúlnék csak hozzá, és ebben benne van az, hogy a tömegközlekedést olcsóbbá tenném, bevezetném a dugódíjat, amit a tömegközlekedésre fordítanának, járműpark lecserélése...

2018. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

Az utaztatását és az utazását is természetesen támogatom.

Persze, hogy támogatható, kell is támogatni, különben csak veszteséget okozna a közlekedési cégeknek.


De alapból én mindenkinek adni évi X darab ingyenes utazást hasonlóan a közalkalmazottak kedvezményéhez, csak ez nem 50% lenne hanem 100.

2018. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
82%

Tallinban (a Szovjetunióból kiszakadt Észtország fővárosában /ahol már euróval fizetnek/) minden fővárosi lakos ingyen használhatja a tömegközlekedést...

Ti meg itt a 65 évesektől féltitek a "csodálatos gazdasági sikereket"...

2018. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!