Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatod a 65 év felettiek...

Támogatod a 65 év felettiek ingyen uutaztatását?

Figyelt kérdés

jelenleg mo-on a 65 év felettiek (magyar és eu allampolgarok) ingyen utaznak

ez szerinted tamogatható a közpénzekből?


2018. jan. 6. 10:39
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
66%
Nem. 50% utazási kedvezményt adnék nekik.
2018. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
62%

Nem támogatom.


Minden állampolgárnak életkortól függetlenül (0-120 között) a vagyoni-jövedelmi helyzetéhez mérten adnék kedvezményt.

2018. jan. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
33%

Adni kell a magyar állampolgároknak , de a többinek minek.

Azzal ha pár százan vagy pár ezren utaznak senki nem veszi észre és hiány se lesz belőle.

Ez nem kerül pénzbe az államnak meg senkinek sem.

Mert ha felszállna a vonatra kb 20-50 nyugdijas, akkor mi van. Ha nem száll fel azt se vesszük észre.

Mert ezért ha fizetniük kellene , már lehet hogy csak

10 %-a utazik csak ,mert a többinek nincs rá pénze.

Úgy hogy nyugodtam menjenek csak, aki ledolgozott 40-60 évet az megérdemli.

2018. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 Estádio de Felchút ***** válasza:
84%
NEM! Semmilyen ingyenességet nem támogatok. A 65 év alattiak diszkriminációja pedig undorító. Vagy utazzon ingyen MINDENKI, vagy SENKI!
2018. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem egyrészt hétköznapokon a kora reggel és késő délután, tehát reggel 7-9 és mondjuk délután fél 4-5 között (most hasamra ütöttem), amikor a kapacitást teljesen kihasználnák az iskolába/munkába siető illetve onnan visszatérő emberek, akkor valamennyi minimális árat szabni kéne. Ez ugye arra kézteti a nyugdíjasokat, akik amúgy is ráérnek egész nap, hogy legalább ezekben a kritikus időpontokban ne használják a tömegközlekedést.


A nap más részeiben nyilván azt tartom méltányosnak, hogy ingyenes legyen nekik az utazás. Hogy ez fenntartható-e, azt döntse el mindenkori pártunk és kormányunk, aztán jónapot.

2018. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
87%
Határozottan nem, de 50% kedvezményt adnék.
2018. jan. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Fix jövedelme van, ha utazni akar, akkor fizessen a szolgáltatásért, amit igénybe vesz.
2018. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 tgt ***** válasza:
86%
Nem támogatom. Nem is értem, hogy miért kapják ezt a kedvezményt.
2018. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
88%

"Úgy hogy nyugodtam menjenek csak, aki ledolgozott 40-60 évet az megérdemli."


Akkor nem sokaknak maradna meg az ingyenes utazás, ugyanis - a legendákkal ellentétben - a mai nyugdíjasok nagy többségének nincs meg a 40 év szolgálati viszonya sem :)

2018. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
13%
Látom itt sokatoknál nagy hiányosságok vannak empátiából. Gondoljatok bele az ő helyzetükbe. Amikor idősek lesztek és menni is fáj, amikor annyi nyugdíjat kaptok ami talán elég otthonra és a számlákra. Na akkor is így fogjátok gondolni?
2018. jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!