Mit tálalt ki a volt BKV igazgató, Antal Attila? Mit tudtok róla? Az összes fővárosi szoci benne volt a pénzlenyúlásban?
Részlet:
– Azt szokás mondani, hogy a BKV ma is egy szocialista nagyvállalat. Ez nem igaz. A BKV egy feudális nagyvállalat. Hűbérurak, vazallusok. A cég tizenkét kis BKV-ból állt, igazgatóságok voltak, saját döntési jogkörrel, és külön, párhuzamosan intéztek mindent.
– Tizenkétszer?
– Igen. Tizenkét beszerzés, tizenkét munkaügy. Ezzel együtt hosszú ideig nem tudták megmondani, hogy hányan dolgoznak a cégnél. A becslések tizenháromezertől tizenötezerig terjedtek. Nagyon nehéz volt elbocsátani bárkit is, a vezetőknek szenzációs szerződéseik voltak, és foggal-körömmel ragaszkodtak a helyükhöz. Furcsán hangzik, de vezérigazgatóként egy évig a száztizenkettedik voltam a fizetési listán. Azóta nagy botrány lett Szalainé Szilágyi Eleonóra végkielégítéséből. Az ő szerződését 2004-ben írta alá Aba Botond. A többi vezető szerződése is hasonló volt. A munkajog nem ismeri az egyoldalú szerződésmódosítást, ha nem tudtam valakit rendkívüli felmondással elbocsátani, márpedig az nagyon nehéz ügy, akkor nem volt mit tenni. Az igazgatók pedig élet-halál urai voltak. Egy mindennapos példa: ugyanazt a terméket ugyanaz a beszállító más és más áron adta el a különböző igazgatóságoknak, ráadásul nem egyszer, hanem naponta többször szállított, és mindig felszámította a szállítási költséget. Ezeket a lehetőségeket azonnal megszüntettem. Milliárdos nagyságrendű volt a megtakarítás.
Szebb jövőt!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!