Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Momentum a GDP hány a...

A Momentum a GDP hány a százalékát akarja az oktatásra költeni: 3,5 vagy 4,8?

Figyelt kérdés

Elolvastam a programjukat, de ez nem egyértelmű számomra.

Az oktatásra szánt összeget a jelenlegi 2,5%-ról 3,5-re, a felsőoktatásra szánt összeget 1,3%-ra akarják növelni. De ez most mit jelent? Az általános és középiskolák kapnak 2,2%-ot, a felsőoktatás pedig 1,3-at, így összesen 3,5%-ot költenek vagy 3,5%-ot kapnak az általános és középiskolák és ezen felül van 1,3% a felsőoktatásra ( azaz 4,8%-ot költenek az oktatásra )?


2017. aug. 7. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

"A közoktatásra fordított költségvetési forrásokat a fejlett országok átlagához, a GDP 2,5%-áról a GDP 3,5%-ához közelítjük, és visszapótoljuk az elmúlt évtizedben elmaradt dologi oktatási kiadásokat. A felsőoktatást szintén jelentős többletforrással zárkóztatjuk fel a fejlett országok átlagához, a GDP 1,3%-ához."


Szerintem elég egyértelmű. A közoktatás 3,5%, a felsőoktatás ezen felül 1,3%.

2017. aug. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban egyértelmű. De az átlagpolgár számára ez semmit nem mond (igaz nem is az ő számára készült).


A lényeg, a gazdaság fejlődése nem lehetséges jól képzett emberek nélkül. És sok más se lehetséges. tehát az oktatást fejleszteni kell. Hogyan? Megnézzük, jól menő gazdaságok mennyit fordítanak oktatásra, mi is ezt fogjuk tenni. Ez lehet jó is. De sajnos ezt nem tudjuk eldönteni. Ugyanis a pénz mennyisége csak egy dolog, bár rendkívül fontos. Sok pénzt lehet jól és rosszul elkölteni. Ha további részleteket ismerünk, akkor tudjuk ezt eldönteni. Ha részletek nincsenek, vagy nem mondják meg, akkor az egész csak duma. Mert az ördög mindig a részletekben követi el a maga kis csínyjeit. Amitől minden fejre áll.

2017. aug. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, az általános és középiskolák 1%- ot kapnak, mert ennyi hiányzik a 3,5 %- hoz. A felsőoktatás pedig annyit kap, amennyi a célul kitűzött 1,3 %- hoz hiányzik.
2017. aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elhiszed egy szavuk is?
2017. aug. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Elolvastam a programjukat"

Ez már itt hibádzik, ugyanis teljes program csak október 15-én jön ki :)


Amit te olvastál, ezek "víziók", amolyan előzetesek a program főbb irányelveiből. Egyébként szerintem is 3.5-nek kell érteni, de legjobb ha okt. 15 után is rákeresel a dologra.

2017. aug. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!