Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szeretnék csatlakozni egy...

Szeretnék csatlakozni egy párthoz, szenvedhetek későbbiekben ez miatt hátrányt?

Figyelt kérdés
Szeretnék az egyik párthoz csatlakozni. Lényegtelen melyikhez, nem szeretnék politikai vitába belefolyni most. Későbbiekben vajon diszkriminálhatnak, ha a munkahelynek más a politikai nézete? Mennyire nyilvános ha én egy párt tagja vagyok?

2017. ápr. 14. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nyilvános, amennyire azzá teszed. Ha az adott politikai pártot reklámozod például azzal, hogy a Facebookon megosztod az ismerőseiddel, közöttük a munkatársaiddal, már is nyilvános lesz. Ha a gyűlésükről jelentkezel be szintén. Vagy ha beszélgetések során meg akarod téríteni a többieket. Aztán, ha a főnöködnek ez nem tetszik, akkor esetleg elküldhetnek, de úgysem ez lesz az indok.
2017. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles elárulni a munkahelyen, ha egy párt tagja vagy. Ettől függetlenül a párttagság nem titkos információ: elég könnyen kiderülhet, pl. egy pártrendezvényen összefutsz egy kollégával, vagy meglátnak egy nyilvános eseményen.


A munka törvénykönyve tiltja a politikai nézetek miatti diszkriminációt, így ha ez miatt ér hátrány vagy bocsátanak el, pert indíthatsz. Persze a munkaadók sem hülyék, ha nem tetszik nekik a nézeteid miatt, akkor általában igyekszenek más, törvényes indokot találni arra, hogy elküldjenek.


Arra figyelj, hogy bizonyos munkahelyeken van viselkedési és etikai kódex, ami szabályozhatja a dolgozók munkahelyi tevékenységét olyan szempontból, hogy nem vethetnek rossz fényt a munkahelyre vagy más hasonló dolog.

2017. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy kedves ismerősömnek felrepedt a szemöldöke és zúzódásai lettek általam, szóval igen lehet belőle hátrányod, ha olyan ember közelébe kerülsz mint én.
2017. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit pontatlan voltam, mert lényeges kérdést kihagytam, arra is gondoltam, hogy a munkahely esetleg utána akar nézni, könnyen kinyomozhatja-e, ha részemről semmilyen utalás nincsen arra, hogy tagja lennék bármelyiknek? Lehet kissé túl gondolom, de szeretnék megfontoltan dönteni.
2017. ápr. 14. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem állami vagy állami/~ stróman által pénzelt munkahelyről van szó, akkor nem gond.
2017. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem állami. :)
2017. ápr. 15. 03:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen. Könnyű utánanézetni, azt nem tudom, hogy Mo-on van-e ilyen magáncég, de másutt van.

Az adott munkahelytől függ. A CEU-n nem hiszem, hogy fölvennének, ha Jobbikos lennél.

2017. ápr. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!