Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha egy saját pártod lenne,...

Ha egy saját pártod lenne, ahol csak te parancsolsz, te milyen érveket tartanál főként magad előtt?

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 16:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%

-Gazdasági és közéleti liberalizmus

-Kulturális forradalom bevezetése a vidék nyugatiasítására

-Multik támogatása, volt kis és középvállalkozóknak megfelelő munkahelyteremtés a multiknál

-Békepolitika Szlovákia és Románia felé, kulturális programok ahol magyarokat ismertetnek meg a szlovák és román kultúrával.

-Nagyobb USA barátság bevezetése

-Izrael barátság bevezetése, antiszemitizmus leverése

-Állam szerepének minimumra csökkentése, sok állami szolgáltatásnak multi kézbe adása

-Kapitalizmus köztudatban való népszerűsítése

-Kommunizmus ellenesség és szélsőjobboldal ellenesség

-Vallások, egyházak nem tiltva, de nem is támogatva

-Ateizmus és tudományra alapozott világkép népszerűsítése

-Vándorcigány életmód engedélyezése, hogy cigánysor helyett erdőben éljenek, vándorolgatva. De a bűnözésért ugyanolyan megtorlás, mint amit a fehér ember kapna ugyanazért a bűnért

-Programok, hogy az emberek ne nézzék le a homo és biszexuálisokat

-Nacionalizmus helyett világpolgári életszemlélet népszerűsítése

-Könnyűdrogok legalizálása

-Prostitúció legalizálása

-Államtól független gazdaság bevezetése


Távlati célok:

-EU-USA-Izrael-Japán-DélKorea-Ausztrália-ÚjZéland szövetség megalakítása, majd Föld-kormány megalakítása

2010. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
53%-os, szívből remélem, hogy soha nem lesz pártod. :)
2010. máj. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Cigánybűnözés és politikai bűnözés megállítása

Nyitás a keleti piac felé

Jobb környezetvédelmi törvény

Csendőrség felállítása

Mónika show és egyéb szennyek betiltása

2010. máj. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%

Első! Szerintem jó a programod. Lehet csatlakoznék is a pártodhoz. De pár megjegyzést hozzáfűznék:

"Nagyobb USA barátság bevezetése"

Persze fontos velük jóban lenni, de szerintem nyitni kell kelet felé. Sajnos Magyarország csak egy kis ország, így jóban kell lenni minden hatalommal. Nem csak az USA-val.


"Kapitalizmus köztudatban való népszerűsítése "

Szerintem nem elég népszerűsíteni. Az embereknek azt kell látni, hogy működik. Úgy mint az USA-ban, Nagy-britanniában. Nálunk nem működik. Azon kéne változtatni, hogy a társadalom egy része, és a politikusok ne a mi pénzünkből éljenek. Így működne csak a kapitalizmus.


"Vándorcigány életmód engedélyezése"

Szerintem csak még több gondot okozna. Én az integráció híve vagyok. Miért gondolod hogy ez a jó megoldás?

2010. máj. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Első. A programod tökéletes... arra, hogy tönkre tegyen egy országot!

Az összes hülyeségedből kettő van, amivel egyet tudok érteni:

"-Vallások, egyházak nem tiltva, de nem is támogatva

-Ateizmus és tudományra alapozott világkép népszerűsítése "

2010. máj. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

"Persze fontos velük jóban lenni, de szerintem nyitni kell kelet felé. Sajnos Magyarország csak egy kis ország, így jóban kell lenni minden hatalommal. Nem csak az USA-val."


Egyet értek, szerintem is nyitni kell majd kelet fele is, hiszen a Föld kormányba ők is beletartoznának, de ez egyenlőre nagyon kemény dió lenne a hatalmas fejlettségi különbségek miatt, egy EU-USA-Izrael-Japán-DélKorea-Ausztrália-ÚjZéland szövetség egyenlőre sokkal reálisabb cél, mert ezek a világ legfejlettebb országai.


Meg szerintem rengeteg dolgot köszönhetünk az USA-nak, mind technikailag, mind demokráciailag, mind kulturálisan, jobb lenne, hogy a közember által ne érje annyi lenézés, ami most éri Magyarországon.



A kapitalizmusos kijelentéseddel is egyet értek. Németországban a volt NDK területe is azért van most sz@rban, mert az emberek megkapták 1990-ben a kapitalizmust, csak éppen semmit se tudtak a működéséről, ezért visszasírják a komcsi rendszert, nem mernek magukról gondoskodni és dönteni meg ilyenek.



A vándorcigány életmódot azért javaslom, mert a cigány kultúra rengeteg dologban eltér a nyugati kultúrától, és mint tudjuk, számos számukra megszokott dolog, bűnözésnek számít a nyugati kultúrában. Az integrációt már sokszor megpróbálták, de nem igazán sikerült, és a mai helyzet lett belőle. Szerintem engedni kéne, hogy úgy élhessenek mint régen, aztán lehet, hogy majd az unokáik már kívánnak nyugatisodni, vagy másik megoldás: deportálni őket Indiába, ahol egy hasonló kultúra tagjai lehetnek.

2010. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Nos, igaz, az integráció nem fog működni, amíg sokan közülük bűnöznek. Amúgy ha normális kapitalizmus lenne, akkor ezzel is kevesebb gond lenne. Mivel nem szorulnának bűnözésre, és elvileg lenne munkahely. Szerintem úgy kéne csinálni ahogy az USA-ban tették. Tehát az emberek véleményének is változnia kéne róluk. Ha egy cigány normális életet akar élni, induljon egyenlő esélyekkel. Amúgy én az egész cigány elitet lecserélném. Amíg Kolompár Orbánok állnak az élükön, nem lesz változás.
2010. máj. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%

Át kéne írni a magyar alkotmányt, hogy jobban hasonlítson az USA alkotmányára. Főleg a kapitalizmusos, kisebbséges és munkavállalós részét.


A legtöbb európai ország alkotmánya bár demokratikus, feltűnik benne a rasszizmus, a romantikus világnézet és sok idejemúlt hagyomány.

A magyar alkotmány keveréke egy kommunista örökségnek és egy ilyen európai alkotmánynak.

2010. máj. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Hogy a kérdésre is válaszoljak: Az lenne kb. a programom mint az elsőnek, kivéve azok a pontok amiket kiemeltem. Még pár dolgot hozzácsapnék:

Szerintem a szélsőjobboldallal nem a törvény erejével kell fellépni. Mert ha tiltunk valamit, rögtön mindenki csinálni akarja. Azaz szerintem meg kéne szüntetni a tiltott önkényuralmi jelkép, és a holokauszttagadás törvényét. Amúgy ha megcsinálnánk ezeket a dolgokat, a szélsőjobb ereje is visszaesne. Azért erősödtek meg, mert rossz az országban élni, és az emberek változást akarnak. És változtatni kell. Csak nem úgy ahogy ők elképzelik.

2010. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
13%

Nos, a szélsőjobb visszaszorítását nem ilyen tiltásokkal gondoltam, hanem, mivel főleg a fiatalok csinálják, valahogy rádöbbentetni őket, hogy szélsőjobbnak lenni nem "cool", és a mások felé való barátság és segítség, maguknak és másoknak is hasznosabb időtöltés lenne, mint bosszúterveket forralni más népek iránt, és kirekeszteni másokat.


A szélsőbal fiatalokkal meg azt kell megértetni, hogy a kapitalizmustól élünk olyan jó világban mint a mai, és a kommunizmus, bármilyen szép eszme is magában, az emberi természet miatt nem működhet.

2010. máj. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!