Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mikor lesz, hogy a digitalizác...

Mikor lesz, hogy a digitalizációval közelebb lépjünk a félig közvetlen demokráciához?

Figyelt kérdés

Charles de Gaulle: "Arra a megállapításra jutottam, hogy a politika az túl komoly téma egyedül a politikusokra bízni."


Ma már megvan a lehetőség rá (internet, ügyfélkapu kiterjesztése, egyetlen adatbázisban és kártyán minden adatunk), hogy olyan felületeket hozzunk létre, ahol gyorsan és szinte ingyen le lehessen zavarni népszavazásokat, vagy bármilyen problémafelvetés-ötlet-megoldás-(akár piackutatást is, hogy a politika képben legyen, mit akar a nép) legkisebb városrészt érintő dologtól a teljes nemzetet érintőig lehetséges, és az biztonságosan történhet.


Szerintem az lenne a legjobb, ha maradna a mostani képviseleti rendszer, ahol szakértők bevonásával zajlik a politika, de ugyanakkor az internet adta villámgyors kommunikációs lehetőséggel a nép kezébe adhatjuk azonnal a döntést szinte bármiben, vagy pedig ők maguk kézbe vehetik, ha arra van igény, így félig közvetlenné téve a politikát.


...Mert ma, 2017-ben már láthatjuk, hogy lehetséges! 1-2 éves szoftverfejlesztéssel, ezt a netes felületet mindenkinek elérhetővé téve (pl mobilnetről adatforgalom számlálása nélkül, vagy már mindenhol van egy önkormányzati épület, ahová a felületet használni vágyó ingyen beülhetne)


Nehéz megmondani mennyire lehet elengedni a szakértelmet, és a népre hagyatkozni(természetesen megfelelő tájékoztatás után) egyes kérdésekben, de már csak kis témákat érintve, rövid távon is egy egységesebb és felszabadultabb nemzetet kapnánk, ami bármilyen pártot is szavazott meg, a főbb döntéseket-irányvonalakat saját maga hozza meg, így növelve az elégedettséget és összetartozást, amire nálunk a lehető legnagyobb szükség van mostanság.


2017. febr. 1. 00:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"miért,amit kézzel számolnak,azt szerinted nem csalhatja el senki?

A korrupció nem azon múlik,hogy milyen technikát alkalmaznak.

Ha csalni akarnak megteszik."


Azért ott sokkal nehezebb, egyszer menj el szavazatszámláló bizottságba és megtudod.

2017. febr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Informatikai rendszert is lehetne ugyanúgy különböző pártok által delegált szakértőknek ellenőrizni.


A személyazonosítás technikailag teljesen megoldott, lásd ügyfélkapu. Feltörni se olyan egyszerű azért egy alaposan körülbástyázott rendszert, bár kétségtelenül minimális kockázata van. Még ha hozzáférést is szereznek az adatokhoz, mit tudnak vele csinálni? Ha látványosan átírják, az feltűnő, mert mindenből lenne 50 másolat, amiket egyeztetnek. Ha törlik az egészet, visszaírják a másolatokból, újraszámol a rendszer, stb. Szóval a visszaéléseknek nagyon okosnak kellene lenniük, hogy ne bukjanak le.


Ha nem is konkrétan országgyűlési választásokon, és nem is minden kérdésben, de különböző felmérésekben, aláírás gyűjtésekben szerintem nagyon hasznos lenne egy ilyen rendszer. A kormány egyszerűen és gyorsan képbe tudna kerülni mit gondolom a nép egy adott kérdésben ( pl. vasárnapi boltzár ) a nép pedig szintén egyszerűen és gyorsan kezdeményezhetne dolgokat ( pl. olimpiai pályázat visszavonása, olaf jelentés nyilvánosságra hozása, stb )


Így az állampolgároknak kicsit visszaadná a kontrollt, vagy legalábbis annak érzését. Többen foglalkoznának a napi politikával, mert úgy érezhetik, hogy érdemes, hiszen van beleszólásuk. A kormány sem tudja teljesen fals irányba terelni a közbeszédet. Egy vélemény felméréseken azonnal megmutatkozna, ha az adott téma / javaslat valójában ne érdekel senkit.


Hogy mikor lesz ilyen, annak már nem technikai, hanem elszántságbeli akadályai vannak. Nem biztos, hogy az aktuális kormánynak érdeke egy ilyen rendszer.


Egyedül a PM-nél láttam ilyesmire kezdeményezést: [link] - digitális állampolgárság résznél keresd.


Tehát az ötleted se nem új, se nem elveszett, én nagyon is támogatnám!

2017. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Politikusok nem veszik a fáradtságot, hogy végigolvassanak több oldalas törvénytervezeteket hanem csak szimplán azt szavazzák amit a pártvezér mond. Akkor mennyi az esélye annak, hogy Gizike 8 óra munka után képes felelős döntést hozni mondjuk a Paksi bővítésről?


Ezzel csak annyit érnénk el, hogy a média még nagyobb befolyással lenne a politikára és ők döntenének el kérdéseket a félretájékoztatásunkkal. Illetve egy csomó kérdésben eleve nem is lehetne nyilvánosságra hozni olyan információkat amik a felelős döntéshez elengedhetetlenek lennének.


Technikailag megvalósítható de isten mentsen meg minket attól, hogy a nép direkt módon lehessen ráhatással minden egyes törvényre, mert egyszerűen nincs meg a tudásunk a felelős döntések meghozatalára.

2017. febr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

# 13 Nem arról van szó, hogy minden egyes törvény így szülessen. Csak pár kivételes kérdés megszavazására lenne egy ilyen rendszer.


A média befolyása akkor is ugyanolyan veszélyes ha 100% képviseleti demokrácia van. Ha egy adott politikai erő kezében van egy tv, akkor az közvetíthet propagandát egész nap. Ha viszont időnként konkrét ügyeket is leteszünk az embere elé, hogy tessék erről kellene dönteni, ez most fontos, azzal már teszünk egy lépést az ellen, hogy a közfigyelmet totálisan eltávolítsák a valóságtól. A propagandának pedig általában semmi köze a valósághoz.

2017. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!