Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Akik a liberális demokrácia...

Akik a liberális demokrácia nagy védelmezői, és szószólói, miért félnek attól, hogy minden EU-s országban demokratikus népszavazást tartsanak az EU-tagságról?

Figyelt kérdés
Sok ország lehet, hogy kilépne.
2016. nov. 25. 15:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
31%
ma 15:52 Lehet igazad van de ők legalább tudják értelmezni a kérdést. És nem a belépésről szóló szavazáson vergődnek miközben a kilépésről szól a kérdés.
2016. nov. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

De akkor miért van az EU?

Ha nem tud megoldást kínálni a gazdasági gondokra, amik létrejöttében nem mellesleg maga is nagy szerepet vállalt?

Pont az EU-isták ígérték, hogy majd egy egységes Európában jobb lesz a gazdaság, hogy majd jön az Euró, és dúskálni fogunk a pénzben. Nem így lett. Semmiféle felívelő pályát nem látok mondjuk 2002 óta az EUR bevezetése óta nyugaton sem.


Politikai unióval meg ne gyere, mert azt az égvilágon nem akar itt senki sem, legfeljebb csak a németek. Nemhiába bukott el népszavazáson az Európai Alkotmány több, amit aztán az antidemokratikus liberális elit mégiscsak lenyomott a nép torkán, Lisszaboni Szerződés néven.

Senki nem akar több jogkört, még azok nagy része sem, akik maradnának még az EU-ban.


Hagyjuk már ezt a nyuggerezést, ez a ballib médiaelit hazugsága. Az UKIP igen is népszerű volt a fiatalok körében, mint ahogy a radikális jobboldal általában a fiatalok körében a legnépszerűbb a legtöbb EU-s országban.

2016. nov. 25. 17:34
 13/20 anonim ***** válasza:
56%
Azért, mert baromi célszerűtlen hosszú távú megegyezéseket a hullámzó közhangulat kényének-kedvének kitenni. Az EU egy évszázados gigantikus, sokrétű összefogás több mint százmillió ember között. Most a britek 52%-a ki akart lépni. Főleg idősek, egy gazdasági válság után, a migrációs válság kellős közepén. Öt év múlva meg már 51% be akar lépni. Akkor belépnek. 10 év múlva meg történik valami, és már csak 49% akar maradni. Ki is lépnek, csak hogy három év múlva megint 50,2% vissza akarjon lépni. Egy EU-hoz hasonló szervezetet egyszerűen nem lehet így kezelni.
2016. nov. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"De akkor miért van az EU?

Ha nem tud megoldást kínálni a gazdasági gondokra, amik létrejöttében nem mellesleg maga is nagy szerepet vállalt?

Pont az EU-isták ígérték, hogy majd egy egységes Európában jobb lesz a gazdaság, hogy majd jön az Euró, és dúskálni fogunk a pénzben. Nem így lett. Semmiféle felívelő pályát nem látok mondjuk 2002 óta az EUR bevezetése óta nyugaton sem."


Magyar GDP

2002 - 64 milliárd USD

2008 - 156 milliárd USD


Vásárlóerő per fő:

2002 - 19 000 USD

2008 - 24 000 USD


Amit leírtál az 100% bullshit.

Azért 2002 és 2008 közötti adatokat írtam, mert utána jött a válság, aminek semmi köze nincs az EU-hoz.


"Politikai unióval meg ne gyere, mert azt az égvilágon nem akar itt senki sem, legfeljebb csak a németek. Nemhiába bukott el népszavazáson az Európai Alkotmány több, amit aztán az antidemokratikus liberális elit mégiscsak lenyomott a nép torkán, Lisszaboni Szerződés néven.

Senki nem akar több jogkört, még azok nagy része sem, akik maradnának még az EU-ban."


Itt a baj.

Az euróövezet országainak közös fiskális politikát kellene folytatniuk, mert a monetáris politika önmagában nem képes megoldani az Euróövezet stagnálását. A menekült/migránsválság is csak egy közös európai politikával lenne megoldható, és az Egyesült Államoktól való katonai függetlenedés is csak úgy valósulhat meg ha egy közös európai haderőt és külpolitikát tudunk felállítani.

Az a baj Európával, hogy túlságosan szét van tagolódva ilyen 5-40 milliós államokra. Külön-külön ezek az államok nem képesek hatékonyan érvényestíni az érdekeiket például Kínával, az Egyesült Államokkal vagy Oroszországgal szemben.


"Hagyjuk már ezt a nyuggerezést, ez a ballib médiaelit hazugsága. Az UKIP igen is népszerű volt a fiatalok körében, mint ahogy a radikális jobboldal általában a fiatalok körében a legnépszerűbb a legtöbb EU-s országban."


Nem hagyjuk.

A sok idiótát az UKIP megtudta nyerni azzal, hogy 10 milliárd fonttal több jut az egészségügyre. Az már nem jutott el sok barom agyáig, hogy a Brexit utána tőzsdei zuhanás következtében 100 milliárd fontok égtek el a nyugdíj megtakarításokból és egyéb befektetői alapokból.


Azért félnek sokan (engem is beleértve) egy EU tagságról szóló népszavazástól, mert pontosan tudják, hogy mennyire hülyék az emberek. És azért mert nem értik, és nem is látják át a következményeket. Például szerintem simán kiléptetnének minket az EU-ból egy kiadós migránsozással, miközben a legtöbb ember egy rohadt migráns nem látott még életében.


"2 dolog végtelen, a világegyetem és az emberi hülyeség....... bár az elsőben nem vagyok biztos"

----- Albert Einstein

2016. nov. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Az Eu még a szemünket is kilopja.
2016. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
6%

"De akkor miért van az EU?"


Azért, mert így tömérdek pénzt tudnak kitalicskázni.

2016. nov. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
6%

Nektek is van kávézótok Bécsben?

Hahahaha...

2016. nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én EU pártiként (de EU kritikusként) támogatom. Egyrészt mert így (lenne) fer. A belépésről dönthetnek az emberek a kilépésről nem????


Másrészről, ha minden ország szavazna róla, na ott válna el a sz*r attól a bizonyostól (hoppá:D).


A kisebb tagállamok harca/lázongása/fenyegetése, csak addig hihető, amíg mindenki retteg ettől. Mihelyst kiírnák egyszerre az egész EU-ba a népszavazást én biztos vagyok benne, hogy egyik kelet-európai ország kormánya sem kampányolna ellene. Túl sok zsíros lóvétól esnének el. Előbb lépne ki egy másik befizető ország(pl.Olaszország).


Aki pedig az érzelmek által felszított hordákról beszél..... nos én vagyok annyira önkritikus, hogy feltegyem a kérdést: A belépésnél nem elképzelhető, hogy így volt? Ott is be lett ígérve a fűrészporos Kánaán, aztán így 12 év távlatából vissza lehet nézni, hogy állunk ahhoz képest.

2016. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Sok ország lehet, hogy kilépne."


Pont ezért nem engedik! :D


Biztos így lenne, mert az eu nem igazán jól működik.

2016. nov. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Felőlem tartsanak. Valószínűleg az EU keleti területein lenne néhány kilépő, de ez hosszabb távon lehet, hogy inkább megerősíteni az EU-t. Viszont a kilépők sokkal inkább elkezdenének leszakadni a nyugati világtól.
2016. nov. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!