Nagyjából hasonló volt, mint Sztálin elvtárs idejében, esetleg kicsit lazább, mert már nem volt háború. Az élelmiszer luxuscikk volt, harmadrangú benzint is csak korlátozott mértékben utaltak ki a lakosság számára, a gulágok vidáman működtek, és az "imperialista szovjetellenes elemek" (azaz akik nemtetszettek a hatalomnak) könnyen odajuthattak az ötvennyolcas paragrafus értelmében, az átlag életszínvonal meg nagyvonalakban hasonló volt a Macskajaj című filmben látottakhoz.
2016. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
Komolyan ijen rossz volt?Én azt hallottan,hogy elég sokaknak volt hétvégi nyaralója is
2016. szept. 27. 21:16
3/9 anonim válasza:
Az első hülyeségeket ír. Anyagilag majdnem olyan jól álltak, mint mi a Kádár alatt, bár inkább a Csehszlovák-lengyel szint felé voltak, persze a politika szigorúbb volt.
1985 után viszont az NDK és Románia már sokkal vaskalaposabb országok voltak.
Volt pl. egy Szputnyik nevű tiniújság, aminek a behozatalát az NDK-ba 1989 elején megtiltották, mert Honecker elvtárs számára már túl liberális volt...
2016. szept. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
21:21 aha persze, akkor nyilván Marcsenkó és Julij Danyiel is hülyeségeket írt... :D
Ahhoz képest hogy abban a korban még egy pajzán gondolat se voltál, nagyon "tudod", hogyan mint mentek ott a dolgok...
2016. szept. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Hruscsov és Brezsnyev idején a Szovjetunió már egész élhető ország volt. Nem érte el a Kádári Magyarország "legvidámabb barakk szintjét", vagy a titóista Jugoszlávia szintjét, de a sztálinizmusnak már vége volt és a gazdasági helyzet is javult.
2016. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 Meeszaaros válasza:
Sztálin Európa legnagyobb tömeggyilkosa volt, tehát hozzá képest bármelyik elvtársa előrelépést jelentett. Hruscsov idején a halálgyárak már jóval kisebb gőzzel üzemeltek, mint a Sztálin-korszakban, de hogy ezt élhető rendszernek tituláljuk, finoman szólva is csúsztatás. Magyarország egy picivel közelebb volt a szabadsághoz, de még itt is, a nyolcvanas években is megtehette a rendőr, hogy megverte az embert, mert nem tetszett neki, például hosszú haja volt.
2016. szept. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 A kérdező kommentje:
Ma meg megtehetik azt,hogy kirúgnak a munkahelyedről,csődbe megy a munkahelyed,elálverezik a házad,mehetsz a híd alá,éhenhalsz stb.Ennyit a nagy szabadságról.Régen ilyen nem volt.Én nem vagyok biztos benne,hogy a nagy szabadságot választanám a biztos,stabil élet helyett.Mellesleg ma sem vagy szabad,hacsak nem vagy valami nagy fejes,mert a munkáltatók rabszolgaként tekintenek rád.Régen alilyen szempontból az élet sokkal lazább volt.Aki nem pofázott,azt nem csesztették
2016. szept. 28. 20:12
8/9 anonim válasza:
Ez így van, Kérdező, örülök hogy te is belátod. A vadkapitalizmus semmivel se jobb, ugyanaz pepitában, mint a kommunizmus volt. A kommunizmusban agyonlőttek, itt elszedik a házad oszt dögölj éhen. Végeredmény szempontjából ugyanaz.
Szerencsére egyre több ember ismeri fel hogy ismét csak sikerült rossz lóra tenni 90 után...
2016. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 Meeszaaros válasza:
Most valóban modern kori rabszolgaság van, de ennek is megvan az oka.
Tény, hogy amikor a szocializmusban már lazábban mentek a dolgok (nem kellett heti hat napon át napi tíz órát robotolni, hogy meglegyen az előírt mennyiség), akkor lazán dolgoztak az emberek, csakhogy egy igen nagy részük felesleges munkát végzett. Ráadásul a termelőcégek is megspórolták a fejlesztéseket, így kevés valóban piacképes termékünk volt.
Ez mind benne van abban, hogy legatyásodtunk, és a cégek még ma is éhbérért dolgoztatják a munkavállalóikat.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!