Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Szovjetúnióban milyen volt...

A Szovjetúnióban milyen volt az élet Sztálin után? Hruscsov, Brezsnyev és a többi idejében is kemény volt a diktatúra?

Figyelt kérdés

2012. aug. 8. 20:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Milyen volt az élet,Hruscsov,Brezsnyev,Andropov,Csernyenko és Gorbacsov idejében?Mert ugye Gorbacsov hozta el az enyhülést,de az elötte lévők idejében is kemény diktatúra volt?
2012. aug. 8. 20:42
 2/5 anonim ***** válasza:
Gorbacsovig az volt.
2012. aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valamelyest enyhült Sztálin után, voltak kisebb reformok, de attól még ugyan úgy elnyomó rendszer maradt.
2012. aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit értünk azon, hogy kemény? Már nem végeztek ki tömegesen embereket, de semmiségekért is lecsukhattak, gulágba zárhattak évekre, évtizedekre. Muszáj volt beállni a sorba, és Magyarországgal ellentétben ott még lelkesedni is. A 70-es évektől a szovjet életet legjobban a pangás és a gerontokrácia szavak írják le. Nem történt már semmi új, egyre monotonabban ünnepelték Lenint, meg mindenféle régi dolgokat, és haldokló vezetők uralták az országot.


Talán nézz meg egy régi szovjet filmhíradót, az is visszaad valamit a hangulatból, bár az kár, ha nem érted, mert úgy igazán poénos. Én még értem a nagyját, bár nekem is nagyon kopik az orosztudásom.


Ha itt középen a kék 1-es számra kattintasz, akkor indul a videó. És a főoldalon megtalálod az összeset is.


[link]

2012. aug. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk Sztálin után, ha jól emlékszem 1953-ban elkezdték felszámolni a gulágokat.
2012. aug. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!