Nem kellene határozottan elválasztani az állami szintű politizálást az európai szintűtől? Nincsenek kissé szereptévesztésben a miniszterelnökök?
Ez a 22-es csapdája.
Azt állítja Orbán, hogy gyenge döntésképtelen az Unió.
De nem engedi hogy döntésképessé váljon ezért nem járul hozzá hogy hatáskörök átadására.
Tehát Orbán-féle politikusok tehetnek róla hogy az Unió gyenge, de pont ezt hozzák fel hibájának és ezért kritizálják.
Szuper taktika!!!
"Nincsenek kissé szereptévesztésben a miniszterelnökök?"
Nincsenek.
Ugyanis a korábban általad említett 2 európai intézmény mellet van még másik 2. Az Európai Tanács, és az Európai Unió tanács.
Európa Tanácsban a tagországok miniszterelnökei ülnek, és ők felelnek a stratégiai döntések meghozásáért, pl Oroszország elleni szankciók, migránsválság stb.
Az Európai Unió tanácsában a tagországok miniszterei ülnek, (gazdasági tanácsban pl a gazdasági miniszterek) akik kidolgozzák, hogyan lehetne adoptálni tagállami szinten a döntéseket, illetve az egyes területeken megpróbálják összehangolni a tagállami politikát.
Szóval nincsenek szereptévesztésben, ugyanis az Európai Unió stratégiai és legfontosabb döntéseit nekik kell meg hozniuk. Az Európai Parlament és Bizottság csak kevésébe fontos 2.-3. rangú ügyekkel foglalkozik.
Pontosan azt látom, hogy ez nem jól van így.
Nem foglalkozhat valaki hitelesen és hatékonyan egy konkrét bánya igazgatásával és a bányászat országos miniszteriális felügyeletével egy személyben, mert óhatatlanul részrehajló lesz.
Nem lehet valaki az ország belügyminisztere és városának polgármestere egy személyben, mert ez összeférhetetlen.
Nem képviselheti és szolgálhatja valaki Európa közös ügyeit hitelesen, ha eközben egy adott tagállam vezető politikusa.
1. Az Európai Parlamentnek valódi európai törvényhozássá kell válnia ami felette áll a nemzeti törvényhozásoknak.
2. Az Európai Bizottságnak, valódi európai kormánynak kell lennie, amely végrehajtja az EP döntéseit.
3. Az Európai Tanács az állam és kormányfők konzultatív fóruma és nem döntéshozó szerv, annak is kell maradnia. (A kormány és államfők ne nyilatkozzanak és ne próbáljanak dönteni Európai Uniós kérdésekben, hanem csupán vitassák meg a problémákat az EU bizottság elnökével, hogy jobb döntések születhessenek, illetve, hogy az EU Bizottság elnöke informális iránymutatást adjon nekik az EU döntéseinek tagállami végrehajtása kapcsán. Olyan ez, mint a polgármesterek megyei fóruma, vagy a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége.)
4. Az Európai Unió Tanácsa(i) a tagállami szakminiszterekből álló döntéshozó szerv, de ebben a szakminisztereknek nem a kormányukat, országukat kellene képviselniük hanem az adott szakterület gondjainak az európai érdekeknek megfelelő megoldásait kellene megkeresniük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!