Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerinted is a kommunizmus a...

Szerinted is a kommunizmus a legtökéletesebb államforma?

Figyelt kérdés
Most, hogy szóba került úgy elgondolkodtam rajta. Ne azt nézzétek, hogy a gyakorlatban kivitelezhetetlen. Hanem maga ez elmélet, egyszerűen tökéletes.
2010. ápr. 7. 00:30
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
69%

"Dehogynem. a Kommunizmusban minden ember egyenlő. Mindenki közösen pakol a kosárba képességei szerint és csak annyit vesz ki amire szüksége van."


de egy orvos többet tesz le az asztalra.

és ha egyenlő a fizetés, akkor miért érné meg annak menni?

versenyképesség nélkül az emberek ellustulnának..

2010. ápr. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
01:00 Én úgy értelmezem hogy nem. Hiszen a nyugdíjasoknak is részesedniük kell a javakból és a gyermekeknek. Ők nem termelnek. Viszont elvileg mindenki becsülettel dolgozik tehát nincs szűkösség. Mindenkinek jut bőven.
2010. ápr. 7. 01:04
 23/42 anonim ***** válasza:
73%

kommunizmus egyik alapelve, h mindenki ugyannyit kap hiába dolgozik többet vagy nagyobb a szakértelme.

ezért nem működik főként

2010. ápr. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a kommunizmus nem volt tökéletes de jobb volt mint sok más. Viszont a Kínai féle kommunizmus egészen működőképes. Ők ami tetszett nekik a másik irányzatból azt beépítették, ha nem működött kidobták és lett egy ilyen fura egyvelegük amit mi kommunizmusnak nevezünk ők meg demokráciának....:/
2010. ápr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
01:03 pl mert könnyebb mint gödröt ásni, és mert ki akarja használni a képességeit, hogy büszke lehessen magára. Nem anyagi érdekből. Én leginkább az ősközösséghez hasonlítanám ezt az államformát. Ott is a jobb vadász több vadat ejtett el de adott a gyengébbnek is mert egyedül úgysem tudta volna mind megenni.
2010. ápr. 7. 01:08
 26/42 A kérdező kommentje:
01:08 az elméletre írtam hogy tökéletes. Énis belátom, hogy ebben a formában kivitelezhetetlen. :)
2010. ápr. 7. 01:11
 27/42 anonim ***** válasza:
94%

Látod, kérdező, itt a gond. Ha a jobb teljesítmény nincs honorálva (akár egy tábla csokival, most egyszerűt írtam), akkor az ember nem törekszik csakúgy. Tehát leegyszerűsítem, tegyük fel, hogy iskolában 40% lenne a minimum szint, amivel tovább lehet menni felsőbb osztályba. Ez legyen egyenlő egy kettessel. El lehet érni nagyobb százalékot is, de minden diák ugyanazt kapná, aki 40% fölött teljesít. Akarnál 90% fölött (ötös osztályzatnak megfelelő) értéket elérni, ha nem lenne honorálva a jobb képesség? Szerintem megelégednél te is a kettes értékű 40%-kal, mert miért legyél kitűnő, ha nincs érte jutalom, mert ugyanannyit kapsz, mint aki éppen csak átcsúszik. Így viszont egy társadalom tönkremegy, mert az emberek csak a minimumra törekednének, tele lenne silány termékekkel és szolgáltatásokkal a piac.

Szóval az elmélet, hogy ne lehessen igazságtalanul jobb vagy rosszabb senkinek, jó, de a kivitelezés nem. Azt kéne elérni, hogy aki megérdemli, az kaphasson többet, aki nem érdemli meg, az nem, de ezt meg a jelenlegi rendszerben a korrupció gátolja.

2010. ápr. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
47%

igen de emberek vagyunk, nem büszkeségből vadásztak anno, hanem érdekből.


ha ugy vesszük az ősember kommunizmusban élt. de ez 10 000 éve volt.

egy nagyobb fejlettebb és okosabb társadalomban nem működik az oldschool.

ennyire erővel a királyságot is vissza lehetne állítani, de nem sok haszna lenne.

2010. ápr. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként szerintem pl. az indiánok nagyon jól csinálták, ha már a vadászatot hoztad, ők jutottak eszembe: csak annyi állatot ejtettek el, amennyire feltétlenül szükségük volt, nem ejtettek el többet annál, mint amennyit meg tudtak enni, és ez náluk szent volt, nem szeghették meg!
2010. ápr. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
01:12 Lehet sz*r bútort is gyártani. És az ma is eladható. Én csak jót gyártok ezért nem veszik meg drága. Azért meg nem fogok kakát produkálni mert a KIKA is azt árul..
2010. ápr. 7. 01:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!