Megérett az idő a közvetlen demokráciára?
Gondoljátok el, hogy minden nap népszavazáson vesztek részt. Athénban működött, és jelenleg minimális költséggel járna az internetnek köszönhetően.
Nem lenne többé pár ember, aki ránk erőlteti, amit nem akarunk, és azok is végre részt vennének a politikában, akik nem mennek el ma szavazni, mert "nincs kire".
Persze szükség lenne valamiféle parlamentre, ahol képzett emberek megbeszélik, hogy mi legyen a holnapi kérdésben, milyen válaszlehetőségek legyenek, és persze egy kormányra mindenképpen szükség lenne így is. Csak a törvényhozó testületet váltanánk ki személyesen.
Tegyük fel, hogy senki nem akar majd visszaélni ezzel, nincsenek kiskapuk. Ti benne lennétek?
Válaszoló:
"Igen! Csak aki nem igényli a közegészségügyet, az ne is akarjon azon keresztül gyógyulni! "
Gondoltam, ez magától értetődik, hogyha eldöntheti mindenki valóban demokratikus - önkéntes - alapon, miben vesz részt, akkor értelemszerűen amiben nem részes, abból kimarad.
(ez nem zárja ki ugyanakkor hogy 125986 ember beszállt valamibe, és a dologban van szabad kapacitás, akkor az újonnan beszálló már "szükségtelen" hozzájárulása eloszlik visszatérítés formájában a korábbiak között; magyarán, ha XY nem kért tűzoltót, aztán leégett a sufni, akkor az új sufninál már gondolhatja, hogy de jó is lenne, ha nem csak ő oltaná ha az meggyullad, és lehet utólag is okos)
Tehát természetesen "aki hülye, haljon meg / aki egyénileg jobbat tud, ne fizesse másét / ..." demokráciának lenne értelme.
Más kérdés, hogy egy ilyen kezdeményezés a jelen rendszer haszonélvezői szemében olyan dolog lenne, amire gyorsan kéne írni egy törvényt, miszerint ez terrorizmus...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!