Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Lehet tudni, hogy melyik...

Lehet tudni, hogy melyik pártok mögött milyen érdekcsoportok vannak? Mert biztosan vannak, nem?

Figyelt kérdés

Ha nem tudnék semmit Mo.-ról, csak bekapcsolnám a tévét, azt látnám, hogy két csatorna mögött biztosan áll két külön érdekcsoport. Az atv mögött az MSZP és hasonló pártok, a HírTV mögött pedig a Fidesz-KDNP.


Ugyanígy, ha a nyugati világ hírtelevízióit nézem, akkor azt látom, hogy a CNN az teljesen más, mint a BBC.


A CNN csakis USA- és Izrael-kompatibilis híreket közöl, míg a BBC-n megjelennek pl. Izraelnek nem éppen kedvező hírek is. (Vannak más különbségek is, de ezek azonnal látszanak.)


Ebből következtethetek arra, hogy a nyugati világ sem egységes, legalábbis minimum két nagyobb érdekcsoport irányítja a történéseket, esetleg vetekszik egymással. Persze az egyik "nyugati" nem is annyira nyugati, csak az USA miatt tűnik annak, hanem inkább közel-keleti. (((Mint az atv-HírTV esetében is lehet tudni, hogy minimum két érdekcsoport vetekszik, lehet, hogy több, de ennek a kettőnek tévéje is van.)))


Ahogy a tévék mögött érdekcsoportok vannak, úgy lehetnek akár a pártok mögött is, nem? A párt is csak egy eszköz, mint a TV, csak egyel magasabb szinten. Az jutott eszembe, hogy pl. az atv-n soha nem találsz Izraelt bármilyen szinten bíráló hírt, akárcsak a CNN-n, míg a HírTV-n igen, akárcsak a BBC-n.


Szóval nem annyira vagyok benne a politikában, úgyhogy lehet, hogy hülyeségeket írok, de nekem az az érzésem, hogy a Fidesz mögött olyasvalakik állnak, akik a BBC mögött, az MSZP és hasonló pártok mögött pedig olyasvalakik, akik a CNN mögött.


Szerintem valójában minden párt mögött állnak valakik, nem hiszem, hogy lenne 100% független magyar párt.


Úgy képzelem, hogy ha egy külföldi érdekcsoport szeretné befolyásolni egy másik ország működését, természetesen leginkább a saját érdekeiknek megfelelően, akár az adott lakosság, nemzet kárára, akkor nem tesznek mást, mint megpróbálnak hatalomra segíteni egy ottani pártot, akik majd a segítségükre lesznek.


Tehát a verseny valódi, a Fidesz, a Jobbik és az MSZP-LMP között, csak éppen nem arról szól, mint azt sokan hisszük.


///Igen MSZP-LMP, mert még ha nem is tudják az LMP-sek, hogy mi célt szolgálnak valójában, még ha jót is akarnak, szerintem akkor is odatartoznak - abba a körbe. Kb. mint ahogy a Jobbikban sem tudják túl sokan mi célt szolgálnak valójában, úgy értem hiába hiszik, hogy 100% független magyar párt, biztosan hogy nem. Vona talán nem is hiszi, ő talán tudja mi az igazság, de ki fogadná azt el? Ettől függetlenül biztosan jót akarnak ők is...///


Azt gondolom, ha egy adott csatornán nem jelennek meg Izraelt kritizáló hírek, sőt, hétvégenként még Izraelt dicsőítő énekek is helyek kapnak, akkor akár feltételezhetem, hogy az atv, azaz az MSZP mögött, izraeli érdekcsoportok szándékai vannak.


A HírTV-ről (amin amúgy a BBC-től, nem pedig a CNN-től átvett híreket is láthatunk, biztos nem véletlen), azaz a Fideszről nem tudom mit gondoljak, az biztos, hogy nem annyira függenek izraeliektől, mint a másik oldal, hanem inkább valamilyen nyugati érdekektől.


Az EchoTV külön érdekes, mert eleinte teljesen a Jobbik felé beszéltek, de valószínűleg csak azért mert úgy gondolták. Úgy értem egyfajta függetlenségből, nem pedig azért mert a Jobbik állt volna mögöttük. Aztán mint tudjuk ez meg is szűnt valamiért és egyik napról a másikra Fidesz-TV lett belőle, persze a műsorvezetőknek nem megy olyan könnyen a váltás: néha még elejtenek egy-egy Jobbiknak kedves mondatot is.


A Jobbik pedig elég nyíltan példálózik Oroszországgal, meg úgy általában keletről beszél, szóval azt gondolom akármennyire is fájó, ők sem az a 100% független, magyar párt, mint aminek mutatják magukat.


Ez persze nem biztos, hogy baj, lehet hogy akik a Jobbik, vagy a Fidesz mögött állnak, inkább érvényesítenék az "élni és élni hagyni" elvet, mint az "MSZP-CNN-Izrael"-féle, "élni és kizsákmányolni és közben totál hülyének nézni plusz lelkileg tönkre tenni minél több embert - mert nekünk annál könnyebb dolgunk lesz" elvet.


Szerintem itt olyat amúgy, hogy egy 100% független magyar pártot, egyszerűen nem is engednének hatalomra kerülni.


Végül is ezért támadják együtt a Jobbikot, mert nem szeretné egyik eddigi nyugati, illetve izraeli érdekcsoport sem, hogy teret nyerjen egy harmadik, másképpen gondolkodó, nem feltétlen feltétel nélkülien nyugat-barát, főleg nem Izrael-barát érdekcsoport. A Jobbik viselkedését, radikalizmusát pedig simán tulajdoníthatjuk annak, hogy most erre van igény, ennek most van piaca, ők pedig el szeretnék adni magukat.


Szóval én nem nagyon hiszek a demokráciánkban:) az egész egy cirkusz, csak a nagyok vetélkednek, a pártok pedig ehhez szolgálnak bábokként, álcaként, hogy el tudjuk őket fogadni, hogy azt higgyük szabadok vagyunk és nyugton legyünk.


Amúgy az LMP-t is az "Izrael-barát-CNN-MSZP tengelyhez" sorolnám mindenképpen.


Hú, ez elég csapongó lett, látszik, hogy most keltem, bocsi!:/ Vélemény?:)


2010. márc. 31. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy alapdolgot tegyünk helyre, mert talán ez az egyetlen olyan dolog, ami miatt megérte feltenned ezt a kérdést.

Ez az "állnak a párt háta mögött" dolog. Ezt az egyszeri állampolgár úgy képzeli el, az Átkosban vetített nyugati filmek hatására, hogy ül az adott párt képviselője egy füstös szobában, bejön egy száznegyven kilós, öltönyös ember, lerak elé egy vastag borítékot, megkéri, hogy hozzanak már egy törvényt arról, hogy a pedofil az nem bűnös, csak türelmetlen, és utána mindketten pezsgőznek, gonoszul kacagva.

Ebben is van valami természetesen, de alapvetően teljesen normális dolog, hogy a gazdasági élet szereplői megpróbálnak egyes pártokhoz csatlakozni. Vegyük pl az LMP nevű formációt. Na, most őket egy hadiipari cég minek támogatná, példának okáért? Az egyetlen közös bennük, hogy az LMP meg a tank is zöld. Ámde, egy környezetvédelmi techológiákkal foglalkozó cégnek lehet érdeke, hogy bejussanak a parlamentbe, és ott zöld törvényeket hozzanak. De mondok egy másik példát, a Jobbik, és a nemzeti könyvesboltok. Ők is támogatják a pártot, lehet hogy nem pénzzel, hanem helységgel, és propagandával, de ők sem azért teszik ezt, mert ez nekik olyan nagyon jó, hanem mert pénzt látnak belőle, mivel a nemzeti könyveket vásárlók, és a Jobbik párttagok halmazában jókora a metszet.

2010. márc. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ezt nem lehet tudni biztosra.


jobbik szimptizál oroszországgal és iránnal ez igaz, de nem nagyon látunk olyat ami arra következtetne, hogy ezeknek az országoknak érdekük, hogy a jobbik nyerjen.


ezzel szemben fidesz és mszp diplomáciai kapcsolatban áll izrael-el, ez tuti és láthattunk is itthon már bőven izraeli befektetőket.


amúgy az a tény, hogy izraeltől félnek, az csak annyiban merül ki, hogy félnek attól, hogy le-antiszemitázzák meg le holokauszttagadózzák őket. aki nem ért egyet izraellel, vagy zsidó szervezetekkel, azok áltlaában ezek közül a jelzők közül kap egyet. ahogy anglia is kapott nemrég azon kívül, hogy lekutyázta izrael.

2010. márc. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Ámde, egy környezetvédelmi techológiákkal foglalkozó cégnek lehet érdeke, hogy bejussanak a parlamentbe, és ott zöld törvényeket hozzanak."


Én is valahogy így képzelem ezt az "állnak a párt háta mögött" dolgot. Az érdekcsoportok lehetnek különböző nagy cégek, cégcsoportok is. A lényeg, hogy így már nem 100% független és magyar a párt, illetve egyik sem.

2010. márc. 31. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:
De éppen lehet, ha magyar érdekcsoportok állnak mögötte, tehát magyar cégek pénzelik. Függetlenségről elég érdekes dolog egy párttal kapcsolatban, mikor az a lényege, hogy képvisel valakiket. Szóval független elvileg sem lehet, mivel azoktól függ, akiket képvisel.
2010. márc. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*"párttal kapcsolatban beszélni,"
2010. márc. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy így már nem 100% független és magyar a párt, illetve egyik sem.



Fejtsd már ki, hogyan lesz valami/valaki 100%-ban magyar?

2010. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha már elökerült az LMP, nekik a honlapukon szerepel egy folymatosan frissülö lista arról, hogy kik adtak nekik és mennyi pénzt. Megnézed a neveket, és láthatod, hogy "kik állnak mögötte". Nekem a nevek többsége nem mondott sokat, de hátha neked igen.


Hogy a töbi pártot ki támogatja milliókkal az rejtély, mert azt nem hozzák nyilvánosságra. Majd a választások után kiderül.


Szegény LMP-t pedig szerintem ne sorold az MSZP-hez, mert a fö programjuk, hogy a két nagy párttal leszámoljanak. Az LMP rendszeresen támadja az MSZP-t az utóbbi nyolc év miatt. Nem is értem ez honnan jött neked.

2010. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Fejtsd már ki, hogyan lesz valami/valaki 100%-ban magyar"


Ezt csak úgy értettem, hogy 1%-ban sem képvisel másokat, külföldi cégeket, külföldi érdekcsoportokat, csakis a magyar érdekeket, állampolgárokat.


A függetlent pedig úgy értettem, hogy külföldi érdekektől független!

2010. márc. 31. 12:05
 9/9 A kérdező kommentje:

"Szegény LMP-t pedig szerintem ne sorold az MSZP-hez, mert a fö programjuk, hogy a két nagy párttal leszámoljanak. Az LMP rendszeresen támadja az MSZP-t az utóbbi nyolc év miatt. Nem is értem ez honnan jött neked."


Csak a harcos anti-fasiszta, anti-rasszista hozzáállásuk miatt. Amiről nekem az a véleményem, hogy nincs és nem értem miért kell küzdeni ellene. Az, hogy bírálja őket még semmit nem jelent.


Ettől függetlenül lehet, hogy igazad van, nem értek hozzá, csak feltettem egy kérdést:)

2010. márc. 31. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!