Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi az oka annak, hogy még a...

Mi az oka annak, hogy még a fiatalok körében is ennyire népszerűtlen a baloldal?

Figyelt kérdés
Tudom, nekem is a legtöbb tizen-huszoneves ismerosom Jobbikos meg LMP-s, de azon is csodalkozom, hogy a balosok ennyire népszerűtlenek, olyannyira, hogy még a Fideszt is tobben tamogatjak a fiatalok. Pedig tudtommal a balliberalisok azok, amelyek a fiatalok vagyait kepviselnek, a nyugati, joleti allamot.

2016. jan. 2. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

"Pedig tudtommal a balliberalisok azok, amelyek a fiatalok vagyait kepviselnek, a nyugati, joleti allamot."


Vettük észre.

2016. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

"Pedig tudtommal a balliberalisok azok, amelyek a fiatalok vagyait kepviselnek, a nyugati, joleti allamot."


Rosszul tudod.

2016. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
A baloldal már lejáratta magát Magyarországon, a fiatalok körében "gáz" pl. az MSZP.
2016. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Volt rá 8 évük, elkúrták, nem kicsit, nagyon...
2016. jan. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Balliberális párt Magyarországon nemigen van. Ha a Fidesz azt mondja 1+1=3, akkor a magyar bal azt mondja 1+1=4, csak azért mert. Az LMP meg valami szélerőmű alatt jegesmedvéket tanít a számológép használatára.


"Pedig tudtommal a balliberalisok azok, amelyek a fiatalok vagyait kepviselnek, a nyugati, joleti allamot."


Itthon biztos nem. Az MSZP egyik kezével tolta a pénzt a nyugdíjasoknak, a másik kezével pedig lopta vissza, közben majdnem Görögország sorsára juttatva az országot. A DK-t ki lehetne állítani valami mezőre fotoszintetizálni, hasznosabbak lennének ott mint a Parlamentben. "Nem szeressük a Fideszt"-ből nem lehet kormányt csinálni.



Liberális fiatal vagyok, egyik párttal sem tudok azonosulni. Magyarországon a liberális baloldal nincs képviselve a politikában.

2016. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%

Engem nem képviselnek...

Legfőképpen nem azok, akik elkúrták; nem kicsit, nagyon.

Mellesleg, nem akarok nyugatias államot (nincs így is elég "szórakozó"hely, műkaja, meg b_zi?).

2016. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen a fiatalok nagyobb részét még a politika sem érdekli, nem véletlenül a legalacsonyabb a részvételi arányuk a választáson. Ezen kívül fiatalként azt mondom, hogy a mai baloldal egy vicc persze, hogy nem sokan támogatják. Emellett szerintem a külföldre távozók nagy része valószínűleg nem lehet annyira nemzeti elkötelezett, ha egyszer elhagyják az országot. Olyan felmérés lenne a pontos, amiben kint élőket is megkérdezik, hogy melyik oldalt támogatnák vagy érzik magukhoz közelebb.
2016. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Komplikato ***** válasza:

Kérdező mit ért "baloldalon" egy olyan országban ahol se a "baloldal", se a "jobboldal" nem képvisel szinte semmi olyat amit a poltikai iránytű szerint és/vagy más működő országban igen?


Másrészt a balliberális szó az kb. olyan oximoron mint az instant-víz.

2016. jan. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert a mostani kormány sokkal de sokkal inkább azt mondja amit a nagy többség hallani akar egy kormánytól. A többi meg elküldte innen őket, díjakat és adókat emelt. Még mielőtt azt mondaná bárki hogy a valóság más mint amit a kormány mond. Ez lehet, de legalább törekszik rá, hogy azt mondja, ami kívánatos lenne. Ellenben egyes más kormányok korábban azt skandálták, hogy loptak hazudtak éjjel nappal ja és persze "akinek nem tetszik" tessék el lehet menni innen. Na azért ................. Nincs ma olyan normális ember aki ma nem a fideszre szavazna. Mert egyszerűen nincs potens alternatíva. Ebből következően az összes többi impotens alternatíva. Amiből köszöni szépen, még az se kér aki a fideszt nem komálta korábban. Akkor már inkább a fidesz mint amazok közül akárki is. Ez is egy felfogás! Nem kell félni, nem fog fájni. A vizitdíj automatákat meg át lehet alakítani majd baloldali irányváltó automatákká. De mondjatok egyetlen olyan európában is vitát kiváltó személyiséget mint Orbán Viktor. Lehet őt nem szeretni mindenkinek szíve, joga! Hiszen ez egy demokrácia. De, hogy abba senkinek se lehet vitája, hogy ő egy olyan egyéniség akiről kell és érdemes beszélni nemzetközi szinten is az azért elismerésre méltó. Vajon a korábbiak hallatták annyit a hangjukat kis hazánk érdekében mint ő? Ugyan... Nem fél konfrontálódni a nagy világpolitikában sem, és ez rendkívül erős jellemet kölcsönöz neki. És valljuk be, az hogy a "nép szavát" mondja a nagy világban is igen népszerűvé teszi őt. Én szívesen szavaztam rá, annak ellenére is, hogy munkanélküli vagyok jelenleg. Csodát, ő sem tud tenni és ha most a balról lenne valaki az elnök, na akkor nem csak munkanélküli de hajléktalan is lennék.
2016. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!