Fontosabb (politikával kapcsolatos) kifejezéseket megtudnázok fogalmazni?
Olyasmire gondolok, mint a kereszténydemokrácia, konzervatív liberalizmus. A konzervatívat tudom, hogy régimódi, régi tervekhez kötődőt jelent, de ez a politikában pontosabban mit is jelent példában?
Esetleg, ha ezen kívül tudtok még fontosabbakat akkor megköszönném, ha leírnátok. Wikipédia kicsit zavarosan fogalmaz, vagy csak este van.
Integráció esetleg gyakorlatban? Radikálisok (jobbik) miben szeretnének gyökeresen változtatni?
Elnézést a sok kérdésért, de még fiatal vagyok és érdekel a politika, szeretnék ezen a vonalon mozogni és pár alapfogalmat szeretnék tisztába tenni.
A magyarországi belpolitikai pöcegödörben ezeknek a fogalmaknak nincs tapintható, vagy bármi klasszikus gondolathoz köthető értelmük, vagy éppen az ellenkezője igaz. Lásd a "baloldali" volt kommunisták, akik a meleg szarig kinyalták a nagytőke seggét és koncnak dobták oda a dolgozó tömegeket.
MO-n különböző, konkurrens bűnözői csoportok küzdelme folyik "pártpolitika" címszó alatt.
Ideológiák, filozófiák csak a színpadot bámuló birka elé dobott elterelő sajtóban jelennek meg.
Kétségtelen, hogy ha a hétköznapi élet tapasztalásait nézzük, az valóban különféle szemléletű (na jó, kissé erős fogalmazás, de) bűnözői csoportok küzdelme. A szlogenek, programok is arról szólnak, amit a tömeg hallani akar, nem szemléletről, célról, módszerről (amiben különbözniük kéne). A sajtó üzlet. Torz üzleti életben nem az igazságot, hanem azt lehet megírni, amire ráharapnak (szóval veszik az újságot). Ezért a mai magyar politikai életben a jó és a rossz szétválasztása nem lehetséges, csak az, hogy hol van több jó, és az elegendően több, mint az ugyanott lévő rossz (ami szintén van bőven).
Ettől alapvetően különböznek az egyes politikai, filozófiai irányzatok, elvek tulajdonságai.
A kereszténydemokrácia egy önellentmondás. A kereszténység hierarchia, amelyben isten a legfőbb döntőbíró. A demokrácia viszont alapvetően más elveken alapul.
A konzervatív egy értékrend, nem régimódi, hanem a jól bevált eszközökhöz jobban ragaszkodik, nehezebben vált újra, alaposabb indok kell a változásához. Ez lehet jó és rossz, attól függően, mit milyen mértékben visznek túlzásba (vagy nem visznek).
A liberális elvileg a szabadságot tekinti az elsődleges szempontnak a sok közül. Ez jó dolog, amíg nem viszik túlzásba, mert akkor a hatalom eszköze lesz. A kettő közötti különbséget az alábbi szemlélteti: Mindent szabad megtennem, ami a döntő többségnek, köztük nekem, ami a csoportomnak (amelynek tagja vagyok) jó. Ha most elhagyod mindezt, ami az "ami" után áll, marad csak a "mindent szabad megtennem". Ez rendkívül káros, ez a nagytőke jelszava. A profitért mindent. Végső esetben a gyilkosságot is.
A jobb és baloldaliság régen markánsabb különbséget jelentett, a mai informatikai, fejlett világban megváltozott a jelentése. Az alapvető különbség a kettő között (sok más mellett) a következő.
A jobboldaliság azt vallja, a fejlődést a tőke hozza, tehát az ő szempontjait kell előtérbe helyezni. Aztán majd a tőke (ha már nagy) gondol a többiekre is. No ez nem igaz. Nem azért, mert a tőke gonosz, hanem mert ilyen az ember.
A baloldaliság szerint a fejlődést a munka hozza, hiszen az terem értéket. Ezért a munkavégző érdekeit helyezi előtérbe a tőkével szemben. Ő meg azt felejti el, hogy a munka szervezése, az irányítás is munka. De azt magasan kvalifikált emberekre kell bízni, különben káosz lesz.
Amíg ez a két irányzat fel nem fogja, hogy mindkettő harmonikus egyensúlya hozza a legnagyobb fejlődést, addig mindkettő harcol egymással, és mindkettő a maga rossz rossz tulajdonságait cselekszi, mert ezekben különbözik a legjobban.
A legfőbb probléma, hogy eközben minden fél a saját érdekinek érvényesítéséhez a tömeg támogatását igényli (másképp nem működik az egész), ezt a támogatást pedig csak buta tömeggel lehet elérni, mert az manipulálható. Ehhez tehát vállvetve teszik tönkre az oktatást. Márpedig a tömeg okosítása anélkül nem megy, jó oktatással is csak soká. Ez a 22-es csapdája. A változást csak valami nagy külső kataklizma tudja kikényszeríteni. Már ha élünk vele.
Magyar politika=legalizált tolvajlás.
Tök mind1 ki vezeti az országunkat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!