Milyen fiskális (pénzügyi) politikával lehetne felpörgetni a magyar gazdaságot, és növelni a foglalkoztatottságot?
Sajnos kérdező, az a válaszom a kérdésre, amit megírtam. Azaz a gondolkodásmód megváltoztatása. Megfelelő társadalmi alapok nélkül nem fogsz tudni gazdasági változásokat elérni.
Ha azt vesszük, hogy a társadalmi alap megvan, akkor amit én jónak látok: agrárterületek fejlesztése, ugyanis tetszik, nem tetszik, azt tudnánk igazán meglovagolni. Kemény feltételekhez kötni a cégalapítást, a feltételek mellett viszont lehetne kedvezményeket biztosítani. Állami támogatásokkal itthon tartani a magyar fejlesztéseket, amelyekből aztán lehetne technikai exportalapokat képezni. Kicsit visszaugorva a mezőgazdaság felfejlesztéséhez, nem tudom mennyire lenne megvalósítható, de ha már annyira nem tetszik a magyar termelőnek a multi, szerintem járható út lenne néhány nagyobb "multival" megegyezni, h ha bizonyos arányban magyar terméket forgalmaznak, akkor valamiféle kedvezményeket kapnának. Ehhez persze valahogy biztosítani kellene, hogy a magyar termelő is elérhető áron adja a termékét. Sajnos mindenhogy oda lyukadok ki, hogy valamennyit engedni kellene kezdetben főleg a magyar termelői rétegnek, hogy bekerülhessenek a körforgásba. Pedig ez annyira egyszerű gazdasági összefüggés. Elején kicsit olcsóbban adom, még ha esetleg veszteséges is, aztán ha a trend azt mutatja, lehet emelni az árakon, mert a hozzászokott vevő úgyis megveszi, ha nem, akkor meg kivonulok a piacról. Kockázat nélkül itthon sem fogunk elérni semmit.
Hangsúlyoznám, hogy most tisztán "józan paraszti ésszel" dobtam fel egykét gondolatot, nem vagyok gazdasági szakértő bár valamennyire azért foglalkoztat a dolog.
A "kiváló" gazd.szakemberek ott ücsörögnek.. és senki nem akarja számonkérmi őket...ezt a munkát vállalták nem de??
Jön Surján megy Simor az országunk eladósodott!!!...
Pörgetésről szó sem lehet talán a "búgócsigára" gondoltál??
Ami bizonyos:
adókedvezményekkel semmiképp. indoklás: rövidtávú és gyenge megoldás. A multicégek ugyan nyitnak munkahelyeket, de az ott megkereshető fizetés a semminél is rosszabb. Azaz minimál. ellenben adót nem fizet, nem úgy, mint a (pl. multi kereskedelmi cég) miatt bezárt 4-5 kisüzlet. Tehát a napi többmilliós forgalom neki effektíve ingyen van és még az alkalmazottakat is túlélési szinten, vagy az alatt tartja, miközben a "normálsi" vállalkozás, aki fizetne adót bezár. Tehát multikban gondolkodni adókedvezménnyel...ez csak azoknak jó, akik lobbi gyanánt milliókat tesznek el a betelepülni készülő multitól.
Az egyetlen hosszútávú megoldás, ami nem jár következményekkel az a csábító, erős gazdaság. Azaz a kisemberek tőkésítése. Amint van vásárlóerő, nem nekünk kell a cégeknek könyörögni, hanem ők sunnyognak, hogy jöhessenek. És bizony óriási adót és egyebeket is megfizetnek érte.
Jóideje Hollandiában élek, itt ez így megy. Szóval amint hajlandóak lesznek levegőt hagyni az embereknek, és drasztikusan (kb. 500%-al) megemelik a minimálbért, valószínűleg 1 éven belül stabilizálódik, és versenyautóként indul be a gazdaság. Nyilván eleinte a vállalkozások 70%-a bezár, vagy kivonul...nos...nem kár értük. Ha az állam megoldja, hogy az emiatt munkanélküli emberek ennek a minimálbérnek a 40%-át megkapják munkanélküli segélyben, attól a vásárlóerő és a vásárlási kedv még megmarad. Tehát ez esetben kaőpnánk egy piacot, ahol óriási a kereslet, de a kínálat végzetesen alacsony. Márpedig egy ilyen piacra bárki szívesen bevágódna....
1. ) Átalakitanám az SZJA törvényt, vissza állitanám a kétkulcsos adót. A jelenlegi nem ösztönöz a belső fogyasztásra,mert a lakosság 80 %-a kevesebbet kap, nincs miből.. aki pedig jól járt az nem növeli arányaiban annyival a belső fogyasztást hogy a vállalkozásokat, beszálitókat megmozgassa. A gazdagok alapvetően nem itthon költik a pénzüket.
2.) A vállalkozások járulék terheit csökkenteném annyival amennyi az SZja-nál + eredményt hozna
3.) A válságadók kérdésében tárgyalást kezdeményeznék az érintettekkel.. csökkenteném az adóterhüket-- cserébe vállaljanak kötelezettséget munkahely teremtésre
4.) E-us pénzből + hazai önrész zöld beruházások inditását kezdeném. mihamarabb, az alapanyagot a mezőgazdaság állitaná elő... területek vannak bőven. Gyár tervezés- alapanyag termelésre mg-i szerződés előkészités - értékesités tervezése..termelés munkahely teremtés lehetne.
5.) A luxus adót is visszavezetném
6.) A mezőgazdaságban próbálnák valami kiutat keresni.. ugyanis a multikban nagyon sok az import élelmiszer, itthon pedig rengeteg a munkanélküli. Lehet hogy abszurd a dolog..de vissza kellene szervezni a (Tsz-t) szövetkezeti rendszert, és a termelés az állami földalapban lévő területeken folyna. Országosan talán megyénként egy-egy ilyen mg-i termelő szöv-et tudnék elképzelni, ami hazai ellátásra alapozna. zoldségfélék ugyanis a hazai klima nagyon kedvező( uborka-paparika-paradicsom, és állatenyésztés is hazai ellátásra) beszáll. multiknak. Ez is gyorsan megvalósitható lenne szerintem...
A multik válságadó csökkentés fejében magyar terméket vennének pl.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!