Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek mi lenne, ha nem...

Szerintetek mi lenne, ha nem a 386 képviselőből indulnánk ki, hanem a gyakorlatias gondolkodásból?

Figyelt kérdés

Értem ezt úgy, hogy nem azt figyelnénk, hogy tele legyen a parlament, hanem azt, hogy a megfelelő ember lássa el a megfelelő posztot.


Tegyük fel, kellenek miniszterek.

Namármost, kell egy oktatási, egy közlekedési, egy rendészeti, egy egészségügyi és a többi, és a többi...


Ha így gondolkodnánk, akkor kellene kb. 50 vezető, egyenként minden tárca élére egy-egy. Ez az 50 ember egy olyan személynek lenne alárendelve, akinek az a felelősége, hogy ezt az 50 fickót kordában tartsa, hogy mindegyik végezze a dolgát, viszont ezt az egy embert - ha rosszul teszi a dolgát - el lehetne zavarni.


A kérdésem az, hogy erről a berendezkedésről mi a véleményetek?


2010. márc. 13. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az 50 vezető és a kordában tartó 1 emberke lepaktálnának (pénzzel bárkit meg lehet győzni), és totális diktatúra lenne. Akkor már inkább a 386 tolvaj és az ő principátusuk. Bár a parlamentbe bőven elég lenne 200-250 fő is.
2010. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért szoktam a királyságot támogatni.
2010. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én esetleg az ókori demokráciák kettősségi elvét támogatnám: a fontosabb tisztségekből kettő, és azok ellenőrizhetik egymást. Pl. Rómában volt két consul, két néptribunus, két ez, két az, két amaz. Mondjuk a demokrácia így is csődöt mondott, de csak kb. 400 év után. A demokrácia egyszerűen egy ilyen eszme - nem tartható fenn örökké, és sosem lehet teljesen igazságos.
2010. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyjából így van kitalálva a dolog. 15 vezető, mindegyik egy tárca élén. Ők a miniszterek és a miniszterelnöknek vannak alárendelve. Az ő felelőssége, hogy az a 15 fickó jól végezze a dolgát. Ők együtt 16-an a kormány.

Ha rosszul végzik a dolgukat, akkor a felügyeletükért felelős szerv, az Országgyűlés vagy a köztársasági elnök, elzavarhatja őket.

2010. márc. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok benne biztos, hogy mi, akik válaszolunk a kérdésre elegendő információval és kellő tapasztalattal rendelkezünk ahhoz, hogy pontos diagnózist és problémamegoldást tudjunk javasolni. Ezért hát csak a józan észt követve merem kérdezni, hogy:


- Harmóniát és kiegyensúlyozottságot eredményez e a mai pénz-tőke világ? Bankrendszer, hitelek, a semmiből előállított pénz, korrupció stb?


-Ha csak Magyarországot nézzük látható e határozott és a gondolkodásmódra ható pozitív, karakteres változás a mai "működő" demokráciánkat nézve?


-Jó ez az nekünk, ha jogászok és elméletgyártó, gyakorlati életet, szakmát, soha nem látottak, gyakorlati tapasztalatokkal nem rendelkező vezetőink vannak?


Mindenki látja és tudja, hogy baj van és azt is tudjuk/tudják pontosan, hogy mi a probléma, tudják mit kellene tenni....de nem teszik meg.



Érdek,érdek,érdek. Emberi önzés. Teljes és azonnali változtatás volna szükséges, de szerintem ezt nem érdeke a mai rendszernek megtennie. Így hát marad az elkerülhetetlen bukás és katasztrófa, államcsőd. Mert hát az ember nem tanul és önző.


Itt van közel hozzánk Ausztria. Látjuk, hogyan működnek, mégis lapítunk.


Ezt hívják úgy, hogy mérhetetlen kapzsiság és ostobaság. Ilyenné züllöttünk le mi. Ilyenek a vezetőink és ilyenek vagyunk mi is. (általánosítottam)


A felvetés jogos, csak nem érdeke fent senkinek, hogy működjön egy ilyen rendszer. Sajnos már nem hiszek a politikai megoldásokban. Nem jó irány. Látjuk, hogy nem működik, mégis járjuk tovább a pusztulás útját.



Ez van.

2010. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 doboszoli ***** válasza:

"nem érdeke fent senkinek.."

Itt van a kutya elásva.

Mint a vízzel, levegővel stb. működő autó. Biztos ki van találva, csak nem érdeke a "fentieknek", hogy közkinccsé

tegyék.

Amíg a Torgyán-félék mezőgazdasági tárcát kapnak, nincs

miről beszélni.(Józsibá' csak egy példa a dilettantizmusra.Van még jópár az elmúlt 20 évben)

2010. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!