Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Államadósság csökkenés együtt...

Államadósság csökkenés együtt jár (na) a forint erősödésével is?

Figyelt kérdés

Vagy akár teljesen független is lehet egymástól?


Miben lenne más most a helyzet egy 40%-os Államadósság esetében? (jelenlegi GDP-ben számolva azaz kb a mostani "forintban" számolt államadósság körülbelül felével).


2015. szept. 6. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A kettő között nincs egyenes arányosság. Államadósságnál meg nem annyira a mértéke számít, hanem a törlesztés feltételei.
2015. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha az allamadosag megszunne, akkor nem a torlesztesre menne el az allam penze, hanem lehetne mar visszacsurgatni a nepnek is. Csokkennenek az adok, tobb fejlesztes lenne ... rohamosan fejlodne a gazdasag.
2015. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De ilyen nincs es soha nem is fog bekovetkezni, mert a mai gazdasagi eletben a vallalkozoknak es vallalatoknak nincs annyi sajat tokeje, hogy mindent sajat erobol tudnanak megoldani. Mindent es mindenki hitelbol csinal, tehat a tartozas nem tud megszunni.
2015. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen együtt járna a gazdaság jelentős erősödésével. Különben mi a fenéből fizettünk volna vissza, hogy felére csökkent a hitel. Ilyen jelentős gazdaságerősödés persze forint erősödést is hoz. Ennél sokkal kisebb ingadozás is meglátszik.
2015. szept. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván, hogyha arról van szó, hogy egyik pillanatról a másikra eltűnne az államadósság, annak pozitív hatása lenne rövid távon, hiszen olyan, mintha hozzávágtak volna az emberhez egy talicska pénzt. Innentől a kormány képességeitől függne, hogy ezekkel a plusz forrásokkal mit kezd, és a vége lehetne a forint erősödése is. Ugyanakkor ha például ezeket a pénzeket szociális juttatásként, vagy adókedvezményként indirekten kiosztanák, az növelné a pénzkínálatot, illetve az árukeresletet, azaz inflációt okozna. Értjük már, hogy nem ilyen egyszerű a képlet?
2015. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A másik meg, hogy forint erősödésének kifejezetten negatív hatásai lennének az exportorientált gazdaságunkra.
2015. szept. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lehet így is nézni, de ez az exportorientált dolog ez nem egy nagyon működőképes megoldás.


Ha az import olcsó "számunkra" mivel erős fizetőeszközt használunk akkor mi is olcsóbban vásárolunk. Az árak mindig dollárban vagy euróban vannak megadva a globális piacon, vegyünk pl. egy TV-t. 250 euró a hivatalos piaci ára.


Nos, ez mondjuk 310 forintos forinttal számolva: 77.500 ár.


Nézzünk egy másik példát 275 forintos euróval: 68.750 forint.


Annó 2002-2003-2004-ben még nem volt ilyen gyenge a forint, akkor még az import is olcsó volt, és a gazdaság is jól működött.

2015. szept. 6. 16:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!