Szerintem akkora hülyeség ebben a formában az SZJA, ÁFA, stb, szerintetek is? Miért mindent csak a társadalom egy szűk rétegén akarnak behajtani ilyen erőszakosan?
Azok, akik mondjuk 200k fölött keresnek, vagy egyáltalán dolgoznak.
A fizetés nagyrészét így is elvonják, a 27%-os áfáról meg nem is beszélve. Szerintem ezzel megkárosítják az embereket.
Miért van az, hogy egy nagyobb jövedelmű sokkal többet fizet be mondjuk az egészségügybe, mint az a réteg, akik generációk óta nem dolgozik, erre ha betegek lesznek ugyan azt az ellátást kapják.
Az államnak sokkal kevesebb részt kellene vállalnia ebben, egy nagyon alapszintű ellátást kellene nyújtani azoknak, akik nem dolgoznak, én pedig inkább a nyugati típusú magán egészségbiztosítási rendszer híve vagyok, hogy mindenki annyit kapjon, amennyiért fizet, az lenne az igazságos.
Ha lehetőség lenne rá, és aki akar, kiszállna ebből a TB-ből, és átmenne magánbiztosításba, összeomlana ez az egész szar rendszer úgy, ahogy van. De erőszakkal benntartják.
Mert ha belegondolunk, hogy kevesebb, mint fele fizeti ezt az embereknek a társadalom másik felére, akkor rájövünk, hogy bizony azért a pénzért egy több, mint kétszer olyan jó ellátást kapnánk magánúton.
A segélyezés is ugyanilyen, mert a társadalom kis százalékának kell azokat a családokat eltartania, akik segélyből élnek, de van 8 gyereke, annak ellenére, hogy a szülők egyéni felelőssége, hogy a gyerek ne éhezzen, nem azé, aki adót fizet, ha éhezik, az a szülő hibája, tudta, hogy milyen anyagi körülmények mellé vállalt gyereket, abba én nem fizetnék semmit, főleg így kötelező jelleggel, viszont az állam erőszakkal elveszi, és odaadja ezeknek.
A nyugdíj szempontjából is az önkéntes, magánnyugdíjpénztárak híve vagyok, amik kész csomagokat ajánlanak fel, hogy ha x összeget fizetsz, akkor ennyi év múlva x nyugdíjat kapsz, mindenki kiválasztaná a megfelelőt, és akkor nem lenne az, hogy ő nem volt bejelentve, ezért csak minimálnyugdíjat kap, ami semmire sem elég.
Különösen egy ilyen, kiöregedő társadalomban lenne ez ésszerű, hogy mindenki magának tesz félre, amíg dolgozik, mert ez az állami nyugdíjrendszer ahhoz fog vezetni, hogy 40 év múlva hatalmas lesz az idősek aránya a társadalomban, akik nem kapnak megfelelő ellátást a kevés dolgozó fiatal miatt, a fiataloknak viszont hatalmas teher lesz az idősek ellátása.
Akár még a magánpénztárak is felajánlhatnának a csomagok mellé egészségbiztosítást is, így az idősek egészségbiztosítása is meg lenne oldva, akik valaha dolgoztak.
Szerintem ha elfeljtenénk végre ezt a segélyezést, stb., akkor elég lenne az államnak 15% áfa szja nélkül, vagy 15%szja áfa nélkül.
Ebből kellene fedezni a közbiztonságot (igazságszolgáltatás, tűzoltóság), oktatást, alapvető egészségügyi ellátást (pl. sürgősségi, mentők, stb), egy nagyon szigorú rokkantnyugdíjazást, kultúrát és szinte ennyi.
Az utakat a benzinre kivetett adóból kellene fenntartani, így mindenki annyit fizetne, amennyit használja.
De itt van most például ez a brókerbotrány, ahol a károsultakat miért is azoknak kellene megtéríteni, aki nem vállalta a 20% kamatottal járó kockázatot, hanem mondjuk direkt az OTP-be tette a pénzét 2%-os kamattal, most pedig ezeket büntetik.
Tájékoztattak, hogy a brókercégeknél nagy a kockázat, ezért tettem biztos helyre a pénzem, nem kaptam magasabb kamatot, erre én térítsem meg annak a kárát, aki inkább a brókerekhez tette, ezzel vállalta a kockázatot.
Azaz nem én vállaltam a kockázatot, hanem ő, nem én kaptam volna 20% kamatot, hanem ő.
Mert nekem mondhatják, hogy az államnak gondoskodnia kell erről, arról, támogatni ezt-azt, de abba is bele kéne gondolni, hogy az állam olyan emberektől szedi be erre a pénzt, akik nem azért tanultak, nem azért dolgozna, hogy a nyolcgyerekes rászorolókat támogassák.
Csináljanak önkéntes segélyszervezetet, és azon keresztül önkéntesen lehessen támogatni, adakozni, annak, aki akar.
De nehogymár itt kötelező jelleggel, törvényekkel, erőszakkal szedjék be erre a pénzt.
A magánrendszereknek pl eü is hasonló gondjai lennének, mint az államinak.
Ha a magánbiztosító csődöt mond, akkor ki fizet?
#6
Egyház esetén nemzetközi egyezmények vannak.
Az eddigi magánpénztárakat is az állam tette tönkre. Nyugaton is működnek, és távolabb vannak a csődtől, mint a magyar állam.
Normális ellenőrzés kellene oda is, nem úgy, mint a Quaestor, ahol mindenki egymásra mutogat.
Kedves Kérdező!
Pontosan ez volt a Horváth Ágnes féle koncepció 2007-ben, csak hát a birka nép leszavazta ezt is, mint mindent, ami elindított volna valamit jó irányba a gonosz "elmúltnyócév" alatt. Most meg mindenki vinnyog, hogy így sz..r meg úgy sz..r minden és senkinek még csak lövése sincs, hogy mi legyen. Bravo!
Most ugyanez lett a nyugdíjakkal is, oda a MANYUP, tehát érdekes lesz, miből lesz nyugdíjunk x év múlva...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!